ashora-92-gozaresh03-anzali19-1024x678

فرمانده انتظامی گیلان گفت: هیئت‌های عزاداری از حمل علم، شمایل ائمه اطهار (ع) و علامت‌های آهنی در معابر امتناع کنند.

 

ابراهیم قائد رحمتی در همایش بزرگ عاشوراییان گیلان و پاسداشت شهدای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رهنمود امام (ره) مبنی بر اینکه زنده نگه‌داشتن عاشورا یک مسئله بسیار مهم سیاسی و عبادی است اظهار کرد: امروز دشمن به دنبال کم‌رنگ کردن عزاداری امام حسین (ع) است.

 

وی عزاداری امام حسین (ع) را رمز ماندگاری دین اسلام عنوان کرد و افزود: دشمن در تلاش است اسلام آزادی‌بخش را از جامعه گرفته و عاشورای بی‌خطر جایگزین آن شود. وظیفه داریم از نهضت عاشورا حراست کنیم، زیرا نهضت عاشورا منشأ انقلاب اسلامی است.

 

فرمانده انتظامی گیلان به اقتدای امام (ره) به امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امروز استکبار با روش‌های مختلف در تلاش است در عزاداری‌های شیعیان انحراف ایجاد کند. عاشورا هویت اصلی شیعیان و دشمن به دنبال ترویج عزاداری‌های بی‌خطر برای خود است.

 

قائدرحمتی مبنای عاشورا را مبارزه با استکبار و استعمار دانست و خاطرنشان کرد: شناخت یزیدیان زمان از تکالیف مردم است و وظیفه داریم از دین حفاظت کنیم.

 

فرمانده انتظامی گیلان در ادامه بر خودداری از انجام هر گونه عمل خرافی که موجب وهن شیعه و مسلمانان شود، تاکید کرد و یادآور شد: حمل تصاویر و شمایل ائمه (ع) در هیئت‌های عزاداری ممنوع است.

 

وی با بیان اینکه استفاده از هرگونه ادوات موسیقی و پخش آهنگ‌های غیرمجاز در عزاداری‌ها ممنوع است، اظهار کرد: هیئت‌های عزاداری از حمل علم و علامت‌های آهنی در معابر امتناع کنند.

 

قائدرحمتی بر جلوگیری از زورآزمایی و حرکت‌های ناهنجار با علم تاکید کرد و افزود: افراد دارای حسن خلق به عنوان انتظامات در هیئت‌های عزاداری مشخص و بکارگیری شوند.

 

فرمانده انتظامی گیلان خواستار حرکت هیئت‌های عزاداری در یک طرف خیابان شد و تصریح کرد: هیئت‌ها ساعت آغاز و خاتمه عزاداری‌ها را باید مد نظر داشته باشند.

 

وی مسجد را پایگاه اصلی دین دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت مساجد در راه‌اندازی هیئت‌های عزاداری حائز اهمیت است.

 

قائدرحمتی با اشاره به اینکه هیئت‌ها باید مراقب رفتار مشکوک افراد و خودرو‌ها در کنار عزاداری‌ها باشند، گفت: هرگونه موارد مشکوک به عوامل انتظامی اطلاع‌رسانی شود./ ایلنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ليلا

۲ آبان ۱۳۹۳

به مطالب بسیار خوبی اشاره شد که انشاالله امسال رعایت شود متاسفانه دسته های عزاداری تبدیل شده اند به یک نوع دسته های موسیقی برای خودنمایی تنها چیزی که دراین دسته ها نیست عزاداری برای سیدالشهداء همه فراموش کردند که امام حسین برای چه شهید شد ظهر عاشورا همه دنبال دسته وطبل ودهل بعدش هم دنبال غذای نذری غافل ازاینکه نماز ظهر عاشورا اولین پیام امام بود وبا کمال تاسف حضور بسیاری از جوانان نا اگاه ما که با ظاهری نا مناسب وپوششهای بد درکنار خیابان ظاهر میشوند گویی که این عزاداری برای انها نیست و این مسئله که اگر من که ادعای عشق به سروروسالار شهیدان میکنم صبح روز عاشورا با بهترین پوشش وارایش در ملع عام حاضر میشوم چه فرقی با یزید وقاتلان اباعبدالله که پس از شهادت ایشان لباس نو پوشیدن وجشن گرفتن را دارم؟بسیار به فکر فرو میرویم خواهشمند است تمام دوستان این مجموعه هم خودشان وهم عزیزانشان را از این دسیسه دشمن آکاه کنند که این کارهای ظهر عاشورا بی حرمتی محض به ساحت مقدس امام عصرمان است در واقع دهن کجی ما به تمام مقدسات ویکی از عواملی که برکتهای الهی را ازشهر وزندگی ما میبرد ومصیبت وفقر نصیبمان میشود خواهشا با علم به اینکه میدانم جوانان شهرم واقعا عاشق امام حسین هستند حرمت نگه دارند وواقعا جوری عزاداری کنند که همگان بدانند امام حسین عزیزترین فرد خانواده ماست.
من چندسالیست که مراسم ظهر عاشورا را درمسجد چهارده معصوم میگذرانم حاج اقا
حق شناس -خداوند حفظشان فرماید-ایراد به مقتله خوانی میکنند ونماز ظهر عاشورا بسیار باشکوه برگزار میگردد چه خوب است که هیا تهای دیگر هم هینکاررا گسترش دهند ومردم را با واقعیت روزعاشورا آشنا کنند بجای ساز ودهل.

پاسخ