به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، شما همراهان همیشگی می توانید قسمت بیست و یکم از فصل سوم پادکست رادیو انزلی را با موضوع استادیوم انزلی و گزارش از روستای گلشن در این پست دانلود نمایید.

دانلود قسمت بیست و یکم از فصل سوم پادکست رادیو انزلی

لینک کانال تلگرام انزلی کلاب

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سروش ملت پرست

۱۱ تیر ۱۳۹۶

بندرانزلی بیدار است…
…و عمق فاجعه را هنگامی درمی یابیم که ویژگیهای ارزشمند زیست محیطی بندرانزلی،واقع شده در مختصات جغرافیایی طول ۴۹ درجه و۲۸ دقیقه وعرض ۳۷ درجه و ۲۸ دقیقه به عنوان کم ارتفاع ترین و پرباران ترین نقطه کشور،چندین و چند دهه همراه بوده است با رکود و پسروی در زمینه های گوناگون اجتماعی-فرهنگی و…
به دور از سطحی نگری های رایج،عدم بهره گیری بایسته وشایسته از پتانسیل های موجود در جهت دستیابی به منافع کلان که دربرگیرنده بیشترین درصد توجه به نیازهای عمومی مردم منطقه باشد وبه پیوست،سریال تکراری اقتصاد فلج شهر،عاملی گردید تا تنها و تنها این چرخهای چرکین ارابه زهوار درفته سیاست باشد که به یمن دسته بندیهای متعدد وبی کارکردی که در سطح ایجاد نمود از معابر هرچند پرخاطره اما گرد و خاک گرفته ،پردست انداز ورنگ و رورفته انزلی گذر نماید.
پیرامون بندرانزلی،عمده مسائلی که سالهاست مورد غفلت قرار گرفته است عبارتند از:
۱-فقدان نگاهی فراگیر که به ویژگیهای طبیعی-اقلیمی بندرانزلی از دریچه صنعت توریسم و گردشگری توجه نماید.
۲-وضعیت ناخوشایند مرداب انزلی که جدا از یکسری خاطرات،اینک با همه بضاعت خویش ،در کلافی سردرگم روزگار می گذراند و داستان پروژه نیمه کاره جاده کمربندی که از حاشیه مرداب گذر می نماید ،تنها سرپوشی است بر کارنامه نامطلوب مسئولان محیط زیست.
۳-حدیث بی قراری پل غازیان که گذر چندین نسل ومیلیونها تن ،کالا را احساس نمود و خم به ابرو نیاورد ،از عدم همسویی برنامه ها و ارگانهای مربوطه در زمینه تسریع در عملیات احداث پلی دیگر به منظور کاستن از فشار ترافیکی موجود.
۴-گسترش روزافزون فقر وفساد به موازات بی توجهی به جمعیت جوان شهر ومعضل مخرب بیکاری .این نکته از دل یک جامعه آماری چون درصد اشتغال دارندگان مدارک دانشگاهی اهل بندرانزلی در اقصی نقاط کشور و خارج ،عینیت بیشتری می یابد که توام شده است با به کارگیری افراد غیربومی و غیردلسوز در مدیریت شهری و زیر مجموعه هایش.
۵-در انزلی که پسوند –دروازه ایران و اروپا- را با خود به همراه داشت ،ابتدای قرن جاری چندین و چند روزنامه و نشریه به چاپ می رسید اما شگفتا که جدال بی محتوای شبه سنت وشبه تجدد در منطقه به جایی رسید که هم اینک در بندرانزلی نشریه الکترونیکی وجود دارد اما دریغ از یک نشریه کاغذی و……
بندرانزلی-سروش ملت پرست

پاسخ