81531749-6318684

قطعی اینترنت اداره کل گمرک انزلی، روند امور کاری این اداره و فعالیت های تجاری و صادرات و واردات را مختل کرد.

طاهری مسئول روابط عمومی ستاد نظارت گمرک گیلان اظهار کرد: چهار روز است که خط اینترنت اداره نظارت بر گمرک انزلی توسط مخابرات قطع شده و تمامی فعالیت های مربوط به صدور سند، پروانه و امور اتوماسیون اداری مختل شده است.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل گمرک انزلی از گمرکات مهم کشور و واردکننده مواد اولیه کارخانجات است و این اقدام به فعالیت های اقتصادی لطمه وارد کرده است.

در همین رابطه رییس اداره مخابرات انزلی علت قطع خط اینترنت گمرک انزلی را به دلیل بدهی این اداره به مخابرات به مبلغ بیش از هفت میلیون ریال عنوان و بیان کرد: با وجود اخطارهای مکرر تا این ساعت اقدام به پرداخت بدهی نشده است.

داریوش جلالوندی افزود: ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی چند روز پیش از افزایش ۷۲ درصدی درآمد این گمرکات طی ۱۱ ماه امسال خبر داده و اعلام کرده بود در این مدت بالغ بر چهار هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال درآمد حاصله این گمرکات به حساب خزانه دولت واریز شده است.

گمرکات گیلان از گمرکات دارای قدمت و اهمیت کشور بشمار می رود.

در ۱۱ ماه امسال بالغ بر دو میلیون و ۳۰ هزار تن کالا به ارزش اقتصادی بیش از یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار از طریق گمرکات گیلان به کشور واردات قطعی شد و حدود ۳۷۶ میلیون دلار کالای غیر نفتی به وزن بالغ بر یک میلیون تن از طریق گمرکات گیلان شامل انزلی ، آستارا و حسن رود به خارج از کشور صادر شد.
منبع: انزلی – ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *