82002173-70591573[1]

دومین مانور مشترک یگانهای دریایی با هدف مقابله با صید غیرمجاز روز دوشنبه هم زمان در ۹ شهرساحلی گیلان برگزار شد.
فرمانده مرزبانی گیلان روز دوشنبه در حاشیه برگزاری مانور به خبرنگار ایرنا گفت : در این مانور بیش از ۶۰ شناور و ۱۸۰ نیرو از نیروهای مرزبانی، یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات گیلان و محیط زیست حضور داشتند.
سرهنگ کیاست سپری در خصوص اهداف برگزاری این مانور اظهار کرد: این طرح به منظور حفظ منابع آبزیان دریا و تالاب و جلوگیری از صید غیرمجاز در پهنه دریای خزر در ۹ شهر گیلان بصورت همزمان برگزار می شود.
* توقیف ۲۵۶ شناور و ۴۷۶ صیاد غیرمجاز
وی با اشاره به مدت مجاز فصل صید از دهم مهرماه هرسال تا بیستم فروردین سال بعد افزود: امسال بیش از ۲۵۶ شناور متخلف توقیف و ۴۷۶ صیاد غیرمجاز توسط مرزبانی دستگیر شده اند.
وی تصریح کرد: این مانور در آبهای خزر در محدوده شهرهای رودسر، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، آستارا، کیاشهر و زیباکنار منطقه آزاد انزلی در راستای حمایت از صیادان دارای پروانه صید برگزار شد.
سرهنگ سپری متذکر شد: مرزبانی در کنار حفاظت از نوار ساحلی و مرزهای خشکی بعنوان وظیفه ذاتی بصورت تلفیقی نیز در طول سال خصوصا در ایام مجاز برای صید بصورت گشت در راستای هماهنگی های بیشتر و رفع نارسایی ها با دیگر یگانهای دریایی فعالیت میکند.
مدیرکل شیلات گیلان نیز در این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : یکی از وظایف ذاتی شیلات بازسازی ذخایر آبزیان و حفاظت از آن است.
اسحاق شعبانی افزود : ایجاد ثبات اشتغال بیش از چهار هزار صیاد مجاز با رویکرد اقتصادی یکی دیگر از اهداف اداره کل شیلات است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای انجام وظایف محوله اداره کل شیلات با صید و صیاد غیرمجاز برخوردکرده و دراین مسیر مرزبانی نیز همواره یار و یاور شیلات بوده است.
استان گیلان از مراکز مهم صیادی در شمال کشور است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *