farhad rahman zade

با سلام و احترام خدمت رئیس و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان انزلی، جناب آقای فرهاد رحمان زاده عزیز

خسته نباشید به شما که چون فرهنگ و هنر مردمانِ این دیار ساده، صادق و بی ریا در این عرصه مشغول فعالیت هستید، پس از اختتامیه همایش فیلم و عکس انزلی، خبرنگار ما به سراغتان آمد تا با شما همکلام شود اما متاسفانه به علت مشغله کاری شما این مصاحبت فراهم نشد، بدین منظور گفتیم از این باب مصدع اوقاتتان شویم، تا انشاا… سر فرصت مناسب صدایمان را به شما رسانده باشیم.

به هر حال تکنولوژی این روزها پیشرفت فزاینده ای داشته است و رسانه روز به روز در حال حرکت به سمت تعامل بیشتر با مخاطب است، حتی قرار است در آینده رابط کاربری هم در کار نباشد  و دیگر تفاوت بین دنیای واقعی و دنیای مجازی را نتوان به این سادگی تفکیک کرد، باور کنید در آینده همایش ها و نمایشگاههای مجازی با کاربرانی که از سراسر دنیا در آن حضور خواهند یافت به یک امر عادی و روزمره بدل خواهد شد و این رویا پردازی نیست.

این روزها هفته فیلم و عکس انزلی به همت شما بزرگوار برگزار گردید، که جای تقدیر و تشکر دارد، اما متاسفانه این رویداد نتوانست برگی افتخار آمیز از فرهنگ و هنر شهر انزلی باشد و با وجود بهره گیری از آثاری فاخر با عدم استقبال از سوی مردم و هنردوستان به یک چالش مهم بدل گردیده که نیازمند نشست حضرتعالی با سایر فعالین و صاحب نظران این عرصه است و دلایل آن نیازمند ریشه یابی، چرا که شهری که خود در سینما، تئاتر و عکاسی این همه هنرمند برجسته و فعال مطرح در سطح کشوری دارد نباید هنردوستان و حضور را گدایی کند! چرا که تنها حضور خود این جامعه ی بزرگ هنری، به تنهایی میتواند هر همایشی را پوشش دهد و جایی برای حضور سایر علاقه مندان این عرصه باقی نگذارد.

وقتی چنین حرکت خوبی توسط اداره مطبوع شما پیاده سازی شده است چرا نباید از همه ظرفیت های شهرستان انزلی برای بال و پر دادن به آن بهره برده شود؟ اداره ای که خود باید الگوی اطلاع رسانی در سطح جامعه باشد و قانونا موظف به الگو سازی در سطح جامعه است، شایسته نیست که این چنین نا توان در امر اطلاع رسانی وارد شود!

شاید باورتان نشود اما گاهی خودمان هم به عنوان یک رسانه خبری، در کار این همه خبر ارسالی از سوی منطقه آزاد انزلی میمانیم، برخی اوقات می اندیشیم مگر در این شهرستان زبانمان لال قحط الرجال است ؟ مگر ما ۳ اداره کل دیگر نداریم ؟ مگر این همه ارگان، سازمان و اداره نداریم که اخبار منطقه آزاد انزلی اکثریت اخبار سایت را به خود اختصاص میدهد !

میدانید دلیلش چیست ؟ باور کنید روزی نمیشود که از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی، اخبار این منطقه را حساب شده و منظم برای ما و سایر خبرگزاری های بومی و استانی و کشوری با چند کلیک ساده ارسال نکنند.

شما فکر میکنید اگر بخواهند موفق ترین مدیر حال حاضر شهرستان انزلی و استان گیلان را معرفی کنند چه کسی انتخاب خواهد شد؟ بدون شک مدیر عامل منطقه آزاد انزلی در صدر مدیران استانی قرار خواهد گرفت و پیشنهاد میکنیم که شما هنرمند زحمتکش این دیار، که سالها سبقه فعالیت در عرصه تئاتر این منطقه را در رزومه دارید، نیز نظرات ایشان را در خصوص نقش روابط عمومی در موفقیت یک سازمان مطالعه نمایید. اینجا کلیک کنید 

چرا که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به خوبی میداند که حتی اگر فعالترین مدیر این کره خاکی باشند و از توان صفر رسانه ای برخوردار باشد، فعال بودن یا نبودنش تفاوتی ندارد، پس روزی که خبری از جامعه فرهنگ و هنر انزلی در سطح کشوری رسانه ای و مورد توجه واقع گردد یعنی یک گام موفق، یعنی پیشرفت و ارتقاء، اما متاسفانه باید اعلام کنیم که به جرات مهمترین و موفق ترین همایش ها و اقدامات فرهنگی و هنری صورت گرفته طی دو سال اخیر در شهرستان انزلی که بازخورد و بازتاب مناسبی نیز در سطح رسانه های کشوری داشته،  به برگزاری دو نمایشگاه عکس و طراحی مفهومی که آنهم با پیگیری های سایت انزلی کلاب و به همت هنرمندان این دیار صورت پذیرفته که با حمایت و بهره گیری از قدرت رسانه ای سازمان منطقه آزاد انزلی پیاده سازی گردیده است، آن هم با کمترین هزینه ممکن، هر چند که برگزاری این دو نمایشگاه برای هنرمندان آن هم منفعت مالی از فروش آثار به همراه داشت هم اعتبار و مصاحبه و …

کم نبودند افرادی که به ما خرده گرفتند که چرا دائما اخبار آتش نشانی بندرانزلی در دوران مدیریت جناب آقای جعفری مورد پوشش خبری قرار میگیرد. از آتش سوزی های مهیب گرفته تا افتادن یک گربه درون فاضلاب شهری، اما ما یک پاسخ داشتیم در شهری که بسیاری از مدیران شناخت و درک مناسبی از جایگاه و وظایف روابط عمومی ادارات و سازمان خود ندارند، رئیس اسبق آتش نشانی بندرانزلی الگویی برای روابط عمومی سایر ادارات و سازمانهای بندرانزلی ارائه داد و از نقش و جایگاه رسانه در جهان امروز درکی کامل را به نمایش گذاشت و بدون شک در هر سمت دیگری که ایشان مشغول به فعالیت شوند مطمئن باشید که اخبار آن ارگان به صدر اخبار شهر انزلی خواهد رسید.

شاید برایتان سوال باشد که چرا و چگونه؟ پاسخ بسیار ساده است، در زمان ریاست جناب آقای جعفری در آتش نشانی بندرانزلی، کلیه اخبار این سازمان روزانه برای کلیه رسانه های بومی تنظیم و ارسال میگردید و ما نیز به بازنشر آن میپرداختیم و گاها آنقدر حجم اخبار ارسالی از سوی آتش نشانی زیاد بود که مجبور میشدیم خبرهای اختصاصی ارسال شده توسط این سازمان را در سایر بخش های سایت درج نماییم.

خوشبختانه نسبت به چند سال پیش هم اینک چندین سایت خبری در شهرستان انزلی مشغول خبررسانی هستند وهیچکدام از این سایتها انتظاری مالی برای پوشش اخبار شهرستان ندارند، پس چرا باید صدای اداره ارشاد بندرانزلی این چنین ضعیف باشد!

جناب آقای رحمان زاده گرامی، شما تا به امروز خود به واسطه ی وبلاگ شخصی تان اقدام به انتشار اخبار مرتبط با ارشاد کرده اید، اما به راستی شان و جایگاه اداره ارشاد دومین شهر پر جمعیت گیلان انتشار اخبار آن تنها در پرتال خبری اداره فرهنگ و ارشاد استان گیلان است که خبر انتشار یافته مربوط به برگزاری هفته فیلم و عکس انزلی در سراسر جهان تنها ۳۰ مورد بازدید داشته باشد؟

آیا شهرداری و شورای شهر وظیفه ندارند با شما تعامل کافی برای اطلاع رسانی این رویداد داشته باشند؟ آیا مکاتبات و مطالباتی در این زمینه با سایر ارگانها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی در شهرستان داشته اید که همکاری لازم صورت نپذیرد؟ آیا نمیتوان از ظرفیت منطقه آزاد برای افزایش کیفی سطح این رویداد بهره گرفت ؟ آیا ارسال و اطلاع رسانی اخبار به واسطه پیامک یا از طریق ایمیل به سایر خبرگزاری ها امکان پذیر نیست ؟ آیا برای اهالی عرصه فیلم و عکس در بندرانزلی دعوتنامه ای تهیه و ارسال گردید ؟ آیا ارشاد انزلی اقداماتی برای شناسایی و ساماندهی فعالین عرصه های مختلف فرهنگی و هنری شهرستان صورت داده است که به عنوان مثال به وسیله پیامک کلیه فعالین عرصه فیلم سازی، تئاتر، عکاسی و هنردوستان شهر و شهرستان انزلی را از رویدادی مطلع سازد ؟

و سوالات بیشمار دیگر …

تا کنون بیشترین نقد را به روابط عمومی و سایت رسمی شهرداری و شورای شهر انزلی داشته ایم، آیا طراحی جدید سایت شورا، راه اندازی سامانه پیامکی و بسیاری از تدابیر اندیشیده شده از سوی شورای چهارم منفعتی برای ما داشته یا در ابتدا به نفع اعضای شورای شهر و سپس ادای دین آنها نسبت به شهروندان صورت پذیرفته است؟

براستی چگونه میتوان مثمر ثمر واقع گردید وقتی که صدایتان به گوش جامعه فرهنگی و هنری هم نمیرسد چه برسد به عام مردم ؟  امیدواریم با شناختی که از شما داریم در باب اصلاح این نقیصه بر آیید که کمک شایانی به جامعه فرهنگ و هنر انزلی خواهد کرد. هنرمند این دیار اگر انتظار حمایت نداشته باشد، حد اقل انتظار دارد که به واسطه آن اداره محترم بیشتر شناخته شود و آثارش شایسته تر به نمایش درآید.

شاید کمتر کسی بداند که اداره مطبوع شما از تاریخ ۲۰ خرداد ماه لغایت ۳۱ خرداد ماه از شاعره جوان سونا هدایتی عیادت کرده، هفته فیلم و عکس انزلی را برگزار کرده اید و هماهنگی های لازم جهت برگزاری کنسرت سیروان خسروی را ترتیب داده است، پس تقویت عملکرد رسانه ای و روابط عمومی با پذیرفتن ضعفی که میتواند دلایلی نظیر کمبود بودجه و هزاران دلیل منطقی دیگر را به همراه داشته باشد کمک متقابل به یک مسئول و مردم است و از وظایف برشمرده ی مسئولین بر مردم محسوب میشود که با بررسی آن به وضوح میتوان دریافت که منافع این وظیفه بیش از مردم به خود اداره ارشاد و جامعه فرهنگی و هنری انزلی بازخواهد گشت و انشاا… با نقد و بررسی مشکلات و کاستی های این رویداد فرهنگی، هنری، در سالهای آتی شاهد حضور پر قدرت شهر انزلی در برگزاری مراسمی از این دست باشیم. 

رسانه تریبونی است برای شما تا شما به عنوان متولی فعالین فرهنگی و هنری انزلی صدای این جامعه مظلوم باشید و حقوق هنرمندان این منطقه را مطالبه نمایید ما همین را میخواهیم اگر زیاده خواهیم به بزرگی و کسوت خود بر ما خواهید بخشید. والسلام

به امید آنکه اداره ارشاد بندرانزلی صدای رسای فرهنگ و هنر انزلی باشد

با آرزوی توفیق روز افزون برای شما 

پاسخ جناب آقای فرهاد رحمان زاده، ریاست اداره ارشاد بندرانزلی ( موجود در بخش کامنت ها):

سلام، خدا قوت . دست مریزاد . این برنامه به همت انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر بندرانزلی و با همکاری اداره برگزار شد و من هم یکی از اعضاء ستاد برگزاری آن بودم و اما چند نکته : ۱- برای تبلیغات و اطلاع رسانی یک استند بغل کیوسک راهنمایی در میدان امام (ره)و دو پارچه نوشته عرض خیابانی ( که تا بحال سابقه نداشته ) به همت بچه های روابط عمومی شهرداری و بخصوص حامد سمیعی و حامد پور جمشیدیان نصب شد . مضافا اینکه از طریق دعوتنامه کتبی ، سامانه پیام کوتاه اداره ، چاپ و توزیع پوستر ، درج در چند وبلاگ و سایت وارسال پیامک توسط تلفن همراه شخصی به افراد و مردم اطلاع داده ایم؛ میفرمائیداینها کم است ؟ درست ، ولی لطفا کم کاری ، غرض ورزی ، . . . و ترجیح فوتبال و والیبال نگاه کردن را پای کم بودن تبلیغات ننویسیم .
۲- سینما و بخصوص سینمای تجربی ، مستند و فیلم کوتاه مخاطبان خودش را دارد . مگر در انزلی چند مخاطب به معنای عام را میتوان پیدا کرد که به سالن پخش فیلم کوتاه بیایند . اگر کسی انتظار دارد سالن پر باشد ؛ تقصیر صاحبخانه چیست ؟
۳- خواص هم که نمیتوانند بگویند اطلاع نداشتیم . اگر اینگونه است چطور ایراد وارد میکنند . پس اطلاع داشتند و نیامدند !
۴- منطقه آزاد یک روابط عمومی دارد و چند کارمند که کارشان فقط اطلاع رسانی است ولی اداره ارشاد انزلی از این مزیت برخوردار نیست . البته کمی هم کم کاری وجود دارد که میشود اصلاح کرد و میپذیرم ولی نباید این دو مقوله را با هم مقایسه کرد که قابل مقایسه نیستند هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری .
۵- کسی هست که بتواند ادعا کند که قدم پیش گذاشته و بنده از همکاری با او سر باز زده باشم ؟ مگر کسانی که رعایت اخلاق و حریم افراد را نکنند . در همین برنامه من از مشورت دوستانی که در این زمینه ( برگزاری برنامه های اینچنینی ) تجربه های گرانبهایی دارند بهره برده ام . مگر بحرپیما ، کوچکپور ، خسروی ، نسیمی ، الماسی ، زمانی ، چلمبری ، پورجمشیدیان ، سمیعی ، خوشرویی ، مقصودی و دیگران که همراه ما بودند چکیده و دست اندرکاران فعالیت سینمایی شهر نیستند که میفرمایند مشورت نمیگیرم یا از دوستان و رفقای خاص مشورت میگیرم . نکند انتظار دارید فراخوان بدهم و از کل شهر نظر خواهی کنم .
۶- یادمان نرود خبرنگار باید برای کسب خبر و انتشار آن تلاش کند و نه اینکه انتظار داشته باشد به او خبر بدهند .
۷- وبلاگ من ، مقصودی ، بابایی و سایت اداره کل و … که این خبر را درج کردند ، در نظر شما حقیر است و حتما صد در صد وبلاگها و سایتهای شهرستان باید این خبر را کار میکردند تا نظر شما تامین گردد ؟
باقی بماند تا بعد چون بعضی حرفها را نمیتوان اینگونه زد در جلسات خصوصی باید مطرح و آسیب شناسی کرد . موفق و پیروز باشید .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

میلاد

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

آقای رحمانزاده خیلی مرد خوب و دوست داشتنی هست ولی بنده خدا برای این کارها ساخته نشده، ایشون در زمینه تئاتر خوبه ولی نمی تونه مدیر خوبی باشه، من خیلی براش احترام قائلم ولی فقط در مقام یک هنرمند و نه رئیس ارشاد.

پاسخ

m.sayad

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

انزلی کلاب در این متن درباره آقای رحمانزاده نوشته:
نیازمند نشست حضرتعالی با سایر فعالین و صاحب نظران عرصه هنر است.
کاملا موافقم- چیزی که ایشون فقط به صورت رفاقتی با یک عده خاص فقط مشورت میگرند و معلوم نیست برچه اساسی از دیگران مشورت نمی گیرند؟ شاید از روی غرض؟
مدیر توانمند مدیری هست که حرکات و اقداماتش را رسانه ای کند نه اینکه به یک وبلاگ شخصی اکتفا کند.
درکل امیدواریم با آمدن مدیرکل جدید ارشاد گیلان یک توجه ویژه به انزلی که یکی هم میتونه تغییر و تحولات در اداره ارشاد انزلی باشه داشته باشند. حرکت فرهنگی چشمگیر در انزلی نیاز به اصلاح یکسری زیرساخت ها دارد.
درباره آخر متن انزلی کلاب معتقدم اگر شما نقد نوشتید دیگه چرا عذرخواهی کردید؟! نقد که خدا نکرده توهین نیست که بخواهید عذرخوهای کنید و رسالت انزلی کلاب هم همینطور که نقد مینویسه و احترام را راعایت می کند

پاسخ

شادمهر پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵:

ای ول. عین واقعیته. ایشون چند سال پیش به همراه تنی چنداز هنرمندان که رفیق قهوه خانه ای شون هستند و بدون توجه به سایر هنرمندان تعاونی گیل و دیلم را تشکیل دادند که به وسیله این تعاونی *** و در این بین کسانی که اهل انزلی نبودند به اسم اهل هنر انزلی بودند. تعاونی هم مگر هفت نفره میشود؟ پس بقیه هنرمندان چه شدند؟
آخه این هم شد رئیس ارشاد؟ که با یه عده که رفیقه به آنها توجه میکنه؟
برادری و برابری و عدالت در اسلام عزیز ما حرف اول را میزند. پس چرا در حوزه فرهنگ و هنر انزلی این مسائل هست؟

milad.art پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۳۳:

جالبه. قضیه تعاونی گیل و دیلم دیگه چیه؟ ای داد
انزلی کلاب لطفا پیگیری کنید

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: عالی بود دست مریزااااااااااااااااااااااااااد

پاسخ

شادمهر

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

آقای خسته بند در مراسم اختتامیه بر نوشتن و تدوین کتاب از تاریخ هنرمندان انزلی تاکید ویژه کرد و به اداره ارشاد سپرد اما آقای رحمانزاده خیلی راحت میاد میگه : ما هم کار می سپاریم به جوانان.
این جمله برای این بود که از سر خودش وا کنه.
آقای رحمانزاده اگر شما مسئول اداره فرهنگ انزلی هستید می بایست بدون غرض ورزی با پیشکسوتان عرصه هنر این شهر که دانسته هایی درباره هنرمندان قدیمی تر شهر دارند در کنار جوانان استفاده کنید.
با نظرات بالا موافقم . شخصیت آقای رحمانزاده محترم اما به درد مسئولیت اداره ارشاد انزلی نمیخوره.

پاسخ

احمدجعفری

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

باتشکر از زحمتکشان انزلی کلاب. ممنون هستم از محبت وعنایتی که به بنده حقیر دارید بنده ۷ سال نوکر مردم بودم و افتخار میکنم لیاقت نوکری مردم را خدا به من داده است. بازهم درخدمت مردم شریف انزلی هستم. سپاسگزارم

پاسخ

مهرداد

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

آقا یک سوال دارم این چطور برگزاری مراسم هست آقای رحمانزاده داور بخش عکس، مجری مراسم و… و به اصطلاح همه کاره بودند.
ایشون حرفه شون بازیگر تئاتر هست پس چرا عکس ها را داوری کردند؟!!! ظاهرا تو مراسم اختتامیه گفتند که مجری اصلی نیامد و خودشون مجری شدند!!!!
در کل یکسری حرکات ایشون مثبت نیست و امیدوارم همانطور که دوستان در نظرات نوشتند اداره کل ارشاد گیلان ***

پاسخ

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

سلام، خدا قوت . دست مریزاد . این برنامه به همت انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر بندرانزلی و با همکاری اداره برگزار شد و من هم یکی از اعضاء ستاد برگزاری آن بودم و اما چند نکته : ۱- برای تبلیغات و اطلاع رسانی یک استند بغل کیوسک راهنمایی در میدان امام (ره)و دو پارچه نوشته عرض خیابانی ( که تا بحال سابقه نداشته ) به همت بچه های روابط عمومی شهرداری و بخصوص حامد سمیعی و حامد پور جمشیدیان نصب شد . مضافا اینکه از طریق دعوتنامه کتبی ، سامانه پیام کوتاه اداره ، چاپ و توزیع پوستر ، درج در چند وبلاگ و سایت وارسال پیامک توسط تلفن همراه شخصی به افراد و مردم اطلاع داده ایم؛ میفرمائیداینها کم است ؟ درست ، ولی لطفا کم کاری ، غرض ورزی ، . . . و ترجیح فوتبال و والیبال نگاه کردن را پای کم بودن تبلیغات ننویسیم .
۲- سینما و بخصوص سینمای تجربی ، مستند و فیلم کوتاه مخاطبان خودش را دارد . مگر در انزلی چند مخاطب به معنای عام را میتوان پیدا کرد که به سالن پخش فیلم کوتاه بیایند . اگر کسی انتظار دارد سالن پر باشد ؛ تقصیر صاحبخانه چیست ؟
۳- خواص هم که نمیتوانند بگویند اطلاع نداشتیم . اگر اینگونه است چطور ایراد وارد میکنند . پس اطلاع داشتند و نیامدند !
۴- منطقه آزاد یک روابط عمومی دارد و چند کارمند که کارشان فقط اطلاع رسانی است ولی اداره ارشاد انزلی از این مزیت برخوردار نیست . البته کمی هم کم کاری وجود دارد که میشود اصلاح کرد و میپذیرم ولی نباید این دو مقوله را با هم مقایسه کرد که قابل مقایسه نیستند هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری .
۵- کسی هست که بتواند ادعا کند که قدم پیش گذاشته و بنده از همکاری با او سر باز زده باشم ؟ مگر کسانی که رعایت اخلاق و حریم افراد را نکنند . در همین برنامه من از مشورت دوستانی که در این زمینه ( برگزاری برنامه های اینچنینی ) تجربه های گرانبهایی دارند بهره برده ام . مگر بحرپیما ، کوچکپور ، خسروی ، نسیمی ، الماسی ، زمانی ، چلمبری ، پورجمشیدیان ، سمیعی ، خوشرویی ، مقصودی و دیگران که همراه ما بودند چکیده و دست اندرکاران فعالیت سینمایی شهر نیستند که میفرمایند مشورت نمیگیرم یا از دوستان و رفقای خاص مشورت میگیرم . نکند انتظار دارید فراخوان بدهم و از کل شهر نظر خواهی کنم .
۶- یادمان نرود خبرنگار باید برای کسب خبر و انتشار آن تلاش کند و نه اینکه انتظار داشته باشد به او خبر بدهند .
۷- وبلاگ من ، مقصودی ، بابایی و سایت اداره کل و … که این خبر را درج کردند ، در نظر شما حقیر است و حتما صد در صد وبلاگها و سایتهای شهرستان باید این خبر را کار میکردند تا نظر شما تامین گردد ؟
باقی بماند تا بعد چون بعضی حرفها را نمیتوان اینگونه زد در جلسات خصوصی باید مطرح و آسیب شناسی کرد . موفق و پیروز باشید .

پاسخ

مهرداد پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷:

برادر رحمانزاده این اسامی که نام بردید هم در مشورت و هم درسانه رفیق گرمابه و گلستان شما هستند پس سعی نکنید با نوشتن چند جمله خودتان را تبرئه کنید.
با نوشتن این متن نشان دادید که انتقاد پذیر هم نیستید.
یک مدیر معصوم که نیست بالاخره اشتباهاتی داره و این اشتباهات در قالب نقد به گوشش میرسه.
در ضمن ساعت شروع اولین بازی جام جهانی ساعت ۸٫۳۰ شب بود که تداخلی با برنامه شما نداشت.
در قبال اینکه سینمای تجربی مخاطب خاص خودش را دارد پس دیگر چرا برنامه را برگزار کردید تا ارزش این سینما اینقدر در شهر هنری انزلی کم رنگ شود؟ اینها بهانه است. برای شخصیت شما و نیز حرفه شمادر عرصه تئاتر ارزش قائلیم ولی با یک دست نمیشود چند هندوانه گرفت. هرکسی را بحر کاری ساختند

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷:

با سلام و احترام خدمت جناب رحمانزاد گرامی و با تشکر از پاسخگویی شما. نظر شما به انتهای مطلب افزوده خواهد شد. در خصوص تلاش خبرنگاران با توجه به اینکه این سایت فاقد تراز مثبت مالی است و پس از این همه مدت از فعالیت هم اینک از ماه جاری موفق به جذب اسپانسر تبلیغاتی شده است و اکثر فعالین و مدیران سایت مشغول به حرفه ای دیگر در کنار این کار هستند و محدودیت ها و معذوریت های دیگر در حال حاضر بضاعتمان همین است و البته به مراتب فراتر از بضاعتمان برای پوشش اخبار حضور و وقت میگذاریم که آنهم به دلیل عشق و علاقه مان به پیشرفت و توسعه همه جانبه شهرمان است و بس.
در همه جای کشور مرسوم است که مسئولین روابط عمومی به خبرگزاری ها اطلاع رسانی میکنن و تا بحال نشده از ما دعوت بشه و یکی از خبرنگاران سایت رو اعزام نکنیم و این کار رو بدون کوچکترین چشمداشتی انجام میدیم. بدون شک انزلی کلاب هم بدون نقص نیست اما با توجه به هزینه های سایت که به صورت شخصی تامین میشه و زمانی که صرف اطلاع رسانی به مردم میکنیم بدون شک فرا تر از بضاعتمون تلاش کردیم و میکنیم و همواره سعی در ارتقاء عملکردمون و ارتقاء سطح رسانه انزلی در سطح استان کردیم که جایگاه سایت انزلی کلاب در سطح خبرگزاری های استان خود گویای این تلاش است، هر چند که کافی نیست و برنامه های بیشتری برای بهبود کیفیت اطلاع رسانی در انزلی داریم.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۱۴:

من پیشنهاد میکنم یکی از آثار جذاب و منتخب رو سر یکی از دیدارهای حساس فوتبال مجددا به نمایش بذارید و اطلاع رسانی ش رو به ما بسپرین ببینین چه جوری سالن رو براتون پر میکنیم و مردم رو به مشارکت دعوت میکنیم، حتی از کسانی که مشارکت میکنن براتون یه جامعه آماری هم از نظر مخاطبان تهیه میکنیم. این رو خدمتتون عرض میکنم چون معتقدم بضاعت فرهنگی، هنری شهر انزلی این نیست.

abas

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

آقای رحمانزاده نوشتند:
«نکند انتظار دارید فراخوان بدهم و از کل شهر نظر خواهی کنم»
بله- باید فراخوان بدید. چراکه ندید؟ شما خودتان را محدود کردید به چند تا اسم مثل ف.ب که سینما را آکادمیک یاد نگرفتندو فقط مدعی هستند. فراخوان بدید تا نمیگم هنرمند اما هنردوستان برای برپایی آبرومندانه چنین برنامه هایی کمکتون کنند
دیدگاهتون دیدگاه خوبی نسیت.

پاسخ

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

سلام مجدد . جالب اینه که هر وقت در حوزه ای کاری انجام میشه بعد اسامی تعدادی رو بعنوان همکار و مشاور ذکر میکنم ؛ میگن اینا رفیقای توان . خب خوش به حال من که این همه رفیق دارم .
دوما : من کی انتقاد را نپذیرفتم . بله مسلما من هم اشتباه دارم ولی دوستان سوال پرسیدند من جواب دادم . عرض کردم کارهایی که برای تبلیغات انجام دادیم اینها بودند ، میتوان بیشترش کرد ولی نمیتوان گفت کافی نبوده . آره به انزلی کلاب ایمیل نفرستادیم . این خیلی اشکال بوده ؟ راستی یادم رفت بگم ، من ۱۳۰ پیامک با گوشی شخصی خودم برای هنرمندان فرستادم ( همون رفقا ) اگر هر کدام با یکی از دوستان خود به سالن میآمدند ؛ باید سالن پر میشد ! یعنی ۱۳۰ نفر از هنرمندان این شهر از برنامه خبر داشتند ولی . . .
سوما : آقا شاهین شما برای خودتان محدودیت و بضاعت قائلید ؛ حرف من اینه برای من و همکاران من هم قائل باشید . ولی مقدارش و کیفیتش حتما فرق میکند . اما اینکه من و دیگران را کامل ببینید بعد قضاوت کنید ، جای اشکال دارد .
چهارما : با توجه به سی و اندی سال تجربه ، بطور نسبی به بضاعت فرهنگی هنری شهر واقفم ، ولی حرف اینه ما چه کاری برای بهتر شدن برنامه ها انجام میدهیم ؟ ما چه کمکی به اجرای برنامه ها انجام میدهیم ؟ ( بنده هنرجو ، هنرآموز ، عضو انجمن ، عضو هیات امناء انجمن ، رئیس انجمن ، کارمند ساده ، کمک کارشناس ، کارشناس , معاون اداره ، سرپرست و رئیس – هم در شهرستان و هم در سطح استان – بوده ام یعنی مراحل را پله پله و ظرف سی و اندی سال گذرانده ام ؛ پس نمیتوان و نباید این تجربه را نادیده گرفت . کمی هم انصاف داشته باشیم . )
پنجما : اصلا قرار نیست برای یک همچین برنامه هایی که تخصصی هم هست همه مردم هجوم بیاورند . در این شرایط مردم برای دیدن فیلم سینمایی هم به سینما نمیروند مگر در موارد خاص ! چرا تعداد صندلیهای خالی ملاک قضاوت قرار میگیرد . حرفم این است که شما به اطلاع رسانی ایراد گرفتید در حالی که من ایراد را در جای دیگر میدانم که اینجا جای گفتنش نیست !

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۲۱:

سلام بر شما جناب رحمان زاد عزیز، فکر میکنم در خود مطلب هم به بضاعت اداره ارشاد و کلا بدنه ضعیف جامعه فرهنگ و هنر انزلی اشاره کردیم. سخن از استفاده حد اکثری از ظرفیت های موجود بود، آیا سازمان آتش نشانی بندرانزلی کادر روابط عمومی دارد؟ سخن اینجاست که وقتی برای شهر گام میدارید سایر ظرفیت های شهرستان باید در خدمت شما باشد. بخش فرهنگی و روابط عمومی منطقه آزاد را به سادگی میتوانستید به مشارکت دعوت کنید. از ظرفیت شهرداری میشد به مراتب بهتر بهره جست و از حداکثر ظرفیت رسانه ای شهر میتوانستید به سادگی بهره ببرید، صرفا ارسال ایمیل برای انزلی کلاب مد نظر نیست، اگر نقدی مطرح میشود صرفا برای ریشه یابی مشکل است. جامعه هنری همواره از قشری حساس از جامعه تشکیل میشود و به خوبی شرایط دشوار شما را برای پوشش همه زحمتکشان این عرصه درک میکنم.
اما به هر حال باز هم معتقدم میشود اگر بخواهیم. ظرفیت اطلاع رسانی ارشاد و بضاعتش را میبینیم و این بضاعت را در شان این اداره نمیبینیم و نیازمند تقویت است نیازمند به یک همصدایی بلند تر است. شهرداری انزلی فاقد بخش فرهنگی، هنری است و اداره فرهنگ و ارشاد و اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی به نسبت جمعیت انزلی قدرت کافی برای حمایت از جامعه هنری را ندارند. علتش کجاست بودجه ای که به اداره ارشاد انزلی میرسد جه میزان است آیا به نسبت جمعیت شهرستان و تعداد زیاد فعالین هنری شهرستان میباشد و وضعیت اداره ارشاد انزلی نسبت به سایر شهرستان های استان در چه مرتبه ای است ؟ اگر نمیدهد چرا مطالبه نمیشود، اگر شده است چه کسانی سنگ اندازی میکنند ؟ چه کسانی کم کاری میکنند ؟
اگر نقدی نگاشتیم به دنبال بهتر شدنیم، بدنبال ریشه یابی مشکلیم، به دنبال تقویت فعالین فرهنگی و هنری انزلی هستیم و نمیتوانیم برای بضاعت نا چیز اداره ارشاد انزلی سکوت کنیم که اگر سکوت کنیم خیانت کرده ایم چرا که تا مطالبه ای نباشد پیشرفتی حاصل نمیشود. ظرفیت و پتانسیل جامعه هنری انزلی باید پر قدرت رسانه ای شود و سایر رسانه های شهر و صاحب نظران این عرصه باید مطالبات این بخش از جامعه را که نقشی حیاتی در فرهنگ و آینده شهر و کشورمان ایفا میکنند را به گوش مسئولین استانی و کشوری برسانند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

ضمنا آقایان پیش کسوت که نباید راجب به خودشان کتاب بنویسند . من پیشنهاد دادم جوانان این کار را بکنند تا هم به بزرگترها احترام گذاشته باشند و هم اینکه این کار بسیار وقت ، انرژی ، صبر و حوصله میبرد و از عهده جوانترها بیشتر بر میآید . هوای جوانترها را هم که نگه میداریم اینجوری میشود . یاللعجب . پیشنهاد هم نمیتوان داد .

پاسخ

milad.art پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۲۲:

ریس ارشاد هنرمندان سینمای این شهر را محدود به چند نفر مثل *** کرده. آقای *** یک معلم آموزشگاه ها و مدارس هنر انزلی بودند که یکی دوتا فیلم تجربی ساختند و تجربی کار بودند بودند. شما از اینها به عنوان فعالین سینمایی شهرستان نام می برید؟!!!!! فقط شما و اینا سینما را فهمیدید؟ ***
ولی بقیه اسامی را که نام بردند یکی شون در جشنواره ها مختلف بودند و به علاوه بچه های پرتلاش شهرداری یعنی سمعیعی و پورجمشیدیان میشه یک جورهایی رو اونا حساب کرد اما نه کامل .
آقای رحمانزاده حداقل رفتارهاتون اینطور نشون میده که فقط به دوستان خاص خودتون توجه دارید.

milad.art پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۳۱:

ریس ارشاد هنرمندان سینمای این شهر را محدود به چند نفر مثل ف.ب کرده. آقای ف.ب یک معلم آموزشگاه ها و مدارس هنر انزلی بودند که یکی دوتا فیلم تجربی ساختند و تجربی کار بودند بودند. شما از اینها به عنوان فعالین سینمایی شهرستان نام می برید؟!!!!! فقط شما و اینا سینما را فهمیدید؟ ***
ولی بقیه اسامی را که نام بردند یکی شون در جشنواره ها مختلف بودند و به علاوه بچه های پرتلاش شهرداری یعنی سمیعی و پورجمشیدیان میشه یک جورهایی رو اونا حساب کرد اما نه کامل .
آقای رحمانزاده حداقل رفتارهاتون اینطور نشون میده که فقط به دوستان خاص خودتون توجه دارید.

milad.art

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

انزلی کلابی ها اگر میخواهید اسم اشخاص کامل نباشه حداقل کوتاه شدشو را بنوسید که ریس ارشاد متوجه بشه. بنوسید آقای *** را بنویسید : ف.ب

پاسخ

فاطمه

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

اداره ارشاد بهایی به هنرجو ها نمیده. من که تابستون گذشته برای دوره دیدن کارگردانی فلیم کوتاه رفتم نتنها چیز خاصی یاد نگرفتم(چون فیلمی که قرار بود بسازیم،ساخته نشد) بلکه با تموم شدن کلاس ها به صورت نصفه نیمه، مدرکی هم ندادن با وجود هزینه ای که پرداخت کرده بودیم.بنظر من به مسائل فرهنگی و هنری اهمیتی نمیدن.

پاسخ

مهرداد پاسخ در تاريخ تیر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۹:

مدرس حرفه ای واسه آموزش کارگردانی کی هست؟ حتما ف.ب و.. که خودشون فقط درحد تجربی و نه آکادمیک دو سه تا مطلب جزئی از سینما میدوند درس میدند! حالا چطور کلاس کارگردانی تشکیل دادند عجیبه!! از ***. همین حرکات باعث میشه ذوق وشور ما واسه سینما کمرنگ بشه

مهدی پیشوایی

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

سلام به همه دوستان انزلیچی.بنده به نوبه خود از همه دوستانی که به مدت سه چهار ماه زحمت کشیدند تا این جشنواره برگزار بشه نهایت سپاس و تشکر را دارم.قبل از هر مطلبی میخواستم به نکته ای اشاره کنم که برای ما انزلیچیها خیلی زیاد حائز اهمیته.اگه همین الان ازمون بپرسن که یک مدیر در راس یک اداره دایره شهر انزلی باید چه ویژگیهایی داشته باشد اولین چیزی که به ذهنمون میاد اینه که اول باید انزلیچی باشه وبعدش تخصص لازمه رو در اون دایره کاری داشته باشه.خب بنظر من در مقطع کنونی هیچ مدیری در دایره کاری فرهنگ و ارشاد لایقتر وشایسته تر از آفای رحمانزاده نیست چرا که ایشان خودشان از جنس هنر بوده و هستند ومعضلات وچالشهای هنری را به خوبی میدانند.حال اگر در مورد جشنواره برگزار شده اطلاع رسانی دقیق صورت نگرفته (که فی الواقع اینطور هم نبوده)نباید کلیات یک مجموعه را با توجه به بضاعتش این گونه به رگبار انتقاد ببندیم.ما باید بپذیریم ظرفیتهای موجود شهرمان برای استقبال از کارهای تخصصی هنری چقدر بوده وهست بعد بیاییم عوامل برگزار کننده را مورد مواخذه قرار دهیم.

پاسخ

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ تیر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۲:

دوست عزیز ۳، ۴ ماه؟ مگه جشنواره فجر برگزار شده؟!!!

fanoos624

حسین

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

سایت محترم انزلی کلاب عزیز جناب آقای رحمانزاده از لایق ترین و متخصص ترین مدیران شهرستان بندرانزلی هستند و امیدوارم که با درایت و دوراندیشی خاصی که دارند بتوانند بیش از پیش منشاء خدمات ارزنده در این شهرستان که هنرمندان بسیاری را در خود پرورانده باشند من یکی از دهها کسانی هستم که آقای رحمانزاده از چند روز قبل با ارسال پیامک مار را شرمنده نمودند و همین جا از ایشان عذرخواهی می کنم که با عدم حضور خود موجب زیر سوال رفتن ایشان شدم البته در حد خودم( بعلت مشکلات شخصی علیرغم میل وافر نتوانستم حضور پیدا کنم ) اما مگر دست تنها می توان اداره ای را با این عظمت به حرکت در آورد که ما توقع داریم با چند نفر پرسنل محدود که مسلما هرکدام مجبور به انجام چندین کار مختلف در اداره هستند فرهنگ این شهر مسلما دچار کاستی هایی خواهد بود که ما باید با کمک یکدیگر به آقای رحمانزاده یاری برسانیم من خودم شاهد بوده ام که ایشان در سمت مدیر یک اداره کارهایی را انجام می دهند که مسلما در شرح وظایف ایشان نیست اما با فروتنی خاص خودشان این کار ها را برای پیشبرد هنر انزلی انجام می دهند

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ تیر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۳:

حسین عزیز بدون شک غیر از این نیست، ما هم هدفی جز کمک نداریم، متاسفانه در کل فرهنگ و هنر انزلی نیازمند توجه و تقویت است و این بی بنیه بودن اداره ارشاد انزلی خود موردی است که با سکوت مطمئنا حل شدنی نیست و باید صدای بلند جامعه هنری انزلی به گوش اداره کل استان برسد تا بودجه این منطقه از استان افزایش یابد. هدف ما این است وگرنه در متن مقاله نیز به عملکرد و صداقت و بی ریایی ایشان اشاره داشتیم.

فرزین حسینی پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۴:۰۸:

آقا حسین قربون کلامت ما میریم جلو جواب نه میشنویم که

علیرضا

علیرضا

۳۱ خرداد ۱۳۹۳

امان از انتقاد پذیر نبودن مسولین این شهر . این نامه ها و جوابیه ها تازگی نداره و نخواهد داشت به جای اینکه کار خودشون رو اصلاح کنند خبرنگار بیچاره رو مقصر میدونن
بعضی وقت ها به حال روز مردم و مسئولین شهر واقعا افسوس میخورم

به قول آقا شاهین

اگر نقدی نگاشتیم به دنبال بهتر شدنیم، بدنبال ریشه یابی مشکلیم، به دنبال تقویت فعالین فرهنگی و هنری انزلی هستیم و نمیتوانیم برای بضاعت نا چیز اداره ارشاد انزلی سکوت کنیم که اگر سکوت کنیم خیانت کرده ایم

ای کاش این را می فهمیدند .

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ تیر ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۱۷:

:yes: :yes: :yes: