63352320331

خبرگزاری فارس: مجری طرح راه آهن قطعه «۴ ب» گیلان گفت: قطعه «۴ ب» راه آهن قزوین- رشت- انزلی به طول ۲۵ کیلومتر به یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب خاک نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودبار، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی امروز از قطعه «۴ ب » راه آهن قزوین- رشت- انزلی بازدید کرد و از نزدیک در روند کم و کیف اجرای پروژه قرار گرفت.
سرپرست کارگاه شرکت طوس عامرو مجری پروژه راه آهن در خصوص نحوه اجرای آن اظهار داشت: نقطه شروع این پروژه از امامزاده هاشم است و تا رستم آباد به طول ۲۵ کیلومتر ادامه دارد.
محمدکاظم یحیوی هزینه اجرای قطعه «۴ ب» راه آهن را ۳۲ میلیارد تومان پیش بینی کرد و گفت: تا پایان این قطعه، میزان اعتبار آن به ۴۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
وی قطعه‌های پروژه ملی راه آهن قزوین- رشت- انزلی را ۹ قطعه اعلام کرد و افزود: هر قطعه از این پروژه، ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
یحیوی حجم اجرایی پروژه مذکور را ۱۳ کیلومتر عنوان کرد و بیان داشت: ۱۱ کیلومتر این قطعه آزاد سازی شده است.
مجری پروژه راه‌آهن در ادامه با اشاره به مشکلات طرح خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمبود خاک برای خاک ریزی، مهم ترین مشکل اجرای قطعه«۴ ب » راه آهن است و ما برای تهیه خاک از منابع یارانه‌ای استفاده میکنیم.
یحیوی اضافه کرد: در منطقه خاک کافی وجود ندارد و قیمت تمام شده برای شرکت، گران‌تر تمام میشود در حالی که هم اکنون ۷ میلیارد تومان از وزارت راه طلبکار هستیم و اگر وضعیت به همین منوال پیش رود ممکن است ساخت پروژه سال‌ها طول بکشد.
وی قیمت بالای زمین را از دیگر مشکلات پروژه راه آهن دانست و خواستار اختصاص ما به التفاوت مصالح مصرفی در این پروژه شد.
یحیوی تأکید کرد: این پروژه با مشکلات تا به این مرحله رسیده است و ۵۰ درصد عقب ماندگی زمانی دارد در حالیکه اگر مشکلات مذکور وجود نداشت پروژه راه آهن تاکنون باید ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.
مجری قطعه «۴ ب » راه آهن قزوین- رشت خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این پروژه، چهار پل ۷۰۰ متری، دو تونل و دو ایستگاه عملیاتی و مسافربی در امامزاده هاشم و رستم آباد احداث خواهد شد.
در پایان ۲ ساعته این بازدید، صمد مرعشی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی قول داد برای حل مشکلات پیش روی احداث راه آهن تلاش کند.
وی همچنین از استاندار گیلان خواست تا از پروژه را آهن بازدید و به فکر حل مشکلات پروژه مذکور باشد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *