cccc mosala anzali

  • بررسی روند پیشروی تکمیل مصلی بزرگ انزلی تا به امروز:

به گزارش انزلی کلاب طی جلسه ای تکمیلی مورخ ۳ اردیبهشت ماه پیرو جلسات گذشته، ساخت مصلی بزرگ نماز جمعه بندرانزلی در دفتر امام جمعه با حضور فرماندار محترم شهرستان حاج آقای داودی؛ امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام موسوی، جناب آقای اسفندیار عرفه مسئول دفتر امام جمعه و نماینده ایشان در پروژه ساخت مصلی و حوزه علمیه و همچنین مهندس محمد اصغریان مشاور عمرانی امام جمعه بندرانزلی که مجموعه ی کارفرما را تشکیل میدادند از یک سو و از سوی دیگر مسئولین محترم موسسه عمران صنعت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به همراه تیم مهندسی شرکت مهندسین مشاور آتک گیلان که تحت عنوان مشاور با قرارگاه خاتم الانبیا قرارداد همکاری منعقد کرده اند برگذار گردید.
در این جلسه که حدود ۲ ساعت به طول انجامید مقرر گردید که ملاحظات معماری مصلی با توجه به نیازهای روز شهر بندرانزلی مجددا مورد بازنگری قرارگرفته و تغییراتی در آن صورت گیرد و با توجه به چشم انداز چندین ساله برای این پروژه ملاحظاتی چون ساخت مجتمع های تجاری آدینه برای این مجموعه با سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز مدنظر قرار گرفت.
همچنین به دلیل مشکلات سازه ای موجود با استفاده از تیم متخصص سازه شرکت مهندسین مشاور آتک؛ به بهسازی لرزه ای و انجام آزمایشات لازم جهت اطمینان از پایداری این سازه عظیم پرداخته شده و تمام کاستی های موجود در اسرع وقت مرتفع گردد و اما نتایج مهم جلسه امروز این بود که از چند روز آینده شرکت آتک گیلان کار مطالعات و آزمایشات ژئوتکنیک را آغاز خواهد کرد و بالاخره ساخت پروژه بزرگ مصلی نماز جمعه شهرستان بندرانزلی استارت خواهد خورد.

لازم به ذکر است که تیم مشاور (آتک گیلان) از مهندسین جوان و متخصصین اهل انزلی برای طراحی های این مجموعه استفاده میکند.

  • پس از برگزاری جلسه مذکور تا به امروز اقدامات ذیل صورت پذیرفته است:

شرکت مشاور آتک گیلان با انجام استعلامات لازم از ادارات و نهاد های مرتبط کلیه کارهای مربوطه را انجام داده و هچنین مطالعات سازه ای و تاسیساتی و معماری و جانمایی و اصلاح فضاهای جدید تعریف شده در حال انجام میباشد.
آزمایشات ژئوتکنیک و نمونه برداری از بتن ریزی های انجام شده در گذشته (آزمایش کور گیری) و همچنین تست جوش اتصالات مربوط به سازه فلزی نیز انجام گردیده است.
همچنین نقشه برداری از سایت مصلی و ساختمان جدید و قذیم و برداشت وضع موجود و تهیه از بیلت های اجرا شده (نقشه های چون ساخت ) نیز توسط مشاور آتک گیلان انجام شده وکار ترسیم نقشه ها در حال انجام است.
اعتبارات لازم جهت ساخت این مصلی نیز تا سقف ۳ میلیاردتومان آن به فرمان مقام معظم رهبری (از حساب فرمان امام ) تامین شده و نزدیک به ۱ میلیارد هم موجود میباشد که با تلاش های امام جمعه و فرماندار و نماینده محترم شهر از استانداری و کمک های مردمی و دیگر منابع موجود تهیه گردیده است و همچنان به دنبال تامین منابع بیشتر نیز میباشند.

مهندس محمد اصغریان مشاور فنی امام جمعه شهرستان انزلی در این رابطه افزود، اگر همشهریان عزیز در خاطر داشته باشند پل غازیان هم به فرمان حضرت آقا پس از یک وقفه طولانی مدت درساخت، مجددا احیا شده و ساخته شد. اینک مصلی بزرگ نماز جمعه شهرستان نیز به فرمان مقام معظم رهبری به قطع و یقین ساخته خواهد شد و در این موضوع هیچ شکی نبوده و نیست.

لازم به ذکر است که دفتر امام جمعه بندر انزلی هم اکنون علاوه بر ساخت پروژه بزرگ مصلی نماز جمعه شهرستان، پروژه ساخت حوزه علمیه خواهران شهرستان را در دست ساخت دارد.
این پروژه شامل یک ساختمان سه طبقه بتنی با کاربری های آموزشی و فرهنگی واقع در خیابان ساحل قو کوچه گلستان پنجم میباشد که بنده حقیر افتخار همکاری در این پروژه را نیز دارم.
در پایان جا دارد که از تلاش های بی بدیل امام جمعه محترم شهرستان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید داوود موسوی که با تمام وجود خود با عزمی راسخ و گامی استوار، به نمایندگی از مردم قهرمان بندرانزلی کمال تشکر را داشته باشم و برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیقات روز افزون را از خداوند منان خواستارم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۸ خرداد ۱۳۹۲

انجام نشدن به موقع بسیاری از پروژه ها در شهرستان آبروی نظام ما را زیر سوال برد و مسئولین محترم باید با همدلی یه فکری به حال این پروژه ها بکنن و فراتر از شعار اقدام کنند : به طور مثال همین مصلی نماز جمعه که اصلا وضعیت خوبی نداره و بنده خدا افراد مسن که به نماز جمعه میرن ناچار بر روی زمین ناهموار آن نماز بخونن ! همچنین پروژه کنار گذر انزلی متاسفانه خیلی کند پیش میره و همچنین پل جدید انزلی و میدان اصلی شهر وضعیت مناسبی ندارد.
البته چه بخواهند چه نخواهند اینها جزء کارنامه ( در دست چپ ) اعضای فعلی شورا محسوب میشه

پاسخ

حمن

۸ خرداد ۱۳۹۲

سلام .عکس آقا سید نجفی رو زدید…..

پاسخ

آقااااا

۸ خرداد ۱۳۹۲

وا بدن
ول کن
….
حالا تو گیر دادی به عکس

پاسخ

۸ خرداد ۱۳۹۲

وای خاتم النبیاهم نتونست مصلی شهررو درست کنه از برج۲ سال ۹۲ تا الان بقول اقای فردوسی پور چی میکنه این دستای پشت پرده .

پاسخ