13910510000023_photoa1

 

فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی از ساماندهی یک‌هزار فروند شناورهای نیمه‌سنگین، تفریحی و جت‌اسکی در این استان خبر داد.
اسماعیل سلیمانی‌راد ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به ساماندهی شناورها در استان اظهار کرد: فرماندهی پایگاه دریابانی انزلی از ابتدایی سال جاری در راستای وظایف محوله توانست در بحث ساماندهی شناورها مانند شناورهای نیمه‌سنگین، تفریحی و جت‌اسکی که شامل ۲ هزار و ۵۸۵ فروند شناور در گیلان است را شناسایی و نیمی از آنها را ساماندهی کند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار فروند از شناورهای مذکور در استان ساماندهی شدند، افزود: از این تعداد، ۷۴ درصد مربوط به شهرستان بندرانزلی بوده و تعداد ۱۷۴ فروند شناورهای فاقد مدرک مثبته دریانوردی توقیف شده و برابر مقررات با آنها برخورد صورت گرفته که ۴۱ درصد توقیفی‌ها مربوط به انزلی است.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی با اشاره به رعایت قانون حریم ۶۰ متر سواحل خاطرنشان کرد: ۱۴ مورد افرادی که در سطح حوزه نوار ساحلی اقدام به ساخت و ساز در حریم ۶۰ متر ساحل کرده بودند با هماهنگی مقام قضایی تمام سازه‌های آنها تخریب شد.

به گفته وی، ۱۸ نفر از افرادی که به قصد سودجویی اقدام به برداشت شن و ماسه و تخریب نوار ساحلی کرده بودند به همراه ادوات ماشین‌آلات و برداشت کننده با تکمیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

سلیمانی‌راد ساحل‌نشینان را دریابان اصلی خواند و تصریح کرد: آنها می‌توانند در کاهش تخریب سواحل و موارد امنیتی در دریا و معرفی افرادی که به اشکال مختلف قصد برهم زدن توپوگرافی سواحل را دارند به‌موقع به ما اطلاع‌رسانی کنند.

وی وضعیت سواحل و دریا در استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با تعامل خوب اداره‌ها، سازمان‌های همسو و مقام‌های قضایی از شرایط مطلوبی در سواحل و دریا در استان برخوردار بوده و امیدواریم با استمرار این همدلی در کاهش جرایم در نوار ساحلی و دریا برای تمام ساحل‌نشینان مفید فایده باشد.

پایگاه دریابانی بندرانزلی دارای ۲۷۲ کیلومتر حوزه استحفاظی دریایی بوده که هشت شهرستان استان را به مرکزیت بندرانزلی پوشش امنیتی و انتظامی می‌دهد.

وظایف پایگاه مذکور شامل ساماندهی شناورهای تفریحی، کنترل تردد شناوری و حفظ حراست از جریم ۶۰ متر ساحل به منظور جلوگیری از ساخت‌و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از صید غیر مجاز است/ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مریم دریایی

۱۱ آذر ۱۳۹۵

سلام فرمانده محترم
خدا قوت
یه سوال :شما فرمانده دریابانی بندرانزلی هستید چرا اطلاعات استان رو می دین؟فکر نمی کنید اینا درحیطه وظایف فرمانده دریابانی استان باشه ؟
ببخشیدا فقط کنجکاو شدم
اصلا به من چه ؟؟؟؟؟؟؟؟/

پاسخ