82276015-711087001

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از افزایش ۴۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
حسین چراغی روز شنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد : میزان تخلیه و بارگیری کالا از یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۷۱۵ تن هفت ماه نخست پارسال به یک میلیون و ۶۸۲ هزار و ۳۳۲ تن افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد : صادرات کالا نیز با ۷۴ هزار و ۳۹۳ تن نسبت به ۶۹ هزار و ۷۲۲ تن سال گذشته هفت درصد فزونی نشان می دهد.
به گفته وی عمده کالاهای وارداتی شامل چوب و آهن آلات، غلات، سیمان ، کالای ساختمانی ، محصولات کشاورزی ،مواد شیمیایی، محصولات دامی ، لوازم یدکی، مواد نفتی، کاغذ و کانتینر و عمده کالاهای صادر شده شامل خشکبار ، میوه و تره بار، کود شیمیایی ،مواد شیمیایی، لاستیک و پلاستیک، مواد معدنی، مصالح ساختمانی بوده است.
چراغی ، همچنین میزان ترانزیت مواد غیرنفتی را دو هزار و ۹۹۰ تن ، با ۶۳ درصد کاهش نسبت به یکهزار و ۱۰۸ تن هفت ماه نخستین پارسال عنوان کرد.
وی یادآور شد: از اول امسال تا کنون ۵۹۴ فروند کشتی در بندر انزلی پهلو گرفته که در مقایسه با ۴۴۴ فروند همین مدت در سال گذشته نشان از افزایش ۳۴ درصدی دارد.
چراغی همچنین تعداد تریلی ها و کامیونهای بارگیری شده از ابتدای امسال تاکنون را ۶۴ هزار و ۴۵۸ دستگاه با بیش از ۲۴ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیان کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به موجودی افزون بر ۳۰۱ هزار تن کالا در بندر انزلی گفت :افزایش ورود کالا و بارگیری کامیونها نشان از کشش خوب بازار داخلی است.
بندرانزلی بعنوان قدیمی ترین و مجهزترین بندر شمال کشور با ۱۰ پست اسکله، امکان تخلیه و بارگیری ۱۱ میلیون تن کالا در سال را دارد.
سال گذشته ۸۴۶ فروند شناور در بندرانزلی پهلو گرفت و دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۸۰ تن کالا تخلیه شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *