مهندس حسن خسته‌بند نماینده مردم بندر انزلی در مجلس گفت: با توجه به اینکه تالاب بندرانزلی زایشگاه اصلی ماهیان و کانون بزرگ گردشگری در کشور می‌باشد، متاسفانه ورود فاضلاب شهرهای صومه‌سرا و بندر انزلی و رشت به داخل تالاب آن را در معرض آلودگی شدیدی قرار داده است.

وی در گفتگویی اعلام کرد: تالاب زیستگاه بسیاری از پرندگان‌، آبزیان ذخایر دریایی است. از همه مهمتر باید به تخم‌ریزی ماهیان اشاره کردکه در این تالاب انجام می‌شود. وی در ادامه افزود: دولت باید در حفاظت از این اکوسیستم باارزش دقت‌نظر داشته باشد و از ورود بی‌رویه پسابهای صنعتی و خانگی و کشاورزی جلوگیری به عمل آورند تا مشکلات موجود تالاب کاسته شود.

مهندس خسته‌بند عضو کمسیون عمران در مجلس افزود: تالاب بین‌المللی انزلی یک زیستگاه بزرگ و منحصر به فرد می‌باشد و باید حفاظت از آن را یک وظیفه دولتی و ملی دانست. مهندس خسته‌بند عضو کمیسیون عمران در مجلس افزود: فعالیتهای صنعتی و کشاورزی باعث شد که تالاب انزلی در مدت چند دهه اخیر زیبایی خود را از دست داد و به شدت آلوده شد. این آلودگی سبب مرگ‌ومیر هزاران تن از انواع گونه‌های آبزیان ساکن در سال می‌شود. خسته بند در پایان به دو رودخانه بزرگ شهر رشت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رودخانه‌های زرجوب وگوهر رود به علت عدم توجه، به آلوده‌ترین رودخانه دنیا تبدیل شده‌اند.

منبع: روزنامه آفرینش

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *