81338984-5996218

فرمانده نیروی انتظامی انزلی روز دوشنبه در آیین صبحگاه نیروهای مسلح شهرستان به مناسبت هفته نیروی انتظامی امنیت را پشتوانه مستحکم توسعه همه جانبه خواند .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سرهنگ پاسدار’ هرمز عشقی ‘ با اشاره به گستردگی ماموریتهای پلیس خاطرنشان کرد : مهمترین ماموریت ما برقراری نظم ، امنیت و آرامش اجتماعی بعنوان پیش نیاز و اصل ضروری سایر فعالیتها است .

وی افزود : امنیت یک تولید جمعی است و همه آحاد جامعه و دستگاه های دولتی در ایجاد آن نقش موثر دارند و بدون مشارکت همگان تامین امنیت محقق نمی شود.

وی یاداور شد : اگر خانواده ها مهارت کافی در تربیت فرزندانشان داشته باشند به ایجاد امنیت در جامعه نیز کمک شایانی می شود.

فرمانده انتظامی انزلی متذکر شد: بررسی ها نشان داده علت عمده بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و جرایم ، اختلافات خانوادگی و نداشتن کانون امن و مناسب خانوادگی است .

وی اضافه کرد: پلیس در کنار انجام وظایف گسترده خود تلاش می کند مشارکت مردم را نیز در حوزه برقراری نظم اجتماعی و تامین امنیت گسترش دهد.

سرهنگ عشقی هشدار داد مواد مخدر و اعتیاد یکی از معضلات مهمی است که تهدیدی برای امنیت پایدار و موجب اتلاف سرمایه های ملی محسوب می شود .

وی با بیان این که هیچکس نمی تواند مطمئن باشد که از این بلا مصون خواهد ماند خاطرنشان کرد برای مبارزه با این ویروس اجتماعی نیاز به احساس مسوولیت و مشارکت همه اقشار ، سازمانها و همه آحاد جامعه است.

فرمانده انتظامی انزلی تلاش دشمنان برای ترویج بی عفتی و بدحجابی و زیرپاگذاشتن ارزشهای دینی را از عوامل اصلی فروپاشی خانواده ها خواند و تاکید کرد : برای رفع این معضل تنها امکانات سلبی کافی نیست بلکه باید به امر به معروف و نهی از منکر به شکل صحیح توجه شود.

سرهنگ عشقی در ادامه به شناسایی و متلاش نمودن هفت باند توزیع مواد مخدر با ۱۰۹ درصد افزایش کشف مواد مخدر و ۴۹۵ درصد افزایش دستگیری توزیع کنندگان این مواد بعنوان یکی از دستاوردهای مهم این نیرو در شش ماه امسال اشاره کرد.

به گفته وی نیروی انتظامی انزلی در زمینه کشف تجهیزات ماهواره ۴۶ درصد ، کشف قاچاق کالا ۹۱ درصد و کشف محصولات ضد فرهنگی ۲۰۴ درصد افزایش عملکرد داشته است .

سرهنگ عشقی متذکر شد: خوشبختانه در این مدت ۶۰ درصد کاهش تصادفات رانندگی منجر به فوت را شاهد بودیم و گزارشی از قتل نیز نداشتیم .

فرمانده انتظامی انزلی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با تامین امنیت شاهد توسعه هرچه بیشتر کشور باشیم .

امنیت از امور زیربنایی

امام جمعه بندرانزلی نیز در سخنانی به مناسبت هفته نیروی انتظامی امنیت را از امور زیربنایی جامعه خواند و گفت : اگر در جامعه ای احساس امنیت و آرامش نباشد هیچ پیشرفتی در زمینه های عمرانی ، علمی ، معنوی و فرهنگی محقق نمی شود .

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با بیان این که تلاش نیروی انتظامی بسیار مهم و حساس است خاطرنشان کرد: برقراری امنیت نیاز به مولفه های مختلفی دارد و اگر نیروی انتظامی بخواهد در برقراری امنیت در همه شئون موفق باشد شرایط مختلفی باید مهیا شود.

وی با اشاره به گستردگی وظایف نیروی انتظامی متذکر شد: آنچه باید در همه خدمتها و تلاشها نصب العین قرار گیرد توکل به خدا است و اگر همیشه خود را در محضر خداوند بدانیم و برای اعتلای کلمه الله خدمت کنیم تحمل سختی ها برای ما آسان می شود.

نماینده بندرانزلی نیز با قدردانی از تلاشهای نیروی انتظامی گفت : الان جمهوری اسلامی حرف اول را در منطقه می زند و همه این ها به برکت خون شهیدان است.

حسن خسته بند اظهار کرد : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار با تلاش برای کودتا، ایجاد گروهکها و فرقه ها و جنگ تحمیلی سعی در نابود کردن انقلاب را داشت ولی ایران با رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری توانست بر توطئه ها فایق بیاید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *