82175778-70914072[1]

عضو دبیرخانه دومین جشنواره گل دهی لاله های تالابی و فعال محیط زیست در انزلی، خواستار حساسیت ویژه عموم مردم و مسئولان نسبت به گونه های گیاهی جدید و غیر بومی شد.
لیلا مسروری عصر پنجشنبه درحاشیه برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه صنف گل فروشان بندرانزلی با محوریت محیط زیست و تالابگفت: هر گلفروش باید در بازار مانند یک فعال و کارشناس محیط زیست نسبت به گونه های جدید، وارداتی و غیر بومی حساس بوده و درخصوص آن مطالعه و تحقیق کند .
وی به عنوان مدرس این کارگاه با اشاره به اهمیت تالاب انزلی و لزوم آشنایی بیشتر مردم با گیاهان مهاجمی همچون سنبل آبی و نحوه مقابله با آن افزود: زیبایی، مقاوم بودن، سهولت پرورش و ارزانی هرگیاهی نباید منجر به پرورش، عرضه و توزیع آن شود.
مسروری به اهمیت و جایگاه این صنف به عنوان یکی از گروه های موثر درحفاظت از محیط زیست اشاره و تصریح کرد: متاسفانه با وجود تلاش مسئولان و نیروهای داوطلب برای مقابله با این گونه مهاجم و غیربومی گیاهی، شاهد عرضه آن درسایر استان ها نیز هستیم که تبعات ناگواری خواهد داشت.
وی تصریح کرد: ادارات حفاظت از محیط زیست، جهادکشاورزی، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان نهادهای نظارتی باید نسبت به تولید و پرورش این آفت منابع و اکوسیستم های آبی هوشیارتر باشند.
کارگاه آموزشی جشنواره گل های لاله تالابی با عنوان نقش شناسی حمایتی اصناف از تالاب انزلی به همت کمیته علمی دومین جشنواره گلدهی لاله تالابی برگزار شد.
کمیته علمی دومین جشنواره گلدهی لاله تالابی با پیش بینی نشست های تخصصی و عمومی ، برگزاری کارگاه های آموزشی برای اصناف مرتبط و ذینفعان بومی تالاب و ارائه آموزش های چهره به چهره به بزرگسالان و کودکان در روزهای برگزاری جشنواره درتلاش برای جلب توجه اقشار مختلف جامعه نسبت به تکلیف شهروندی در قبال پایایی لاله تالابی به عنوان نماد منحصر بفرد تالاب انزلی است.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب استان گیلان واقع شده و برج ساعت، تالاب انزلی، پل تاریخی غازیان، بندرگاه، موج شکن، کاخ موزه و لاله تالابی به عنوان شاخص ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *