فصل شاعری در بندرانزلی برپا شد

  • 4 سال پیش
  • بدون ديدگاه

DSC_1807

انجمن شعر و ادب شیدای بندرانزلی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،شهرداری و اداره کتابخانه های عمومی بندرانزلی، اولین جشنواره استانی شعر و ترانه با عنوان: فصل شاعری را برگزار نمود.

به گزارش انزلی چی، هدف از برگزاری این جشنواره که آیین اختتامیه آن در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی برگزار شد، پالایش و ارتقای پتانسیل توانایی های نیکو سرودن و بهتر و آسان تر رساندن اشعار سروده شده شاعران پر توان استان گیلان به مشتاقان عرصه شعر و ادب اعلام گردید.

در آیین اختتاحیه این جشنواره، جمعی از برگزیدگان جشنواره و روسای انجمن های شعر و ادب شهرستان های مختلف استان به همراه تنی چند از شاعران به شعرخوانی پرداختند.

جشنواره فصل شاعری با رویکرد گذری بر شعر نو و سیر ملی آن در چهار بخش: کلاسیک، سپید، ترانه و شعر گیلکی با موضوع آزاد برگزار شد.

مراسم افتتاحیه جشنواره در چهارم تیر ماه برگزار و تا پایان بیست شهریور ۳۰۲ اثر به دبیر خانه آن رسید که در نهایت ۱۱ شاعر به عنوان شاعران برگزیده انتخاب و در مراسم اختتامیه معرفی شدند که به آنها لوح سپاس و تندیس جشنواره و جوایز نقدی اهدا گردید.

سجاد رحمانی، مونا مهدی دوست، رضا نیکو کار، امیر توانا، ساجده جبارپور، سمانه صفایی، هانی ملک زاده، نسرین جعفری، امین خان پرور، شیرین نظیف کار و ماهرخ حسنی به عنوان شاعران برگزیده نخستین جشنواره فصل شاعری اعلام شدند.

سید محمود فخر موسوی، حمید رفیعی پیشداد، زهرا سیاوش آبکنار و بهروز ایرانی داوران، فرهاد رحمان زاده رییس ستاد برگزاری و فریده توکلی دبیر جشنواره بودند.

شهرداری و امور کتابخانه های عمومی بندرانزلی، فروغ جمالی و جابر دادور حامیان مالی جشنواره بودند.

مریم نجفی صفت امور دبیرخانه و ناصر سهرابی سمعی و بصری را بر عهده داشتند و مهدی پیشوایی مجری مراسم اختتامیه جشنواره بود.

یاد و خاطره چهار تن از هنرمندان تازه در گذشته شهرستان بندرانزلی، زنده یادان بهناز لامعی، مظفر زارع، بهزاد موسایی و مختار علی زاده در این مراسم گرامی داشته شد.

همچنین مقرر شد با حمایت شورای شهر و شهرداری بندرانزلی، جشنواره فصل شاعری از سال های آینده به صورت منطقه ای برگزار شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *