talab1

فرماندار صومعه‌سرا گفت: انجام لایروبی تالاب انزلی نیازمند امکانات و ابزاری است که هنوز فراهم نشده است.

غلامحسین رجبی اظهار کرد: بندرانزلی و شهرستان صومعه سرا دو شهرستانی هستند که دارای یک تالاب بین‌المللی به نام تالاب انزلی هستند اما چون قسمت اعظمی از این تالاب براساس موقعیت جغرافیایی در حوزه استحفاظی انزلی قرار گرفته و به نام همین شهرستان نیز ثبت شده است لذا در افکار عمومی کمتر نامی از صومعه سرا برده می‌شود.

وی افزود: در صومعه سرا با کمک مسئولان شهرستانی و استانی تمهیدات لازم جهت حفاظت از تالاب اندیشیده شده است چرا که مردم این منطقه سالها از این تالاب در امر صید و صیادی و پرندگان استفاده کرده‌اند، البته امسال به جهت حفظ و بقای پرندگان و جلوگیری از انقراض آنان، صید پرندگان محدود شده است و در این زمینه نیاز به فرهنگسازی داریم و جلسات متعددی توسط مسئولان برای آگاه سازی مردم انجام شده و همچنین اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها صورت گرفته است.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه جایکا برای حفاظت از تالاب هنوز اقدامات عملیاتی خود را آغاز نکرده است،‌ افزود: تاکنون نشست‌های متعددی در استانداری با حضور دکتر نجفی، استاندار برگزار شده است تا هرچه سریع‌تر لایروبی انجام شود. انجام لایروبی تالاب نیازمند امکانات و ابزاری است که هنوز فراهم نشده است. تاکنون عده‌ای از ایران برای گذراندن دوره‌های آموزشی به ژاپن رفته‌اند که تا حدودی مقدمات کار فراهم شده و امیدواریم هرچه زودتر این لایروبی انجام شود.

رجبی خاطرنشان کرد: امسال کل فاضلاب‌های شهرستان به مرکز فاضلابی که از قبل در منطقه چوبه فراهم شده است، هدایت می‌شوند.

وی در خصوص برگزاری کارگاه علمی دانشجویان جهاددانشگاهی که در منطقه سلکه تالاب انزلی برگزار شد، اظهار کرد: به دانشجویان توصیه می‌کنم درد کشور را بشناسند و مشکلات مسئولان را بدانند و با علم و آگاهی خود راهکار و اطلاعات لازم را به جامعه ارائه دهند. با توجه به اینکه انجام هر کار بزرگی نیازمند فرهنگسازی است پس ما باید بسترسازی کنیم. ما در دانشگاه درس می‌خوانیم اما به وقت اجرا، در عمل با مشکل مواجه می‌شویم لذا نیازمند برنامه ریزی دقیق در این زمینه هستیم.
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد ( فعال محیط زیست )

۲۶ آذر ۱۳۹۳

به نظرم حرف ایشون منطقی و درسته…

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۴:

:yes: :yes: :yes: به مطالب خوبی اشاره کردن واز همه مهمتر قطع فاضلاب به تالاب هست که خودش جای تقدیر وتشکر داره.