abkenar

عدم توجه و رسیدگی مسئولین به آبکنار باعث کوچ آبکناریها و رکود بازار کسب و کار و تعطیلی بانکها گردیده است.
عکس در تاریخ۹۳/۱۰/۱۸ ساعت۱۰/۳۰ صبح ثبت شده است.
عکس و نوشته از کریم سادات (صفحه آبکنار خبر در فیسبوک)

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

leila

leila

۲۰ دی ۱۳۹۳

یعنی چی آخه اینقدر وضع آبکنار وخیم شده که بانک تعطیل کرده :-(( :cry: :reallyangry: :reallyangry:

پاسخ

محراب

محراب پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۱۶:

نعیم جان مسئولین بلد نیستن انزلی رو به توریستها معرفی کنند بعد شما میگی آبکنار؟
خودشون ۷ و ۸ گره خورده دارن

AnzaliClub

۲۰ دی ۱۳۹۳

دوستان به نظر شما با توجه به پتانسیل آبکنار چه استفاده هایی می شه از این منطقه کرد؟ آیا می شه آبکنار رو به دلیل هم جوار بودن با تالاب بین المللی انزلی به یک قطب گردشگری تبدیل کرد؟
اگه شما یک مسئول شهرستان بودین چه طرح هایی رو برای آبکنار اجرا می کردین و کدام مشکلات مردم آبکنار رو در اولویت بر طرف شدن قرار می دادین؟

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ دی ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۳:

آقا رضا مدیریت محترم با این خبری که شما کار کردین آبکنار سرتا پاش مشکله دیگه جایی که بانک تعطیل کنه اونم تو این شرایط که اقتصاد کشور افتاده دست بانکها ، واویلا ست.
اون دوست عزیزی که دیشب میگفتن ما سیاه سفید میبینیم زحمت بکشن تشریف بیارن بگن ما الان چه رنگی ببینیم که مسئولان با درایت ما به تریژ قباشون برنخوره؟ ؟؟؟؟
واقعا فقط باید گفت متاسفم. ……..

نعیم پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۲۷:

من اگه مسئول بودم ابکنارو به توریستها معرفی می کردم من فکر نمی کنم هیچ جای ایران این امکان وجود داشته باشه که بتوان از راه زمینی وبا خودرو تالاب وگل لاله را تماشا کرد وجود ساحل تالابی طولانی یک مزیت منحصر به فرد است که فقط در ابکنار قابل مشاهده است و در عین حال زمینهای مرغوب وبکر فراوانی دارد. اگر در این منطقه بخواهد سرمایه گذاری در زمینه گردشگری فراهم گردد شک نکنید که رونق اقتصادی نیز به این منطقه بر میگردد. برای مثال به یک طرح اشاره می کنم : اگر در زمین روبه روی سفید کنار مجتمع تفریحی ورفاهی با فعالیتهایی همچون شهربازی مدرن ورزشهای ابی به همراه ساخت اسکله اتوبوس دریایی برای رفتن به ان سوی مرداب وحتی ساخت تله کابین بین دوسمت مرداب وساخت تفرجگاه ورستوران و نمایشگاهای صنایع دستی وغیره در ابکنار می شد هم به جازبه های گردشگری انزلی افزود وکاری کرد که مسافران گذری در انزلی بمانند و همچنین محیط بکر ابکنار به مسافران وتوریسمها معرفی می شد. دوستان شاید بگویید این مدل طرحها رویا پردازانه است اما فقط کافی است نگاهی به مازندران بندازیم وببینیم که جاههای عادی که جازبه انچنانیی ندارد را با سرمایه گزاری چه کار کرده اند . مسئولان رامسر جواهرده را به تمام ایران شناساندند مسئولان چالوس نمک ابرود را به کل ایران شناساندند و… اما مسئولان انزلی کوچکترین گامی در جهت معرفی ابکنار برداشتند؟ کافیست یه نگاه به کتاب تاریخ انزلی بخش ابکنارش بیندازید تا به عمق فاجعه کنونی پی ببرید

نعیم پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۵۵:

-حتی اگر یه خورده اروپایی تر فکر کنیم می شد با احداث پلی بین دو سمت مرداب زمینهای فراوان ابکنار را به شهر انزلی الحاق کرد. و مشکل فضای کم شهری برای انجام پرژه های بزرگ همچون فرودگاه را بر طرف کرد. وحتی مشکل گرانی منزل برای افراد کم درامد را. امید وارم روزی افرادی در انزلی مسئولیت دار شوند که مانند نسل جدید انزلی بلند پرواز باشند واز انجام پرژه های بزرگ نترسند. ای کاش اندکی از شور و جروزه و دلسوزی نسل جوان این شهر در مقامات نیز وجود داشت

امیرحسین شیری

۲۰ دی ۱۳۹۳

کلا یه انتقادی که از شهرداری انزلی هست زیادبه گوشه کنارها توجه نمیکنن وبیشترفکرشون رومرکز شهرهست که مرکزشهرهم تغییر زیادی نمیکنه!پس اینا دارن چیکارمیکنن خدامیدونه.من اکثروقتهارشت رفت آمد میکنم حداقل هرماه داره یه جاش عوض میشه.شهرمون انزلی خیلی بیشترازین ها ظرفیت داره :yes:

پاسخ

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ دی ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۸:

خدایی آقای امیر حسین واقعا دیگه این موضوع به شهردار ربط نداره :-D

امیرحسین شیری پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۵۵:

چرا دیگه ربط داره :laugh:

۲۰ دی ۱۳۹۳

سلام،
به نوبۀ خودم تشکر می کنم از باز نشر این مطلب که انشاءالله تلنگری باشد برای تجدید نظر در نگاه مسئولین به روستاها بویژه به روستاهای بزرگی همچون آبکنار.
از مدیریت محترم سایت تقاضا می کنم در صورت امکان چند روزی به انتشار این پست در صفحۀ اول ادامه دهند به این امید که از نقطه نظرات متصدیان امور نیز بهره مند شویم.
در ضمن سپاسگزارم از همۀ دوستانی که نظرات خیرخواهانه و بعضا” کارشناسانه ارائه می دهند.
این درست است که موضوعاتی از این دست مسقیما” به شهردار انزلی ارتباط ندارد ولی سیاست های فرماندار و بخشدار انزلی برای آبکنار می تواند بر کیفیت مدیریت شهر انزلی اثر مستقیم داشته باشد.
به راحتی قابل فهم است که هر تصمیم و سیاست منجر به مهاجرت از روستا به شهر ، یک سری پیامد هم برای مبدأ و هم برای مقصد بهمراه دارد و عینا” هر تصمیم و سیاستی که به مهاجرت معکوس از شهر به روستا بیانجامد ، موجب کاستن بار مشکلات از شهر و افزایش رضایتمندی در روستا خواهد شد.
با این مقدمه تا حدودی استراتژی مسئولین انزلی روشن است که باید بدنبال راه هایی باشند که نه تنها عامل توقف مهاجرت بلکه مشوقی برای بازگشت مهاجرینی شود که در انتظار موقعیت مناسب هستند.
بدیهی است که راه حل های ۳۰ یا ۴۰ سال پیش جوابگوی نیازهای امروز نیست ، روزگاری راه اندازی دو یا چند بانک در آبکنار اقدام خوبی بود ولی عدم توازن در بخش های دیگر باعث تعطیلی آن ها شد و امروز شاید بازگشایی دستوری بانک ها هم بدون چاره اندیشی برای عوامل تعطیل کننده ، بلا اثر خواهد شد.
در زمانی که بانک ها به گشایش شعبه در آبکنار اقدام کردند ، اقتصاد روستا به اندازه ای بود که مدیریت بانک ها را ترغیب به حضور و حتی رفابت کند و به همین نسبت سایر بخش ها اعم از آموزشی ، بهداشتی و فرهنگی نیز دارای سطح قابل قبولی بودند و واضح است که در صورت رشد متوازن در مدیریت روستا ، می توانستیم شاهد تولد برادر تنی بندر انزلی در آن سوی تالاب باشیم ولی ادارۀ بزرگترین یا یکی از بزرگترین روستاهای ایران را به تشکیلاتی سپردند که در اصل برای روستاهای کوچک و بسیار کوچک در نظر گرفته شده بود.
به موجب قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری هر آبادی که حداقل ۲۰ خانوار و ۱۰۰ نفر جمعیت متمرکز یا پراکنده در آنجا سکونت داشته باشند ، روستا نامیده می شود و بر اساس قانون ، ادارۀ هر روستا بر عهدۀ شورای اسلامی روستا و دهیار می باشد ، یعنی آبکنار با بیش از ۹۰۰ خانوار و حدود ۳۰۰۰ نفر جمعیت آب رفته دارای همان تشکیلات اداری است که برای یک روستای ۲۰ خانوار و ۱۰۰ نفر جمعیت در نظر گرفته شده است.
(جهت اطلاع عرض کنم که بنا به اظهار آگاهان محلی ، جمعیت بالای ۷۰۰۰ نفری آبکنار در کمتر از دو دهه پیش در استانداری گیلان به ثبت رسیده و اگر روند مهاجرت های سال های اخیر ادامه یابد ، آیندۀ روستای زیبای آبکنار غیر قابل پیش بینی است)
هر انسان منصفی این عدم توازن را حس می کند و آیا می توان قبول کرد اگر تمام ۵ عضو شورای اسلامی و دهیار آبکنار بدون کوچکترین اختلاف سلیقه ، بخواهند روزانه ۱۶ ساعت از زندگی خود را صرف مشکلات آبکنار کنند ، قادر به حل نیمی از مشکلات روزمره باشند؟ آیا این معقول است که از شورای اسلامی انتظار داشته باشیم با اتخاذ سیاست های اقتصادی و فرهنگی روند مهاجرت را کاهش دهد؟
از طرف دیگر مشکلات روز افزونی که به علت رشد بی رویه ، دامنگیر شهر و مردم انزلی است ، به مسئولین اجازه نمی دهد که گوشۀ بسیار کوچکی از ذهن خود را معطوف مشکلات آبکنار کنند ، ولی به لحاظ قانونی و در نهایت مسئولیت تمام روستاهای تابعه بر عهدۀ مسئولین انزلی است وهمین دغدغۀ خاطر کافی است از کارآیی آن ها در خدمات رسانی به شهر انزلی کاسته شود در حالیکه با تبدیل روستاهای واجد شرایط به شهر و کم کردن بار مسئولیت قادر خواهند بود انرژی خود را بیشتر صرف پروژه های انزلی کنند و یکی از دلایل ضرورت این تصمیم آن است که مسئولین انزلی نیز با حداقل امکانات و تشکیلات اداری قدیمی و مخصوص یک شهر کوچک ، تنها با توسعۀ کمّی کارمندان به رتق و نتق امور یک شهر بزرگ مشغولند.
صرف نظر از شعارهای مبتنی بر تمرکز زدایی ، مدیریت متمرکز و کم تحرک ، اگر نگوییم همچنان عامل اصلی ولی با اطمینان می توان گفت یکی از عوامل اصلی کندی توسعۀ پایدار است.
فقط کافی است عوارض ، حواشی و هزینه های زمانی و مالی اموراتی را در نظر بگیریم که در انزلی متمرکز هستند و به علل گوناگون متصدیان آن ها نمی توانند برای اجرای وظایف شان در روستا ها حضور یابند ، کیفیت اجرای غیر حضوری و کنترل از راه دور بر کسی پوشیده نیست و شاهد این مدعا ساخت و سازهای بی رویه با پیامدهای زیست محیطی است.
ارتقای جایگاه آبکنار در تقسیمات کشوری از روستا به شهر و در پیش گرفتن سیاست های متکی بر پتانسیل های منطقه ، می توان به کشاورزی در حال نابودی رمقی تازه بخشید و به فراموشی استعدادهای گردشگری پایان داد و به اشتغال جوانان و بازگشت مهاجرین چشم انتظار امیدوار شد.
سربلند باشید

پاسخ

نعیم پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۲:

:yes: :yes:

majid

majid

۲۰ دی ۱۳۹۳

دوستان میگن آبکنار باید از لحاظ توریستی رشد کنه؟این فکر رو کردین که توسعه توریستی آبکنار یعنی شروع زمین خاری و تغییر کاربری و ورود افراد غیر بومی خصوصا از تهران و ناهنجاری جدید اجتماعی.در صورتیکه آبکنار سالهاست بزرگترین مرغداری ها و صنایع دام و طیور رو داشته و این پتانسیل رو داره که از لحاظ صنایع چوب و چوب بری و فیبر و … استخر ماهی و صنعتی گسترش پیدا کنه.
ضمناًبهترین راه احیای آبکنار تعریض مسیر انزلی به ابکنار و کوتاه تر کردن مسیر آبکنار به انزلی از طریق اتوبان در حاشیه تالاب که دقیقا در مرز حریم تالاب باشه تا هم محیط زیستی اسیب نرسونه و هم مرز حریم تالاب مشخص بشه تا کنترل زمین خاری احتمالی بشه.
همچنین مسیر از پشت سنگاچین به علی اباد و از اونجا به سه راه کچلک-خمیران میتونه مسیر رو خیلی کوتاه کنه که نیاز به بررسی و مطالعات فاز ۰ داره و واقعا شدنیه
پل روگذر از انتهای پیل علی باغ به ماهرزو ۵ کیلومترم نمیشه که هم شدنیه و هم مشکل زیست محیطی نداره و واقعاً همت و پیگیری همه خصوصا ابکناری ها رو میخاد.
یه سر به سایت آبکنار ما اگه بزنید میتونید فرهیختگی و پختگی فکری ابکناری ها رو رویت کنید .واقعا حیفه اکثر جمعیت ابکنار به انزلی و بندرعباس و تهران مهاجرت کنن و روستاشون خالی از جمعیت شه

پاسخ

majid

majid

۲۰ دی ۱۳۹۳

الان ساعت ۱۱ صبح ۱ شنبه رادیو فرهنگ .انلاین مجلس .سخنرانی داغ لاهوتی نماینده لنگرود در دفاع از حقوق برنجکاران گیلانی.کمبود بودجه عمرانی گیلان و محرومیت های استان.
نماینده ما کجاست؟الله اعلم

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۳:

چند دقیقه پیش هم حدود ساعت ۱۰قرار بود ندیمی صحبت کنه درباره عدم تغییر کاربری اراضی کشاورزی فرصت نشد گوش کنم .

majid پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹:

ندیمی هم در این مورد صحبت کرد و هم در مورد قوانین شهرداری.وبعد دوباره لاهوتی در دفاع از حقوق صیادان و کشاورزان.و همچنین درخواست تبدیل بخش های گیلان خصوصا بخش های لنگرود به شهر از وزارت کشور.جالبه به موضوع بحث که محرومیت های ابکنار هم هست مربوط میشه.کسی نیست راجع به روستاهای انزلی دادخواهی کنه.قابل توجه رای دهنده های شهرمون

محراب

محراب پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۲۳:

ندیمی و لاهوتی اکثرا تو مجلس صحبت میکنند و حضور فعالانه دارند.من خودم تو ادره همیشه رادیو رو گوش میدم.به جرات میگم مخصوصا لاهوتی قویترین نطق ها رو ارائه میده ولی نماینده ما………….؟؟
کاش ما هم………..

leila

leila

۲۰ دی ۱۳۹۳

سخنرانی ساعت ۱۱لاهوتی رو نشنیدم ولی قبل از اون سر یه مبحث دیگه داشت حرف میزد اونقدر محکم وسلیس حرف میزد آدم لذت میبرد امروز راجع به کشاورزی ومسائل شمال کشور حرف شد ونماینده های استان حرف زدند نماینده لاهیجان،نماینده لنگرود،نماینده….خیلی منتظر بودم اسم نماینده ما هم صدا کنند ولی افسوس همیشه وقتی جلسات علنی مجلس وگوش میدم تاپایانش فقط یک چیز نصیبم میشه انتظار شنیدن صدای نماینده ی منتخب شهرم ولی………….. :-(( :no:

پاسخ

sinsclub پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۰۰:

:yes:

narima

narima پاسخ در تاريخ دی ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۱۶:

:yes: :yes: :yes:

ایران ملوان

۲۰ دی ۱۳۹۳

هادی راستی ابکنار

۲۰ دی ۱۳۹۳

جناب اقای طاهری گرامی پیر وفرمایش جنابعالی بعرض میرسانم خوشبختانه همگان واقفند که نسل دهه ۶۰و۷۰که از ابکنار مها جرت نمودند دارای چه پتانسیل بالا چه در زمینه مالی ویا دانش مدیریتی می باشند که به جرات میتوان انرا بعنوان یک ابزار در جهت توسعه ابکنار مورد استفاده قرار داد متاسفانه ساختار لازم در جهت بهره وری از این مزایا وارتباط منسجم توسط تصمیم گیران در برنامه ریزی وتعامل در جهت تدوین برنامه جامع وجود ندارد تا زمانی که متولیان امر جایگاه قانونی را در حمایت از سرمایه گذار نادیده بگیرند شاهد انتقال سرمایه هابه جوامع شهری خواهیم بود واین خود موجب خالی شدن روستا وحتی در کلان شهرهای کوچک می گرددبه امید روزی که برای هرگونه ایده ومشارکت مردمی ارزش قایل گردند وبتوان از استعدادهای هر منطقه در شکوفایی ادر همه موارد وعدم مهاجرت به دیگر مناطق استفاده کرد

پاسخ

نعیم پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۲:

:yes: :yes:

رضا طاهری آبکنار پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳:

دوست عزیزم جناب هادی راستی آبکنار، سلام
شنیدن نکات مالی و مدیریتی از زبان مدیران موفق و صاحب نظر بسیار ارزشمند است بویژه آنکه بعنوان یک شهروند آبکناری ، آگاهی و اشراف کامل به منطفه دارید.
متأسفانه با بی توجهی ، سرمایه های مالی و انسانی زیادی به استان های دیگر مهاجرت کرده اند که جذب مجدد آن ها نیاز به تلاش مضاعف دارد
بدیهی است که سرمایه های مورد اشاره منتظر فراهم شدن زمینه برای بازگشت به آبکنار هستند و به نظر نگارنده ، تحقق آن بوسیلۀ مدیریت روستایی (شورا و دهیار آبکنار) و مدیریت انزلی غیر ممکن است و تنها زمانی می توان توقع برنامه ریزی برای جذب کارآفرینان بومی داشت که مدیریت آبکنار در تقسیمات کشوری ارتقا یابد.
بدیهی است که در صورت جذب سرمایه ، فواید و منافع آن در یک منطقه باقی نخواهند ماند بعنوان مثال موفقیت منطقۀ آزاد انزلی ، مستلزم حضور تخصص های بیشمار از جمله در زمینۀ خدمات گمرکی و ترابری است و این هر دو سال هاست که در بندرعباس در انحصار آبکناری ها قرار دارد که در واقع پشتوانۀ بالقوه منطقۀ آزاد انزلی می باشند.
نتیجه اینکه بازگشت سرمایه با خود عرضه تخصص های زیادی را بهمراه خواهد داشت که ترجمۀ آن اشتغال و رونق اقتصادی است و همانطور که عرض شد نیازمند مدیریت و برنامه ریزی است.

۲۰ دی ۱۳۹۳

با دیدن این تصویر می خواستم از همه همشهری ها وهم استانی هایم خواهش نمایم در خرید اجناس بخصوص ماهی توجه بیشتر بکنند .بخصوص ماهی های شور ودودی.
واگر هم ماهی می خرند سعی نمایند از آشنایان بگیرند.
هر چند ما گیلانی ها اسیر شکم هستیم.
کافی است هوس نمائیم .دیگر به هیچ چی توجع نمی کنیم.
هر چند کمتر خوردن هم سلامتی وهم سرمایه می اورد.ولی تا غذا چرب وپر از نک نباشد به ماها حال نمی دهد. بخصوص کله پاچه وجگر با چربی.
کاری نداریم.می رویم سر همان خرید ماهی…
زیراچند وقت پیش به یکی از آشنایان سوارش نمودیم از انزلی یک ماهی شور ویک ماهی دودی برای مان بیاورند.زمانی گه ماهی دودی در حال پختن بود . بوی لش وبوی گند ماهی بلند شد .که مجبور شدیم بریزیم دور.
این را برای این می گویم که همه ما شمالی ها عاشق ماهی هستیم وعدهای انقدر بی رحم می باشند که برای کسی دل نمی سوزانند.
زیرا بخاطر گران بودن ماهی .کسی به سمت ماهی نمی رود وفروشنده هم می خواهد سود ببرد سعی می نماید به همان قیمت واقعی بفروشد. وزمانی که چند روز گذشت وخریداری پیدا نشد ماهی خراب می شود که سعی می نمایند برای معلوم نشدن .ماهی را یا دودی ویا شورنمایند . زیرا زمانی که شور ویا دودی می شود شناخت ماهی مشکل می باشد
بخاطر همین از شما عزیزان خواهش می کنیم مواظب باشید.
ودیگر اینکه صحبت گرفتاری های آبکنار هم می باشد.
ای کاش مسئولین به افرادی که کاری وسالم ودرست هستند وزمینهای فراوان دارنند اندکی وام می دادند تا پشتیبانی ای برای آنها شود . تا بتوانند صاحبان این زمین به کشاورزی ویا دامپروی ویا دامداری و کارهای دیگر بپردازند.

زیرا امروزه زنگی ما در دستان کشاورزان دامداران وباغداران وافراد روستائی می باشد. .اگر یک نفر از این افراد دست از کار بکشند وبه سمت شهر بیایند .
مواد غدائی عده ای خط خواهد شد..

زیرا یک شالیکار با حاصل محصولات اش شکم عدهای را سیر ویک باغدار با حاصل میوه های اش میوه عدهای را هر ساله فراهم می نماید.

پس زندگی مان را مدیون اینگونه زحمت کشان می باشیم.

پاسخ

محراب

محراب

۲۰ دی ۱۳۹۳

یکشنبه , ۲۱ دی ۱۳۹۳
فیروز کریمی با بازیکنان خداحافظی کرد / کریمی در آستانه جدایی از ملوان
جدی جدی حقیقت داره ها

خدایا این محجوب چی می خواد؟

پاسخ

کریم سادات

۲۰ دی ۱۳۹۳

سلام sariمهربون،اولاعکس فوق بیانگر کسادی وخلوت بودن که نشانه کوچ اهالی به شهر رابیان میکند و آن فروشنده ماهی.{سماک}در انتظار یک خریدار ماهی ساعت‌ها وقتو عمرش رابرای تامین مخارج زندگی میگذراند. گرانفروش نیست بلکه ابکناری با بیشتر از هزار خانوار و داشتن بازارچه ای به این سوت وکوری خیلی دردناک است دوم اینکه یک توضیح مختصر در مورد ماهی فاسد شده، صیادانی که بدون مجوز یا غیر قانونی صید میکنند بعد از تور اندازی،نا مساعد بودن هواباعث شده که نتوانند به تورها سر کشی کنند وبعد ازچند روز به تدریج ماهی فاسد شده، وصیاد واشخاصی بی رحم مروت زیر قیمت ماهی را خریداری کرده تبدیل به شور و…. نموده وبه خورد منو شما میدهند در نتیجه با نداشتن اطلاعات کافی اذهان عموم را از اون کاسب بی گناه خراب نکنید با عرض پوزش

پاسخ

leila

leila

۲۰ دی ۱۳۹۳

داداش نعیم اگه اجازه بدی این کامنت تون تایید نشه ایشون یکی از دوستان قدیمی واز جوانان قدیمی هستن که با خوندن این مطلب ممکنه دلگیر بشن از شما هم بخاطر بزرگواریتان ممنونیم. :-)

پاسخ

سيدضياء حجتي

۲۰ دی ۱۳۹۳

با سلام وتشکر فراوان از دوستان عزیز سایت انزلی کلاب
روستای آبکنار در دههه های قبل علی الخصوص دردهه ۵۰و۶۰واقعاً روستایی سرزنده با نشاط وپورشور بود وبدون اغراق درهمه زمینه ها(ورزشی -تحصیلی و…) واقعاً سرآمد همه روستاه های کشور بود ولی براثر سیاستهای غلطی که برای استان گیلان وعلی اخصوص شهرستان انزلی صورت گرفت وبا توجه به اینکه اکثر جوانان روستا دارای حداقل تحصیلات دیپلم وبه بالا بودند وکشاورزی وصیادی پاسخگوی ایجاد شغل برای جوانان نبود به مرور این زادگاه خود را ترک کنند واز طرفی هیچ فکر واندیشه ای جهت اشتغال زایی برای این همه جوان تحصیل کرده در سطح شهرستان انزلی نبود وهمه عومل دست به دست هم داد تا این روستا در فاصله زمانی چندین ساله هرسال از جوانانش کاسته شده ومتاسفانه امروز شبیه به یک خانه سالمندان شده ودر آن هیچ خبری از شور ونشاط وزندگی نیست وپدران ومادران ما با هزاران مشکل کوچک وبزرگ در آن روستا زندگی می کنند وهمانطور که جناب آقای طاهری عزیز نیز اشاره فرمودند به یک آبادی با ۲۰خانوار روستا گفته می شود وبه آبکنار زیبا با آن همه جمعیت وخانوارهایی که در آنجا زندگی می کردند نیز روستا گفته میشد که این اصلاً درخور آبکنار نبود وخلاصه مجموعه ای از سیاستهای غلط واشتباه گذشته باعث شد که آبکنار دوست داشتنی به این حال وروز بیفتد .ضمناً بد نیست نماینده محترم انزلی یک سری به روستاه های تابعه صومع سرا بزنند وببینند که چه بودند واکنون چه شده اند که ضیابر که در چند کیلومتری آبکنار واقع است نمونه بارز آن می باشد .آبکنار عزیز تا همین چند سال پیش بهترین فوتبالیست ها را پرورش می داد که جناب آقای شیرپور وصنوبری وپیمان دلخوش ومرحوم مصطفی آزاد و..نمونه های آن هستند ولی متاسفانه امروز دچار فقر جمعیت شده ومدارس آن یکی پس از دیگری تعطیل می شوند واقعاً جای تاسف دارد که این همه استعداد واین همه پتانسیلی که آبکنار دارد درشهرهایی مثل بندر عباس وتهران و..مشغول به کار می باشند ومتاسفانه شهر ودیار خودشان نمی تواند آنها را جذب واز این پتانسیل های عظیم استفاده نماید .مسئولین این شهر ومخصوصاً نماینده این شهر باید در سیاستهای کاری خود بازنگری نماید وحق مردم شریف انزلی وآبکنار نیست که اینگونه محروم باشند وشرق گیلانیان این گونه همه امکانات استان را برای شهرهای خود بخواهند وببرند وانزلی وتوابع آن همچنام محروم ومظلوم باشد. .

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۰:

:yes: :yes:

sari

۲۰ دی ۱۳۹۳

کریم سادات عزیز نه من آن شخص ماهی فروش را می شناسم نه هدفم خراب کردن ذهنیت اذهان عمومی می باشد.
ودیگر اینکه به چنین جوان زحمت کش ودنبال لقمه وروزی حلال هم به عنوان یک همشهری ویک هم استانی می بالم.ودیگر اینکه در بساط این دوست عزیزما نه ماهی دودی ونه ماهی شور می باشد.
در اصل منظورما توجه کردن در خرید بخصوص خرید اینچنینی مثل ماهی دودی وشور می باشد. که ما گیلانی ها وانزلی چی ها عاشق اینگونه غذاها هستیم. ودر بسیاری از مواقع خرید اعتماد به همه باعث همه گرفتاری ها می باشد. حتی شاید همین فروشنده هم در بسیاری مواقع سرش کلاه رفته وبخاطر ماهی تازه از داخل یخ ویخچال در آمده باشد وخرابی ماهی را در همان لحظه احساس ننماید.
در اصل دلیل فاسد بودن را به خیلی موارد دیگر می توان نسبت داد .نمونه همان خفگی وچند روز در تور مانده که شما یاد آوری نموده اید.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

واقعا جای تاسف داره

پاسخ