Zam

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، حجت الاسلام محمد علی زم معاون فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری شورایعالی مناطق آزاد در نخستین یادواره شهدای منطقه آزاد انزلی “شقایق باران”،  با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) تعیین کننده مسیر آینده بشریت است که جهانیان را به سمت پیروزی و نورانیت هدایت می کند، افزود: در محفل شهداء هیچ سخن و ذکری والاتر از یاد سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) نیست چرا که شهدای عزیز رهروان راه آن امام شهید و خانواده آن بزرگوران نیز ادامه دهندگان مسیر پیام آوران قیام عاشورا می باشند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم و روایات معصومین درخصوص مقام شهید و امام حسین(ع) به تبیین این جایگاه پرداخت و گفت: خداوند شهید و کسانی که در مسیر الهی جهاد میکنند را محبوب خود قلمداد می کند و برهمین سیاق پدر و مادر آنها نیز محبوب و محبوبه خداوند هستند.

محمد علی زم با بیان اینکه  خداوند متعال به امام حسین(ع) بابت رشادت و جهاد مظلومانه در راه خدا سه هدیه گرانقیمت داد که ۹ امام بعد از حسین بن علی(ع) از فرزندان و ادامه دهنده راه او هستند نخستین آن می باشد.

وی با تصریح براینکه آنچه در آخرالزمان رخ می‌‌دهد باز چیزی متعلق به امام حسین است که خداوند بدو عطا کرده افزود: کرامات امام حسین(ع) تا ظهور نهمین فرزند آن امام همام روز به روز فزونی می یابد و حضور ۲۰ میلیون شیعیان جهان در مراسم اربعین امسال نشانه تداوم فیوضات امام شهید ما می باشد.

معاون فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری شورایعالی مناطق آزاد با اشاره به سومین هدیه الهی به امام حسین(ع)خاطرنشان کرد: هر کس خود را به حب حسین برساند بدون شک دعای او را اجابت می‌کند.

گفتنی است نخستین یادواره شهدای منطقه آزاد انزلی با هدف تجلیل از ۸۱ شهید و خانواده معظم آن بزرگواران از سوی معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری این سازمان و با حضور حجت الاسلام سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، حجت الاسلام محمد علی زم معاون فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مسئولین کشوری، استانی و خانواده معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *