فرمانده دریابانی شهرستان بندرانزلی از نجات سه تن از گردشگران از غرق شدن در دریای محدوده منطقه آزاد انزلی توسط نیروهای گشتی دریابانی خبر داد.
سرهنگ اسماعیل سلیمانی راد با اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران گشت دریابانی در محدوده منطقه آزاد انزلی، صبح امروز (جمعه) متوجه غرق شدن سه تن در دریا شده که به سرعت وارد عمل شدند.
وی افزود: نجات یافتگان یک مرد میانسال و دو نوجوان ۱۲ و ۱۳ ساله ، از اعضای یک خانواده و اهل شهر قزوین بودند که به دلیل نا آشنایی با فنون شنا در محدوده ممنوعه ، اقدام به استفاده از دریا کردند که خوشبختانه با حضور و اقدام بموقع ماموران دریابانی، از خطر مرگ نجات یافتند.
سرهنگ سلیمانی راد خاطر نشان کرد: پس از نجات افراد از خطر غرق شدن و با حضور نیروهای اورژانس در منطقه ، این افراد به صورت سرپایی در محل مداوا شدند.
فرمانده دریابانی شهرستان بندرانزلی توصیه کرد: با توجه به فرارسیدن ایام سفرهای تابستانی و گرم شدن هوا و اشتیاق به استفاده از دریا به عنوان یکی از تفریحات ، مسافران ، گردشگران و حتی کسانی که آشنا به فنون شنا هستند، حتما از محل های مجاز و تعیین شده برای شنا استفاده کنند.
شهرستان انزلی واقع در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان، از مراکز مهم گردشگری شمال کشور و پذیرای گردشگران بسیاری در ایام سفر است و تابستان هر سال، صدها هزار نفر برای استفاده از دریا به این منطقه سفر می کنند./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *