فرمانده ناوگان شمال گفت : نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز شروع دزدی های دریایی تاکنون، تهاجم دزدان دریایی به ۱۱۵ فروند کشتی را دفع کرده است.

امیر دریادار دوم ‘خرداد حکیمی’ روز سه شنبه به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این مدت ؛ یک هزار و ۴۰۶ فروند کشتی توسط نیروی دریایی در خطوط مواصلاتی ما در اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب المندب اسکورت شده اند.

وی با اشاره به اعزام ناوگروه هایی از منطقه چهارم دریایی برای این ماموریت ها اظهار کرد : بیست و سومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی هم اکنون در حال انجام ماموریت در خلیج عدن است.

دریادار حکیمی با اشاره به جنبه دفاعی و آموزشی فعالیت منطقه چهارم دریایی ادامه داد: ناوگان شمال، پیام آور صلح و دوستی در خزر است.

وی تصریح کرد: کشورهای حوزه خزر، برای برقراری امنیت در این دریا نیازی به بیگانگان ندارند و خود در کنار هم، امنیت این دریا را تضمین می کنند.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حاکمیت ایران بر ۲۰ درصد خزر و فعالیت سکوی نفتی ایران خاطرنشان کرد: امنیت این سکو برای ادامه کارشان را تامین می کنیم.

وی نقش نیروی دریایی و فعالیت های گسترده این نیرو در دوران دفاع مقدس در بخش تهاجم و نابودسازی دشمن بعثی، دفاع از مرزهای آبی و سکوهای نفتی، باز نگه داشتن خطوط مواصلاتی برای واردات کالاهای مورد نیاز و صادرات نفت را برجسته خواند.

وی هم چنین از رونمایی نماد ۳۹ شهید نیروی دریایی در بندرانزلی در آینده نزدیک خبر داد.

دریادار حکیمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید یدالله بایندر که شهریور ۱۳۲۰ جان خود را در مقابل حمله دشمنان در بندر انزلی از دست داد، افزود: در این هفته، مراسمی به مناسبت هفتاد و یکمین سالگرد شهادت او برگزار می شود.

وی یادآور شد: علم و دانش ساخت ناو و زیرسطحی بعد از جنگ توسط نیروی دریایی وارد کشور شد و به سوی ساخت و تولید مایحتاج زیرسطحی رفتیم و توانایی ساخت ناو و زیرسطحی های سبک و تعمیر زیرسطحی های سنگین را پیدا کردیم.

دریادار حکیمی اضافه کرد: اکنون قادر به ساخت رادار ، تجهیزات الکترونیکی و هواناو (هاورکرافت) در داخل کشور هستیم .

فرمانده ناوگان شمال با اشاره به اهمیت دریا در ابعاد اقتصادی، نظامی و راهبردی خواستار نشر فرهنگ دریایی در کشور توسط رسانه ها شد.

فرماندهی منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرانزلی واقع است.

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۷ آذر ۱۳۹۱

بسیار عالی، واقعا بده که مزار شهید بایندر اینچنین غریبانه در محوطه گمرک رها شده ….

پاسخ