SONY DSC
به گزارش انزلی کلاب به نقل از مدیریت روابط عمومی وامور بین الملل منطقه آزاد انزلی، کیهان هاشم نیا استاندار گیلان در مراسم استقرار گمرک به منظور  اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در این منطقه با بیان اینکه قانون کالای همراه مسافر امکان گسترده ای است که باید هوشمندانه از آن بهره برد اظهار داشت: با هوشمندی می توانیم مانع وقوع اشتباهی شویم که در سایر مناطق آزاد کشور رخ داده است.
وی خواهان همکاری بیشتر مسئولین به منظور افزایش تعداد سرمایه گذاران تولیدکننده محصولات صنعتی در سطح منطقه شد و تصریح کرد: صنعتگران باید تلاش کنند کالای با کیفیت به منظور صادرات از طریق منطقه تولید نمایند تا به عنوان کالای همراه مسافر وارد کشور شود.

هاشم نیا افزود: در مسیر واردات کالا نباید به سمتی رفت که ده سال دیگر بگویند این منطقه نیز مانند دیگر مناطق آزاد کشور سکوی واردات کالای خارجی شده است.

وی با تأکید براینکه اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در منطقه حق کوچک مغفول مانده ای است که اداء می شود اضافه کرد: آمادگی خود را برای هرگونه همکاری برای توسعه منطقه آزاد انزلی در عرصه های تولیدات صنعتی و گسترش مبادلات تجاری بین المللی اعلام می نمایم.

هاشم نیا افزود: با توسعه شهرک صنعتی انزلی و تثبیت جایگاه حاکمیتی این منطقه در آن شهرک شاهد تقویت و توسعه میزان و تنوع تولیدات صنعتی منطقه خواهیم بود.

استاندار باتبریک به مردم استان و کشور بابت بهره مندی از این موهبت تجاری، اضافه کرد: استان گیلان در حوزه های ترانزیتی،گردشگری و فرهنگی از شرایط استثنایی در سطح کشور و منطقه برخوردار است بحدیکه می توانیم آثار فرهنگ این استان را در کشورهای خارومیانه،قفقاز و اروپای شرقی مشاهده کرد.

 وی خواستار توسعه محدوده گردشگری منطقه آزاد انزلی شد و افزود: می توان با توسعه محدوده گردشگری این منطقه درامتداد ساحل دریای خزر تا چابکسر و اضافه نمودن تمام تالاب انزلی به محدوده منطقه زمینه بهره برداری از تمامی ظرفیتهای گردشگری به منظور توسعه بخش های مختلف صنعت توریسم استان را فراهم آورد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *