توسط مرکز منطقه ای کنوانسیون رامسر کارگاه ملی مدیریت زیست بومی تالابها از سوی مرکز منطقه ای کنوانسیون رامسر در استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان ، مرکز منطقه ای کنوانسیون رامسر کارگاه ملی “مدیریت زیست بومی تالابها” را به مدت سه روز از تاریخ ۱۴ الی۱۶ آذرماه۱۳۹۱در استان گیلان شهر بندرانزلی برگزار می شود.

صادقی زادگان مدیر مرکز منطقه ای رامسر ضمن اعلام این خبر گفت:هدف از برگزاری این کارگاه، آموزش اصول مدیریت زیست بومی تالابها و همچنین ارائه روشها و تجربیات کسب شده در پروژه های بین المللی و همچنین برنامه های استانی است که در نشست های روز اول و دوم کارگاه آموزشی به این امر پرداخته شده و روز سوم و پایانی کارگاه به بازدیداز تالاب انزلی و مشاهده دست آوردهای پروژه جایکا دراین سایت اختصاص خواهدیافت.

این نشست مطابق برنامه کاری ۲۰۱۲ مرکز منطقه ای رامسر در مرکز و غرب آسیا برگزار می شود. وی افزود:

وی خاطر نشان کرد:در این ارتباط نمایندگانی از پروژه حفاظت از تالاب های کشورو همچنین پروژه جایکا درکارگاه مذکور شرکت و درارائه آموزشهای لازم همکاری خواهندکرد.

وی تصریح کرد:از آنجاییکه درعملکرد زیست بومی، ذینفعان محلی و نوع بهره برداری آنها از منابع تالابی از عوامل تاثیرگذار در مدیریت وتصمیم گیری های مربوطه در خصوص تالابها است ، به همین علت رویکرد مدیریت زیست بومی می تواند توازن متناسبی بین حفاظت و بهره برداری ازمنابع برقرارکند..

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *