فوتبال ساحلی مدتی است که با هیجان خاصی در نقاط مختلف کشور دنبال می شود و بدون شک استان گیلان قطب اصلی فوتبال ساحلی کشور محسوب می شود، از این رو مسئولین استان گیلان تصمیم گرفتند برای ارتقاء سطح فوتبال ساحلی مسابقات قهرمانی استان را برگزار کنند، تیم فوتبال ساحلی ملوان نوین بندر انزلی نیز یکی از شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات بود و موفق شد با اقتدار کامل حریفان را شکست دهد و قهرمان استان شود.

مسئولین این تیم قبل از هر چیز یک زمین فوتبال ساحلی با استانداردهای جهانی و تنها فاقد فنس را با همکاری شورای ورزشی دهستان لیجارکی(حسن رود) تهیه و با حدود چهل فوتبالیست در سه رده سنی تمرینات خود را شروع کردند (فراخوان تست در تیم ملوان نوین) و در تمامی دیدارهای رسمی و دوستانه رکورد ۱۰۰% برد برای تیم بزرگسالان به دست آورده و تنها تیم نوجوانان ملوان نوین یک بار از تیم نوجوانان لسمان شکست خورد.

مسئولین فوتبال ساحلی استان گیلان پیش از این در مصاحبه با تلوزیون رسمی جمهوری اسلامی ایران(شبکه باران) برنامه با ورزش اعلام کرده بودند قهرمان این دوره از رقابتها مسقیما” به لیگ دسته یک کشور راه خواهد یافت، اما بعد از قهرمانی ملوان نوین همه چیز دگرگون شد و وقتی مدیر تیم ملوان نوین برای ارسال مدارک به هیئت فوتبال استان مراجعه کرد آقای نقی هدایتی رئیس کمیته فوتبال ساحلی اظهار داشتند که تیم لنگرود هم خواهان سهمیه است و این در حالی بود که لنگرود در مسابقات گیلان ۴-۲ از ملوان نوین شکست خورد. برای اثبات این ادعا به آرشیو برنامه دوازدهم سکو مراجعه و مصاحبه تلفنی ایشان را مرور کنید (هدایتی: به جز سه تیم لیگ برتری دو تیم دیگر هم پشت خط داریم که ترسیدیم آنها را روانه مسابقات کنیم)

لازم به ذکر است تیم ملوان نوین انزلی بعد از قهرمانی تمام مراحل ثبت باشگاه حرفه ای را در دست انجام داشته و مدارک آن در سازمان ورزش و جوانان بندر انزلی موجود می باشد.

اما این تیم با وجود تمام فعالیتهای مثبتی که داشت از سوی مسئولین استان مورد بی مهری قرار گرفت و روانه مسابقات نشد، بهانه های مختلفی از جانب مسئولین عنوان شد که خنده دار ترین آن نداشتن اسپانسر است و بعد از اینکه اسپانسر هم پیدا شد بهانه آوردند که تیمی به لیگ یک اضافه نخواهد شد.

واقعا این چگونه لیگی است که نه تیم به آن اضافه می شود و نه تیمی از آن کم می شود؟ این لیگ تحت نظارت بهترین فدارسیون فوتبال آسیا است، فدراسیون آقای کفاشیان، و واقعا ایشان باید برای این لیگ بخندد، از همان خنده های معروف…

حدود چهل نفر از جوانانی که با علاقه به ورزش رو آورده بودند دیگر جایی برای بروز استعداد خود ندارند و شاید این جوانان به هر راهی کشیده شوند.

اگر مسئولی نسبت به این سهل انگاری توضیحی داشته باشد تیم خبری انزلی کلاب آمادگی تهیه هر گونه گزارش در این مورد را دارد.

و در پایان دیدن لینک زیر خالی از لطف نیست:

 ملوان نوین انزلی ۵ – هیئت فوتبال همدان ۴ (تیم همدان قهرمان لیگ یک  و راهی لیگ برتر شد)

گزارش سایت فوتبال ساحلی


ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علی نوروزی

علی نوروزی

۱۰ آذر ۱۳۹۱

واقعا جای تاسف داره..
چقدر راحت استعدادهای جوون ها را از بین میبرند..

پاسخ

۱۰ آذر ۱۳۹۱

مگه دیوانه شدن که اجازه بدن دو تا تیم از انزلی توی لیگ برتر باشه؟ اینا مگه به تیم قوی سپید یک ریال پول دادن که ادعا می کنن ملوان نوین باید اسپانسر داشته باشه؟

پاسخ

۱۰ آذر ۱۳۹۱

اگه این تیم ماله رشت بود این خیانت هرگز رخ نمی داد.

پاسخ

۱۰ آذر ۱۳۹۱

یعنی چی آخه کی باید جواب بده

پاسخ

۱۰ آذر ۱۳۹۱

از این وضعیت فوتبال ایران خسته شدیم دیگه کاش میشد ملوان از فدراسیون به فیفا شکایت کنه

پاسخ

۱۰ آذر ۱۳۹۱

واقعا براشون متاسفم … هرچی بگیم بازم براشون کمه !! اوضاع لجنبار لابی های سیاسی و پولی به فوتبال ساحلی هم رسید

پاسخ