FarmandeSepaheRasht

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی سرهنگ دوهندو فرمانده سپاه مرکزی شهرستان رشت در مراسم نکوداشت هفته دفاع مقدس که در این منطقه برگزار شد بابیان اینکه عزت نفس ایران اسلامی مرهون ایستادگی های دوران دفاع مقدس است اظهار داشت: حفظ امنیت ضامن حیات و ممات هر کشوری است و نبود امنیت به عدم ثبات در آن کشور منجر می شود.

وی بابیان اینکه امنیت و ثبات پایدار موجب اقتدار ملی می شود، چراکه کشور را به کانون ارتباطات چندوجهی بین الملل بدل می کند افزود: رشادتها و جانفشانیهای مردم و رزمندگان کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش بسزایی در تثبیت جایگاه فعلی ایران اسلامی در سطح منطقه ای و جهان داشته است.

سرهنگ دوهندو بااشاره به آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی و شعار راهبردی نه شرقی و نه غربی آن افزود: استکبار جهانی و دشمنان استقلال ایران تمام تلاش خود رابا انواع تهدیدات،تحریم ها و هجمه های نظامی، اقتصادی و فرهنگی، به منظور ضربه زدن به این نظام مقدس به کار بستند اما دو عامل ولایت مطلقه فقیه و ولایتمداری مردم ایران مانع تحقق برنامه های شوم آنها شد.

فرمانده سپاه مرکزی شهرستان رشت خواستار تبیین و اشاعه فرهنگ حاکم بر دوران دفاع مقدس درمیان نسل کنونی شد و تأکید نمود: امروزه جنگ نرم، خطرناک تر از دوران دفاع مقدس است چراکه با استفاده از ابزارهای نوین تکنولوژی ورسانه های مجازی، عرصه نبرد از فضای نظامی به جبهه های فرهنگی-اعتقادی کشور متمایل شده و دشمنان ذهن و باورهای ما را هدف تهاجمات خود قرارداده اند.

وی افزود: باتوکل برخدا و تمسک بردو عامل پیروزی بخش ما در دوران دفاع مقدس در عرصه جنگ نرم نیز پیروز خواهیم شد.
گفتنی است برگزاری مراسم مداحی و شعر خوانی ،پخش فیلم و اجرای مسابقه درخصوص ایام دفاع مقدس از دیگر بخش های این مراسم بود که از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی برگزار شد که علاوه برحضور معاونین،مدیران و پرسنل منطقه، با استقبال فعالین اقتصادی نیز مواجه گردید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *