فرماندار شهرستان بندرانزلی توسعه گردشگری دریایی در راستای تحول اقتصادی در کشور را از برنامه های شاخص و در دستور کار دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

میرشمس مومنی زاده بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه امضاء تفاهم نامه بین اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان، شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی و مالک کشتی میرزاکوچک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: گردشگری دریایی و لزوم سرمایه گذاری هرچه بیشتر در آن از اولویت بالایی برخوردار است.
وی افزود: وجود دریا و ساحل در شهرهای شمالی به عنوان موهبت الهی و یکی از ظرفیت های مهم گردشگری است که به دلیل جاذبه های فراوان قابلیت سرمایه گذاری بالایی دارد.
مومنی زده با بیان این که ایجاد و توسعه طرح های سالم سازی، برگزاری تورهای گردشگری دریایی ، حمل و نقل دریایی ، ورزش ها و تفریحات آبی و ساحل گردی ، از جمله فعالیت های مرتبط با گردشگری دریایی است خاطرنشان کرد: بندرانزلی به دلیل دارا بودن این مواهب طبیعی و وجود ظرفیت های لازم و زمینه های فراوان، می تواند به کانون گردشگری دریایی شمال کشور تبدیل شود.
مومنی زاده به جذابیت های سفر دریایی برای گردشگران اشاره و اظهار کرد: متاسفانه کشتی میرزا کوچک مدت زمان زیادی بدون استفاده و راکد بود و امروز با امضاء تفاهم نامه با شهرداری بندرانزلی مقرر شد این کشتی فعال شده و جهت بازدید، پذیرایی، اقامت و استراحت و گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.
فرماندار شهرستان بندرانزلی تاکید کرد: با توجه به لزوم تلاش مضاعف برای استفاده از ظرفیت های گردشگری برای توسعه گیلان ، امیدواریم فعال سازی این کشتی شروعی برای گام های بلندتر در جهت استفاده از ظرفیت های پنهانی از این دست باشد.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و به دلیل دارا بودن جاذبه های تاریخی و گردشگری و مواهب الهی طبیعی همچون ساحل دریا و تالاب بین المللی انزلی در ایام سفر و تعطیلات ، پذیرای میهمانان بسیاری از سراسر کشور است.

ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۴ دی ۱۳۹۶

با سلام خدمت جناب فرماندار و مسئولان محترم .خدا را شکر که این شهر یک سری مواهب خدادادی داشته و دارد و وسیله امرار معاش عده زیادی از مردم شریف شهرمان است.وگرنه خدا میداند چه اتفاقی می افتاد.انصافا چه کارهای مهم و اساسی در جهت جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری در این سالها در انزلی انجام شده است؟ آیا می توان نام این هموطنان عزیزمان را که با هزار مشکل و با یک ماشین وطنی و چادر و نان خشک و پنیر و مایحتاج زندگی بهمراه خانواده رهسپار انزلی و سایر شهرهای شمالی می شوند را گردشگر گذاشت؟ مقدمشان گلباران.اما باور کنید آنها هم چاره ای ندارند .سالی یکبار از اقصا نقاط کشور به خاطر آب و هوای گیلان و تماشای زیباییهای طبیعی شمال ایران با هزار مشکل خود را به این منطقه می رسانند.غالبا محروم تر از ما هستند و توقعی از ما ندارند و اگر هم داشتند ما شرمنده آنها میشدیم.آیا نباید تمهیداتی اندیشیده شود و مکانهای اقامتی مناسب و متنوع به لحاظ قیمت و امکانات و مراکز تفریحی و زیستی جهت رفاه و آسایش گردشگران ایجاد گردد تا بهره اقتصادی بیشتری نصیب شهر ما شود؟ نمی توانیم کاری کنیم که گردشگران از کشورهای دیگر به انزلی بیایند؟ یک سری به باکو بزنید باور نمی کنید که آنجا هم ساحل دریای خزر است.احتمالا می گویند مشکلات مالی وجود دارد.جسارتا عرض میکنم که معمولا بهانه است.زیرا کارهایی هم که نیاز به پول ندارد و در زیبایی شهر بسیار موثر است بطور باید و شاید در این شهر پیگیری و انجام نمی شود. بعنوان مثال پاکسازی و جمع آوری موانع در حریم دریا که با تعویض فرماندار جدید بکلی مسکوت ماند.ساماندهی بازار ماهی انزلی و همچنین رفع سد معبرها و جمع آوری اشخاصی که در هر کوچه و پس کوچه ای در سطح شهر ظاهر می شوند و بابت پارک خودرو از مردم پول طلب می کنند.بنده در شهرهای متعدد زندگی کرده ام حقیقتا چنین چیزی ندیده ام.ادامه کار این افراد بسیاز بد است و به عزت نفس و غرور و خصلت مهمان نوازی و ویژگیهای خاص انزلیچی ها لطمه می زند.دوستان وضعیت شنبه بازار روگا از نظر زیست محیطی و هم به لحاظ زیبایی و چشم انداز بر اثر ورود فاضلاب و ساخت و سازهای غیر اصولی بسیار زشت و حال به هم زن است.یک حلبی آباد کثیف واقعی است و نمونه اش شاید در محله های فقیر نشین هند و بنگلادش پیدا شود.تقاضا دارم خودتان حداقل یک بار سوار بر قایق هایی که گردشگران استفاده میکنند از آنجا عبور کنید و بعد ببینید باز هم دوست دارید از آن مسیر بگذرید یا نه.آیا شهرداری نمی تواند محلهایی با مصالح مناسب و بشکل زیباتری بسازد و به کسانیکه قایق دارند اجاره بدهد.خلاصه اینکه دیگر وقت گفتاردرمانی و حرفهای خوب خوب زدن و شعار بسر آمده است.”” دو صد گفته به ز نیم کردار نیست””.برای همه مسئولان دلسوز آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

پاسخ