81316220-5957244

فرماندار شهرستان بندرانزلی از تمامی دستگاه های عضو ستاد ساماندهی سواحل شهرستان خواست تا با توانی مضاعف، برای بدرقه مسافران با خاطرات خوش تلاش کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ‘قاسم روحانی فر ‘ در نشست کارگروه مدیریت سواحل شهرستان، با اشاره به اینکه هفته پایانی تابستان بر اساس تجارب سنواتی، پر تردد و اوج سفر خواهد بود، افزود: لازم است مدیران تمامی دستگاه های عضو، بطور تمام وقت در شهرستان حضور و بر حوزه مسوولیت خود نظارت کامل داشته باشند.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش های نیروی انتظامی و پلیس راهور در زمینه کنترل ترافیک بر لزوم مدیریت ترافیک و تردد در شهرستان در ایام باقی مانده از تابستان تاکید کرد.

وی، همچنین بر همکاری ویژه اعضای این ستاد در مدیریت نوارساحلی اعم از شناگاه ها و نقاط خطر آفرین تاکید و خاطرنشان کرد: لازم است تا ناجیان غریق با هوشیاری بیشتری در محدوده مسوولیت خود حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه منجیان غریق در زمان خدمت ضابطان دادگستری نیز هستند، یادآور شد: ناجیان غریق در صورت تمرد افراد از دستورات مربوط به ممنوعیت شنا در مناطق خطرناک و یا زمان توفانی بودن دریا با پرهیز از هرگونه درگیری لفظی مورد را به سرعت به نیروی انتظامی گزارش کنند.

روحانی فر با تاکید بر اینکه مصوبات کارگروه ساماندهی سواحل شهرستان بندرانزلی برای همه الزام آور است، بیان کرد: هر دستگاهی باید بطور دقیق به تعهداتش اعم از تامین نیرو و تهیه تجهیزات واقف بوده و آن را عملی کند.

فرماندار انزلی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: شاید این آخرین جلسه کارگروه ساماندهی سواحل در تابستان باشد ، اما کار ما پس از تعطیلات برای برنامه ریزی دقیق تر و تعمیق رویکرد مدیریت سواحل آغاز می شود.

روحانی فر با اشاره به بودجه تصویبی هیات دولت برای ساماندهی سواحل سه استان شمالی خاطرنشان کرد: از تمامی اعضا می خواهم ظرف مدت ۱۰ روز ایده ها ، نظرات ، تجارب و پیشنهاداتشان برای طرح توسعه شناگاه ها، چگونگی جذب و تربیت نیرو ، آموزش های لازم و تجهیزات مورد نیاز را بصورت مکتوب به کارگروه ارسال کنند.

وی در خاتمه تاکید کرد: برای استقبال از مسافران نوروز و تابستانی مطلوب برای عموم شهروندان و هموطنان باید هم اکنون برنامه ریزی کنیم.

در این نشست دستگاه های عضو کارگروه با ارائه گزارشی کوتاه مسائل بخش خود را طرح کردند؛ از جمله موارد مورد بحث در خصوص شناورهای غیر مجاز و خلاء قانونی موجود در توقیف آنها بود که بطور مشترک از جانب نمایندگان دریابانی، یگان حفاظت شیلات و اداره کل بنادر و دریانوردی طرح شد.

شهرستان بندرانزلی بعنوان مهمترین بندر شمال کشور با بهره مندی از ۴۷ کیلومتر نوار ساحلی و ۶۷ درصد از اماکن اقامتی گیلان از مراکز مهم گردشگری استان و کشور بشمار می رود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *