80593256-3823661

فعالیت پایانه مسافری دریایی بندرانزلی به مناسبت تعطیلات نوروز آغاز شد.
به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا: مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان روز دوشنبه اظهار داشت: برای ساخت این پایانه و اسکله تفریحی ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

ˈفرهاد منتصر کوهساریˈ اظهار کرد: این پایانه ظرفیت جابه جایی بالغ بر یکهزار مسافر را در روز دارد.

به گفته وی، از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون ۸۳ هزار نفر با کشتیˈمیرزا کوچکˈ و قایق‌های تفریحی در دریا و تالاب انزلی گردش کرده اند.

کوهساری خاطرنشان کرد : روزانه پنج کشتی مسافربری براحتی می‌توانند در این اسکله پهلو گرفته و مسافر، پیاده و سوار کنند.

وی تصریح کرد:علاوه بر سفر داخلی بین بنادر،ایجاد خط مسافربری به تمام بنادر خارجی دریای خزر(باکو، استراخان، اکتائو) و حتی از طریق مسیر رودخانه هایˈولگاˈ وˈدنˈ، مسافرت به شهرهای مهم دیگر مانند ولگاگراد، مسکو و حتی دریای سیاه نیز امکانپذیر خواهد بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به تامین زیرساخت اصلی گردشگری دریایی توسط سازمان بنادر افزود: برای خرید کشتی توسط بخش خصوصی نیز از محل وجوه اداره شده این سازمان، تسهیلات بدون سود در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر، فقط کشتی میرزا کوچک خان مشغول ارائه خدمات مسافربری و گردشگری در محدوده آب های ساحلی و لنگرگاه بندرانزلی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: پایانه مسافری دریایی بندرانزلی بصورت بین المللی خواهد بود و برای رفاه حال مسافران و به منظور تسهیل در انجام امور گمرکی، سالن قرنطینه و ترانزیت در مجاورت اسکله یک احداث شده است.

بندرانزلی بزرگترین و فعالترین بندر واقع در شمال کشور دارای۱۰ پست اسکله باری و یک پست اسکله تفریحی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۶ فروردین ۱۳۹۲

مبارکه
پایانه مسافری دریایی بین المللی ” انزلی ”
نام انزلی را چرا در سردر این پایانه ثبت نکرده اند؟
شاهین جان اینده نگری مسوولین رو دیدی؟ بعد میگی اینا برنامه ندارن ، احتمالا بعدها انزلی تا میدان امام خواهد بود و میانپشته هم نقطه صفر مرزی بین ما و شهر همسایه ، برا همین تا زمان الحاق نام شهر رو درج نکردند :-D ;-)

پاسخ

guilak

گیلک

۶ فروردین ۱۳۹۲

پس ان تابلو رنگ و رو رفته ترمینال مسافربری زمینی را به همین خاطر است که تعمیر نمیکنند.میخواهند مطمئن شوند که ایا باید کلمه بندر انزلی را حذف کنند یا نه. از مسئولان عزیز خواهشمندم در اسرع وقت نام زیبای بندر انزلی را به ان اضافه کنند.

پاسخ

یوسفی

۶ فروردین ۱۳۹۲

با سلام خدمت شما.ایا پایانه نیرو استخدامی کند یا قراردادی فرقی نمی کند .خانم هستم رشته کامپیوتر خوندم ساکن غازیان هستم

پاسخ