فرماندار بندرانزلی با تاکید بر لزوم حفظ و حراست از حقوق مردم توسط مسئولان، گفت: روسای ادارات باید جوابگوی مسئولیت‌های دستگاه متبوعه خود باشند.
به گزارش خبرنگار انزلی کلاب اسماعیل حیدری آزاد بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری با تبریک ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و همچنین تقارن آن با هفته بسیج اظهارکرد: تمامی مسئولان مجموعه‌های دولتی باید مسئولیت‌ها را به عنوان امانت بدانند.

وی با تاکید برلزوم افزایش تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌ها، افزود: در حراست از حقوق مردم انزلی قاطع هستم و معتقدم با وجود کم کاری در برخی از ادارات این شهرستان نظام ساختاری باید خود را برای مردم و از آن مردم بداند.

فرماندار بندرانزلی با اشاره به وجود مشکلات مختلف در این شهرستان به رغم تلاش‌های صورت گرفته در دوره‌های گذشته، تصریح‌کرد: اختلافات شخصی و سلیقه‌ای نباید تاثیری بر تصمیم‌سازی و تصمیم گیری مدیران داشته باشد.

حیدری آزاد با تاکید براینکه نیازمند تعامل و همدلی بین همه مسئولان هستیم، بیان‌کرد: باید در جهت خدمات رسانی و ارتقای خدمات به مردم از تمامی پتانسیل‌ها استفاده کنیم. وابستگی به هیچ فرد و نهاد و مسئولی نمی تواند مانع اجرای مسئولیت‌های قانونی در فرمانداری شود.

وی با اشاره به اینکه روسای ادارات باید در تمامی موارد با فرماندار هماهنگ باشند، افزود: موارد و مشکلات موجود در شهرستان انزلی بیان شده تا بررسی‌ها و پیگیری‌های لازم انجام شود.

فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه روسای ادارات باید جوابگوی مسئولیت‌های دستگاه مطبوعه خود باشند، گفت: حضور نماینده از ادارات در جلساتی که باید تصمیمات مهم گرفته می شود توجیهی ندارد. روسای برخی دستگاه‌ها در شهرستان از خودروهای اداری با پلاک دولتی در ساعات غیراداری استفاده شخصی می کنند که این نیز درست نیست.

وضعیت نامطلوب معابر شهری و پسماند در انزلی

وی همچنین با تأکید بر لزوم ارتباط نزدیک بار اصحاب رسانه، ادامه داد: برخی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان از رسانه‌ها دوری می کنند و درصورت بروز انتقاد از سوی رسانه موضع‌گیری کرده و واکنش نشان می دهند در حالی که لازم است روسای ادارات هرچند وقت یکبار با دعوت از اصحاب رسانه و خبرنگاران عملکرد خود را انتشار داده و با جدی گرفتن انتقادها در صدد رفع مشکلات در چارچوب قانون برآیند.

حیدری آزاد تاکید کرد: مسئولان در برابر مردم تکلیف شرعی دارند و تکریم ارباب رجوع و استفاده از ادبیات مودبانه و محترمانه در مراجعات مردمی بیش از پیش ضرورت دارد.

فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه در برخورد با ارباب رجوع نباید هیچ گونه تبعیضی وجود داشته باشد، اظهارکرد: مسئولان انتقادات را با مستندات جواب دهند.

وی با بیان اینکه نباید حتی یک ریال از بودجه شهرستان برگشت داده شود، تاکید کرد: باید از حق شهرستان انزلی در زمینه جذب بودجه دفاع کنیم.

حیدری آزاد با اشاره به اینکه چالش‌های مختلفی در شهر وجود دارد، افزود: شهرداری و شورای شهر باید حداقل‌های موجود را برای شهروندان فراهم کنند. وضعیت معابر شهری، پسماندها و حتی سطل های زباله و همچنین کارخانه کمپوست انزلی مطلوب نیست.

فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه مردم نباید از عملکرد مسئولان شهرستان ناامید شوند، گفت: باید مصوبات شورای ترافیک شهرستان اجرایی و تکالیف معین شده در قوانین توسط روسای ادارات به بهترین شکل ممکن انجام شود.
تهیه و‌تنظیم خبر: رزا شکرگزار

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *