Fa'al-sazie-Projeha-e-omrani

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، هادی پنداشته مدیر صنایع  این سازمان از فعال سازی ۲۰ واحد راکد صنعتی -تولیدی این منطقه خبر داد .

پنداشته با بیان اینکه در راستای دستورات مدیر عامل محترم سازمان مبنی بر حمایت جدی از سرمایه گذاران جهت فعال سازی واحد های نیمه فعال، این مهم انجام پذیرفت، افزود : این اقدام در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفته و منجر به اتمام ساخت و ساز و بهره برداری کامل از ۲۰ جواز تأسیس صادر شده در اراضی محدوده شهرک های صنعتی منطقه آزاد انزلی می شود.

وی در خصوص مهمترین اقدامات انجام شده از سوی این سازمان در راستای فعالسازی این واحد ها گفت : فسخ قرارداد زمین هایی که علی رغم گذشت چندین سال از صدور مجوز فعالیت، سرمایه گذاری در آنها صورت نگرفته بود و تحویل اراضی به سرمایه گذاران جدید، اعمال تمامی مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی که باعث افزایش انگیزه برای فعال سازی پروژه های راکد شده و در نهایت گسترش همکاریهای این سازمان با شرکت شهرک های صنعتی استان که منجر به تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به طرح های سرمایه گذاری در این منطقه شده، از مهمترین دلایل این اقدامات است.

مدیر صنایع سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص حوزه فعالیت این صنایع اظهار داشت :این سرمایه گذاریهای تولیدی در بخش های صنعت نساجی(تولید پتو و حوله، پوشاک ورزشی و..) صنایع High Tech (مواد اولیه دارویی، دستگاه ازن ژنراتور و ماورای بنفش (UV) و ..)، صنایع سلولزی (تولید مورد استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی و ضد یخ ارگانیک لانگ لایف و روغن ترمز دات ۵ به روش نانو تکنولوژی) و صنایع لوازم کوچک خانگی (تولید انواع جارو برقی، پنکه، چرخ گوشت و .. با برند معتبر)؛ انجام شده، که تعدادی به بهره برداری رسیده و بخش دیگری از این صنایع در فاز نهایی احداث و راه اندازی هستند.

پنداشته در خصوص حجم سرمایه گذاری و اشتغالزایی این طرح ها اظهار داشت : حجم سرمایه گذاریهایی که تا زمان بهره برداری از سوی بخش خصوصی صرف خواهد شد، بیش از ۳۹۰ میلیارد تومان است که با اتمام مراحل ساخت این طرحها زمینه اشتغال افزون بر ۱۵۰۰ نفر در منطقه آزاد انزلی فراهم می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *