fz-pic

بر اساس تفاهم صورت گرفته در راستای اجرای قانون مناطق آزاد قانون معافیت مالیاتی کلیه فعالان اقتصادی  در محدوده منطقه آزاد انزلی اجرایی شد.

به گزارش انزای کلاب  به نقل ازمدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این منطقه در جلسه مشترک  با رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی و مدیرکل امور مالیاتی گیلان از اعمال معافیت مالیاتی برای فعالان اقتصادی در تمامی مناطق آزاد ایران خبر داد .

وی اظهار داشت: معافیت مالیاتی یکی از ظرفیت های قانونی مناطق آزاد جهت جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است  و درتمام مناطق آزاد کشور معافیت مالیاتی از سوی نهادهای مسئول اعمال می شود، لذا الزامی است قانون معافیت مالیاتی فعالین اقتصادی در تمامی محدوده منطقه آزاد انزلی اجراء شود. وی همچنین خواستار همکاری ویژه  دستگاه های ذیربط شد.

مسرور  با بیان اینکه فلسفه وجودی منطقه آزاد انزلی در این استان، ایجاد درآمد ارزی برای کشور از طریق صدور کالا،خدمات و جذب گردشگر است افزود: ضروری است تمامی توانمندیهای استان در خصوص تسهیل و تسریع در جذب سرمایه گذار بسیج شوند، چراکه تنها راه توسعه استان برطرف نمودن مشکلات سرمایه گذاران موجود و جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خواستار بهره گیری از تجربیات مثبت مناطق آزاد موفق جهان در این زمینه شد و تصریح نمود: قانون نحوه اداره مناطق آزاد ایران از پیشرفته ترین قوانین حوزه جذب سرمایه گذار در مناطق آزاد دنیا است و امیدواریم با فضای بوجود آمده در کشور و استان شاهد همکاری و همیاری روزافزون همه نهادها در خصوص جذب سرمایه گذار باشیم.

مسرور خواستار اعمال نگاه ویژه همه نهادهای استان به منطقه آزاد برای افزایش درآمدهای ارزی از طریق تسهیل فضای کسب و کار در محدوده منطقه شد و گفت: تعارض میان قوانین سرزمین اصلی و قانون منطقه آزاد در سایر نقاط جهان با پذیرش ارجحیت قانون منطقه آزاد همراه می شود، موضوعی که پس از طی فرایندهای قانونی در ایران نیز باید اجرا گردد.

وی اضافه نمود: پیشنهاد می کنم کارگروهی به منظور اصلاح قانون ارزش افزوده و واگذاری اخذ عوارض در محدوده منطقه از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور نهادهای مسئول استان تشکیل شود.

دکتر منصور مولایی پور رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان نوع تعامل منطقه با نهادهای استان در حصول به همکاری را بسیار حائز اهمیت ارزیابی کرد و افزود: هدف مشترک همه ما توسعه همه جانبه گیلان از طریق خدمات رسانی به سرمایه گذاران و جذب سرمایه گذار است زیرا سرمایه گذار خارجی درآمد ارزی و دانش فنی را به استان وارد می کند.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری گیلان اضافه کرد: مأمن و مرکز اصلی حضور سرمایه گذار خارجی در استان منطقه آزاد بوده و این منطقه بهترین مکان برای  جذب سرمایه گذار می باشد و استان گیلان باید از ظرفیت این منطقه استفاده نموده و دولت نیز باید در زمینه ساخت تمامی زیربناها به منطقه کمک نماید.

مولایی پور بر وجود نگاه همکاری از سوی سازمان تحت مدیریت خود در تعامل با منطقه آزاد انزلی تأکید نمود و افزود: باتوجه به اینکه استان گیلان استان معین گسترش ارتباطات کشور با روسیه می باشد، پیشنهاد تشکیل اتاق فکر جذب سرمایه گذاران فعال در روسیه با همکاری منطقه آزاد را مطرح میکنم.

احمدی خواه مدیرکل امور مالیاتی استان نیز دراین جلسه با تأکید براینکه بر اساس توافقات صورت گرفته از این پس تمامی فعالان محدوده منطقه آزاد که از آن سازمان پروانه فعالیت دریافت نمایند از پرداخت مالیات معاف می گردند و ما آمادگی خود را برای هرگونه همکاری قانونی، به منظور تسهیل در فضای کسب و کار در منطقه آزاد انزلی اعلام می کنیم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۹ آبان ۱۳۹۲

هدمسئولین مناطق آزاد برای اینکه در کارشان هرچه سریعتر موفق شوند .باید به رانندگان تاکسی ویا به ساکنین مناق آزاد انزلی امکانات ویا امتیازاتی می دادند تا بتوانند آنها از خرید ماشینهای لوکس ویا ماشینهای که یک شکل هستند در این منطقه استفاده کنند .مثل جزیره کیش ویا مثل جزایر دیگر . وهمچنین شهردار وفرماندار این شهر واین منطقه هم باید فعال باشنند وحداقل بدانند وظیفه شهردار ویا فرماندار چیست ..تعقیراتی به این شهر بدهند. . حداقل تاجر های ایرانی ویا خارجی وارد این شهر شدند شیفته این شهر واین منطقه شوندو مجبوربه سرمایه گذاری در این منطقه شوند…زیرا همه ما می دانیم زیبای یک شهر در تجارت …خیلی تاثیر گذار می باشد…هر چند مسئول جدید مناطق آزاد انزلی کار بلد وسابقه کار در جزیره کیش را دارد .به امید خدا موفق خواهد شد. اگر بتوانند کمی فعالتر ظاهر شوند. انزلی .می تواند در ارزان کردن اجناس وصنایع دستی ایران حتی صنعت ایران به کشورهای دیگر خدمت بزرگی انجام دهد .و حداقل مسئولین کشوری از طریق این منطقه انشائ اله بتوانند به ملت کشورمان کمکی کنند..زیرا انزلی برعکس جزایر کشور ما می باشد .زیرا برای خارج کردن اجناس ویا وارد کردن اجناس به این جزایر .حزینه های هنگفتی صورت می گیرد .تا این اجناس به دست مردم برسد . واین حزینه ها را تجار مجبور هستند روی این اجناس بکشند. مثال ساکنینی که در جزایر زندگی می کنند .وسائلی که برای زندگی شان لازم است باید از تهران ویا از کشورهای همسایه یعنی جزایر به دست این افراد برسد .حتی یک لیوان آب ویاا وسائلی که برای سکونت احتیاج دارند .همین اجناس هم باید به هین صورت بدست این افراد برسد .ویاافرادی که در این نقاط زندگی می کنند همه با حزینه های فراوان از نقاط مختلف مجبورند به این جزایر وبه محل کارشان برگردند ..پس تجار ها مجبورند این حزینه ها را بر روی اجناس ویا اگر شرکتی دارند .این حزینه ها را مجبورند بر حزینه های شان بیفزایند. ..سپس آنها هم مجبورند این حزینه ها را از جیب این ملت دربیاورند .با گران کردن اجناس…..اگر مسئولین واقعا به فکر مردم هستند .باید پیگیراین منطقه باشند. انشائ اله. نکاتی را که من در این سایت بیان کردم .از خودم در نیاوردم والکی نیست. بلکه اینجانب چندین سال در جزیره کیش مشغول به کار بودم.. .حتی خیلی ضررها را بیان نکردم…..به امید کشوری آباد وشهری آباد

پاسخ

Milad

۹ آبان ۱۳۹۲

مرسی و به امید روزهای بهتر و بهتر

پاسخ