5a

مدیر کل فرودگاه گیلان گفت: لایحه الحاق فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی در اداره کل قوانین مجلس ابطال شد و قرار است بار دیگر این لایحه در صحن علنی مجلس مطرح و در صورت تصویب اجرایی شود. 

به گزارش انزلی کلاب، فتاح رضوانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره کمبود ناوگان هوایی در ایام تعطیلات اظهار کرد: مسئولیت فرودگاه تامین زیرساخت‌های تخصصی برای ورود و خروج هواپیماهاست.

وی ایجاد بسترهای لازم و توسعه خدمات رفاهی و تسهیلاتی برای مسافران در پایانه‌های ورودی و خروجی را از دیگر مسئولیت‌های فرودگاه عنوان کرد.

مدیر کل فرودگاه گیلان گفت: بسته ارائه دستورالعمل‌ها و هدایت‌های تخصصی برای خلبان هواپیما از لحظه برخاستن تا لحظه نشستن از دیگر مسئولیت‌های فرودگاه است.

وی کمبود ناوگان هوایی به دنبال افزایش تقاضای مسافران را ناشی از عدم استقبال شرکت‌های هواپیمایی دانست.

رضوانی در ادامه وضعیت الحاق فرودگاه گیلان به منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: لایحه الحاق فرودگاه به منطقه آزاد انزلی در هیئت دولت مناطق آزاد مصوب و تصمیم گرفته شد تا این فرودگاه جزو نفوذ منطقه آزاد قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای هر قانون باید اداره کل تطبیق قوانین مجلس صحه بگذارد، گفت: زمانی که لایحه مذکور به این اداره کل ارجاع شد به دلیل عدم تطابق نام منطقه آزاد انزلی و فرودگاه رشت لایحه الحاق ابطال شد.

مدیر کل فرودگاه گیلان متذکر شد: بار دیگر تصمیم گرفته شد تا لایحه مذکور به صحن علنی مجلس ارائه شود و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس اجرایی خواهد شد.

وی فرودگاه سردار جنگل رشت را جزو ۵۲ فرودگاه زیان‌ده کشور عنوان کرد و یادآور شد: فرودگاه سردار جنگل رشت باید دغدغه مسئولان قرار گیرد و نسبت به آن توجه کنند.

رضوانی با بیان اینکه اهمیت حمل و نقل هوایی بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: فرودگاه سردار جنگل رشت امروز یکی از مجهزترین فرودگاه‌های کشور در بعد تجهیزات خدمات‌دهی به مسافران است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۱ دی ۱۳۹۳

تبریک به مردم قهرمان بندرانزلی،تبریک بابت دفاع جانانه یک ماه پیش درمورد منطقه همیشه آزاد انزلی.
قطعا دفاع جانانه ما مردم انزلی از داشته های شهرمون تو این اتفاق میمون و مبارک بی تأثیر نبوده.
جانم ملوان،جانم منطقه همیشه آزاد انزلی
دشمنان بدانند درصورت تکرار دست درازی ها،دست آنها از بازو قطع خواهد شد.
بسیار بسیار بسیار خبر خوشحال کننده ای بود،به امید افتتاح دومین فرودگاه گیلان در سمت غرب،مسیر بندرانزلی به سمت رضوانشهر بهترین زمین ها و بهترین منطقه برای احداث دومین فرودگاه کامل گیلانه.
البته نه فرودگاه داغون و درپیتی مثل فرودگاه رشت.
بجای فرودگاه باید ۴ تا کندوی زنبور بذارن تو فرودگاه رشت پرورش زنبور راه اندازی کنن،حداقل ۴ نفر اینجوری شاغل میشن.!!!
بازهم کمال شادی خودم رو از این خبر ابراز میکنم.
زنده باد مردم قهرمان و همیشه کوبنده بندرانزلی

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۸:

زنده باد انزلی و انزلی چی
اتحاد همیشه باعث پیشرفته
جان انزلی جان ملوان

3eyedAli

۱ دی ۱۳۹۳

این یه برد موقتی هستش باید بر نظرات و عقایدمون پافشاری کنیم تا این لایحه در بررسی دوباره هم رد بشه تا مسئولین منطقه آزاد انزلی براشون مسجل بشه که اگه قراره فرودگاهی به منطقه آزاد اضافه بشه باید توی خاک پاک انزلی باشه

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق) پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۱۴:

:yes: :yes: :yes:

امیر حسین

۱ دی ۱۳۹۳

باید باهوش عمل کنیم ممکنه تله باشه بخوان سرمارو گرم کنن (انزلی چی آبای)

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۵۵:

:yes:

majid

majid

۱ دی ۱۳۹۳

:giggle: :-)) :-D :-P :-P
حالا حاجی حسن بیا برای انزلی فرودگاه بساز ببینیم چند مرده حلاجی
خدا رو شکر در آمد بندر خرج توسعه فرودگاه رشت نمیشه

پاسخ

محراب

محراب

۱ دی ۱۳۹۳

به دلیل عدم تطابق نام منطقه آزاد انزلی و فرودگاه رشت لایحه الحاق ابطال شد

آقا بو میاد.بو های بد.دوباره گیر دادن به نام منطقه آزاد

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۵۸:

چرا نام منطقه آزاد؟ نام فرودگاه را به فرودگاه بندرانزلی تغییر دهند مشکل حل است و حتما نمایندگان مجلس به آن رای خواهند داد.بعد خودمون به وضعیتش رسیدگی میکنیم.

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱:

نام منطقه آزاد که خط قرمز ماست
حالا اگه نام و القاب برای رشتیا مهم نیست و اینجور مواقع دم از اتحاد و گیلانی بودن میزنن بیان و برادری شونو ثابت کنن و اسم فرودگاه رو تغییر بدن. وگرنه ما خودمون یه فرودگاه با غرب گیلانیا میسازیم

محمدرضا گل آور

۱ دی ۱۳۹۳

شکر خدا
به امید ساخت فرودگاه در انزلی

پاسخ

sari

۱ دی ۱۳۹۳

جالبه انرلی هرچه پیشرفت توسعه پیدا می کنه .ما انزلی چی ها بیشتر بیگانه می شویم.

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۱ دی ۱۳۹۳

باید حواسا جمع باشه ممکنه فقط بخوان ببینن بازخورد خبر تو انزلی چجوریه و اونوقت طرح اصلی رو رو کنن.

پاسخ

نعیم

نعیم

۱ دی ۱۳۹۳

اصلا این طرح از اساس غلط بود . فقط کافیه یه نگاه به شیراز بندازید حتی اگه امکانش نیست با گوگل ارت نگاه کنید ببینید چند تا فرودگاه دارند

خواهشا افرادی که از اتحاد گیلان صحبت می کنند به این قضیه که فرودگاه دوم گیلان در سمت غرب انزلی چقدر به پیشرفت گیلان کمک می کنه دقت کنند با احداث این فرودگاه دوم می توان کل منطقه غرب گیلان را در محدوده تردد خودروهای منطقه ازاد انزلی قرار داد و این مناطق را از مزایای گیلانی بودن بهره مند کرد .

اقایان ودوستان رشتی و شرق گیلانی شما که از مزایای منطقه ازاد انزلی بی بهره نیستید هم در محدوده تردد خودرو هستید و هم به دلیل نزدیکی به راحتی می توانید به کارهای سرمایه گزاری خود بپردازید ومحدودیتی در این زمینه ندارید پس اجازه دهید مردم غرب گیلان نیز بی بهره نمانند

زمینهای فراوان وبزرگی در غرب انزلی برای احداث فرودگاه وجود دارد از مسئولین منطقه ازاد و استان نیز این توقع می رود که در قضیه فرودگاه سردار جنگل پافشاری نکنند چون این کار موجبات نارضایتی مردم انزلی وغرب گیلان را فراهم می کند وهم باعث عقب ماندگی وعدم پیشرفت نیمی از استان گیلان می گردد .

به امید روزی که دیگر منافع شخصی برمنافع گروهی غلبه نکند

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۵۶:

ساحل بین کپورچال تا تازه آباد برای ساخت فرودگاه با بند بلند عالیه

sinaclub پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۱:

:yes: :yes: :yes:

Shahin

۱ دی ۱۳۹۳

مسئولین انزلی، آستارا، رضوانشهر و تالش برای تصویب بودجه فرودگاه غرب گیلان دست به دست هم بدن و این فرودگاه در غرب گیلان تاسیس بشه تا منطقه آزاد انزلی بتونه در عمل به رشد و توسعه یکپارچه گیلان نه فقط رشت کمک کنه.

پاسخ

sinaclub پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۱:

:yes: :yes: :yes:

Shahin

۱ دی ۱۳۹۳

آقایون با بیت المال یه بندر کنار گوش انزلی تاسیس کردن و الان نمیخوان منافع منطقه خیری هم به شهرستان های محروم غرب گیلان برسونه واقعا خجالت آوره.

پاسخ

مهران

۱ دی ۱۳۹۳

اقا خیلی از این خبر خوشحال شدم دوستان باز هم باید پشت هم باشم و اگر پشت هم باشیم ما جوانان انزلی این شهر رو به روزهای اوجش برمیگردونیم فقط پشت هم باشیم درود به همه شما :-* :-* :-* :-* :-*

پاسخ

نعیم پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵:

:yes: :yes: :yes:

اهورا

۱ دی ۱۳۹۳

حاجی پل کابلی رو بیخیال فرودگاه رو بچسب . چه اشکالی دارد گیلان هم نظیر بسیاری از استانها بیش از یک فرودگاه داشته باشد

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۱ دی ۱۳۹۳

:yes: :inlove:

پاسخ

رضا

۱ دی ۱۳۹۳

…شاید یکی از شرایط منطقه آزاد انزلی داشتن فرودگاه باشد. که چون ندارد یا بایستی بسازیم که عملا امکان ندارد …

پاسخ

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۳۵:

آفرین به اینهمه استدلال صحیح! چرا عملا امکان ندارد که فروگاه بسازیم؟!
برو عمو جان این قبری که بالا سرش گریه میکنید توش مرده نیست برید جای دیگه سرمایه گذاری کنید

majid پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۳:

منم شنیدم چون راه اهن نداریم قراره به منظقه ازاد ایران تبدیل بشیم.
اصن ولش.از اوستاسرا چه خبر؟

نعیم پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۱:

:no: :no: :no: :no: :no:

چطور در استانهای دیگر این کار به راحتی عملی میشه اما اینجا امکانش نیست ؟

مسئولینی که دارند روی ساخت فرودگاه دوم گیلان کارشکنی می کنند مطمعن باشند دارند پایه های میز کارشان را شل می کنند
دیگر دوره اینکه یه مسئول هر کاری که خواست بکند تموم شده الان ریز کارهای مسئولان توسط مردم رصد می شه و با هر گونه فعالیت برای منفعت شخصی یا گروهی خاص به شدت برخورد می شود
یه نگاه به خود وکارهایتان بندازید تا متوجه شوید که چرا نسل جدید دیگر اعتقادی به شما ندارند البته هنوز دیر نشده وفرصت جبران وجود دارد

گیلک پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۴:

حالا مثلا روزانه چند فروند هواپیمای مملو از بار و مسافر به منطقه آزاد می آیند و چند فروند کشتی پر از کالا در انتظار تخلیه و اسیر امواج خروشان دریا هستند ؟!!! که این فرودگاه شده معضل و مانع برای حضرات؟.با این منطقه آزاد کذایی پس از افزایش قیمت ملک و اجاره مسکن و تحمیل گرانی و تورم مضاعف به مردم بندرانزلی و تغییر کاربری زمینهای شرق و فروش آنها به پولدارهایی که از شهرهای دیگر هستند باعث نابودی کشاورزی منطقه شده اند.بعد با گسترش حوزه منطقه آزاد به یک سمت موجب اختلاف و دشمنی بین مردم نجیب ما گردیده اند.بس نیست ؟حالا هم که موضوع فرودگاه علم شده است.وقتی که اجناس فروشگاههای منطقه آزاد از تهران و شهرهای ایران تامین می شود چرا خودمان را گول می زنیم؟نگران چند فروشنده چینی نباشید آنها با فرغون هم شده اجناسشان را به آنجا می آورند.چه اسکله ای چه فرودگاهی؟آیا نمی شد از همان ابتدا کمی سنجیده تر عمل میکردند و با تجهیز و توسعه تاسیسات بندری انزلی این همه پول بی زبان را در ساختن اسکله جدید به باد نمی دادند؟ بنده بعنوان یک شهروند پیشنهاد میکنم مسئولین شهری ما بگویند ببخشید خر ما از گره گی دم نداشت.آقا نخواستیم منطقه آزاد.ما که نمی توانیم تمام دار و ندارمان را فدای منافع عده ای سرمایه دار کنیم و سودی برای ما نداشته باشد.این کلمه ” آزاد ” در طول تاریخ محل بحث و جدل بوده است از جمله در قضیه منطقه آزاد انزلی. بنده معتقدم که برداشت و استفاده نادرست از این کلمه شده است.این سازمان که منطقه آزاد نیست بلکه یک جمهوری خودمختار است.نه به معنی متعارف بلکه از نوعی که خمیری شکل و سیال بوده و به هر صورتی که صلاح بداند فرم می گیرد و گویی هیچ شکل و اندازه و قالبی برای آن پیش بینی نشده است.بدتر اینکه قصد دارند تمام نواقص آن را در حین کار و فعالیت و با سعی و خطا رفع و رجوع کنند.در پایان ضمن عرض ادب و ارادت به مدیریت و مجموعه منطقه آزاد باید بگویم که انتقاد بنده به عملکرد آنها نیست .بلکه این سازمان اشکال سیستمایک دارد.

مژگان

مژگان

۱ دی ۱۳۹۳

استاندار دو ماه پیش در مورد تطبیق نام حرف زد: “استاندار با اشاره به اینکه اداره کل تطبیق قوانین مجلس با مصوبه اضافه شدن فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل به محدوده منطقه آزاد انزلی، به دلیل اینکه این فرودگاه در شهر رشت قرار دارد ایراد گرفته است، گفت: مجلس با اصل موضوع مخالفت ندارد بلکه بحث تطبیق نامهای رشت و انزلی مطرح است از اینرو دولت برای حل این مسئله لایحه می‌دهد.”

بعضی رسانه های داخل انزلی و استان گفتن موج رسانه ای بوده که سایت راه انداخته، هر ننه قمری مصاحبه کرد گفت بحث تغییر نام مطرح نیست و شوی انتخاباتیه، و هزار جور حرف بی مورد دیگه!

حالا دوستان چه میفرمایند؟
بحث تطبیق نام نبود؟
” به دلیل عدم تطابق نام منطقه آزاد انزلی و فرودگاه رشت لایحه الحاق ابطال شد”

“بار دیگر تصمیم گرفته شد تا لایحه مذکور به صحن علنی مجلس ارائه شود و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس اجرایی خواهد شد”
این بار لایحه الحاق رو با چه تغییری به مجلس ارائه میدن؟ با تغییر در نام منطقه آزاد انزلی یا فرودگاه سردار جنگل رشت؟
اون عده که مصاحبه کردن و گفتن بحث تغییر نام منطقه آزاد انزلی در دستور کار نیست، پس اسم فرودگاه باید تغییر بکنه مسلما؟!!!

مصوبه الحاق فرودگاه به منطقه آزاد انزلی که مورد موافقت قرار نگرفت طبق گفته‌ی استاندار! ظرف ۲ماه طبق وعده ی استاندار برای الحاق فرودگاه به مجلس لایحه دادن، حالا لایحه هم ابطال شده و میخوان اون رو دوباره ارائه بدن، به راحتی میشه نتیجه گرفت که مصمم هستن به نتیجه برسن، و مسئولین این شهر خوابن…

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۳:

:yes: :yes:

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۲۹:

کاملا حق با شماست باید خیلی خیلی بیشتر از قبل حواسامون جمع باشه، یکم دیر بجنبیم باختیم

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۰:

احمق ها نمیگن به خاطر اینکه فرودگاه تو محدوده شهری رشت قرار داره نمیتونن این کار رو بکنن به نام منطقه چشدارن این فرودگاه زیان ده ارزونی خودتون.

sinaclub پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶:

:yes: :yes: :yes:

sinaclub پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹:

شاهین جان الان مشکل الحاق محدوده شهریه.اگه فرودگاه رو جز محدوده بکنن دیگه راه رو برای دیگر مناطق شهریشون باز میکنند.پشت این کارهاشون سیاست کثیفی هست.باید با مردم غرب استان بیشتر ارتباط برقرار کنیم.سایتی ندارن که ارتباط برقرار کنیم؟؟؟بچه هارو جمع کنیم همه بریم تو سایتاشون نظر بدیم.

جوانان متحد انزلی چی

همه باید متحد بشیم
همه باید بیان تو گود
از همه جناح ها باید دفاع کنن. این موضوع فراجناحیه و بحث غرور و غیرت انزلیه.
انزلی کلاب عزیز از آدمای معروف این شهر مصاحبه کن تا بیدار شن، نظرات مردم رو به گوششون برسون…
دو باره باید با قدرت جلوی زیاده خواهی وایسیم

پاسخ

آبای بندر

۱ دی ۱۳۹۳

چرا آقایون جزئیات لایحه ارائه شده رو اعلام نمیکنند؟!!!
چه تغییری در لایحه مذکور اعمال شده که قراره مشکل عدم تطبیق نامِ منطقه آزاد و فرودگاه رشت حل بشه؟
اگه ریگی به کفشتون نیست پس چرا در مورد مفاد لایحه حرفی نمیزنید؟!!!
وای به حالتون اگه حقوق انزلی و مردمش در لایحه جدید منظور نشده باشه

پاسخ

sinaclub پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱:

باید با مسرور یه مصاحبه انجام بدیم یا استاندار تا پاسخگو باشند و تغییر صورت گرفته در لایحه رو بگن

مصطفی

۱ دی ۱۳۹۳

امیدوارم دومین فرودگاه گیلان هم افتتاح بشه تا بتونه به پیشرفت گیلان کمک کنه. با این همه لازم به ذکره که دیگه تو رشت رشتی پیدا نمیشه که بخواد با ما دشمنی داشته بشه بیشتر دوستان شرق گیلان هستن که رشت و استان رو تو دست گرفتن…فقط کافیه یه بار مثل من گذرتون به شهرداری رشت و استانداری بیوفته تا از روی لهجه ها همه چی دستتون بیاد……

پاسخ