IMG4696

به گزارش سامانه تحلیلی خبری انزلی کلاب، قاسم روحانی فر در نخستین همایش ارتقاء ایمنی راه با اشاره به جمعیت شهر انزلی که بالغ بر ۱۴۰ هزار نفر است و عموما در فصل مسافر با مشکلاتی چون ترافیک هایی سنگین روبروست اظهار کرد: ما باید جمعیت انزلی را با توجه به امتیازات و پتانسل های خوبی که دارد ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در نظر بگیریم و برنامه ریزی های مربوطه باید بر این اساس باشد.

 
وی که بندرانزلی را یکی از چهار شهر برتر گردشگری استان و جز ۲۰ شهر برتر کشور میدانست افزود: این ویژگی خاص باید مد نظر تمامی مسئولان باشد و در تصمیمات این امتیاز و ویژگی خاص را لحاظ کنند.

 
فرماندار انزلی با ابراز رضایت از تشکیل دبیرخانه این همایش در شهر انزلی تاکید کرد: امیدواریم با تشکیل این دبیرخانه در شهر انزلی بتوانیم از مزایای آن بهره برده و از خروجی خوب این همایش که بین سه استان شمالی کشور در حال برگزاری است به نفع شهر انزلی استفاده کنیم.

 
قاسم روحانی فر در این همایش از ادارت کل و سازمان های مهم شهر انزلی نیز نام برد و اظهار داشت: وجود ادارات کل چون بنادر و دریانوردی استان گیلان ، شیلات استان گیلان ، فرماندهی کل نیروی دریایی ، فرماندهی مرزبانی استان گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی در شهر بندررانزلی هر کدام به تنهایی دلیلی بر ترافیک شهری خواهند بود که برای شهرستان هم نقطه قوت و هم نقطه ضعف به حساب می آید.

 
وی به بلا تکلیفی کنار گذر نیز اشاره نمود و رو به مسئولان شهری حاضر در جلسه گفت: ۱۵ سال است کنار گذر انزلی بلاتکلیف مانده است، افتتاح این پروژه بخش عظیمی از مشکلات ترافیکی شهر را حل خواهد کرد و وقتی به شهرهای استان های مجاور سفر میکنیم تماما از وجود کنار گذر بهره می برند و مردم انزلی همچنان از این امتیاز بی بهره اند.

 
فرماندار انزلی که انزلی را فقط متعلق به مردم انزلی نمیدانست خاطر نشان کرد: تمامی مردم کشور از امتیازات منحصر به فرد این شهر استفاده میکنند، پس این شهر به تمامی مردم ایران تعلق دارد و تمامی سخنان مطرح شده این موضوع را می طبد که به شهر انزلی توجه ای ویژه و ملی شود.

 
قاسم روحانی فر در پایان نیز باری دیگر به حجم مسافر بی سابقه در تعطیلات عید سعید فطر در شهر انزلی اشاره نمود و افزود : سیل مسافر به شهر انزلی در چند روز تعطیلات عید فطر باعث قفل شدن ترافیک شهری شده بود و من از مسئولان مربوطه میخواهم برای چنین مواقعی طرح های ویژه ای برنامه ریزی کنند.

 
خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محراب

محراب

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

۱۵ سال.میدونی یعنی چی؟یعنی یه عمر

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

شما جلوی مافیا رو بگیر و دست چپاولگران به شهر و منطقه آزاد رو قطع کن ما همه نوکرت هم هستیم.
روز به روز شهرمون کوچیک نشه!
منطقه آزاد میگن داره به لوشان و قزوین دیگهخ میرسه!! یکم هم بکشون سمت انزلی!
القابمونو حفظ کن.
و ایجاد شغل و کار
دیگه همین
تو قلب مردم جات میشه فرماندار عزیز
اگه کمک هم خواستی روی ما حساب کن

پاسخ

حمید

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

کنار گذر انزلی فقط برای عده کمی سود داشته اما بصورت میلیاردی …

پاسخ

sari

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

بدبختی ما انزلی چی ها وبسیاری از شهرهای گیلان این است .که اختیار شهر استان به گردن مرگز استان یعنی رشت افتاده که اگر تحرکی هم داشته باشند برای خودشان می باشد .
اگز صدای سیمای رشت را خوب توجه نمایید همه تلاش هایشان برای خودشان می باشد چون تمام پرسنل ها مال خودشان هستند.
.اقای فرماندار مرکز استان از خدا می خواهد این کمر بندی دیرتر راه بیفتاد ویا اصلا راه نیفتاد .زیرا بیشتر مسافرین آستارا واردبیل وهشتپر وحتی تبریز وغیره وحتی بلعکس به علت نداشتن کمر بندی در انزلی وحتی بخاطر ترافیک مجبور هستند از مسیر رشت تردد نمایند .

پاسخ

اهورا

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

کنارگذر تاثیر بسزائی در توسعه انزلی دارد ولی افسوس که این پروژه اگر زودتر به بهره برداری برسد منافع بعضی ها در خطر می افتد. پل ۱۵۰۰ متری که قرار است بر روی نهنگ روگا ساخته شود حداقل تا سال ۱۳۹۸ طول میکشد!!!!!!!!!!!!

پاسخ

علیرضا اسدی

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

گفتید ۱۵ ساله بلاتکلیفه نگفتین کی قراره افتتاح بشه !

پاسخ

M

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

هرکی میاد آمار میده
خب یعنی شما بعد این ۱۵ سال راه مبندازین کنارگذر انزلی را ؟ یا نفر بعدی میاد و میگه ۱۸ سال ۲۵ سال ۱۳۰ سال ۱۸۹۲ سال ۲۵۶۷ سال …

پاسخ