81435589-6156221

فرماندار انزلی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان ، پاکیزگی و نظافت انزلی را موجب تداوم گردشگرپذیری عنوان کرد و آن را وظیفه ای عمومی دانست.

 

قاسم روحانی فر شامگاه دوشنبه در این جلسه تصریح کرد: اگرچه در مسئله مدیریت پسماند قانونگذار وظیفه هر دستگاه را به روشنی تبیین کرده، از اعضای کارگروه می خواهیم ضمن انکه به وظایف تعیین شده خود عمل می کنند، برای هم افزایی و هم پوشانی دقیق تر در این مهم، تعامل بین بخشی خود را افزایش دهد.

 

در نشست کارگروه مدیریت پسماند انزلی که به ریاست فرماندار تشکیل شد شهردرای انزلی گزارشی در خصوص پیشرفت فیزیکی تعمیر و بهسازی سوله های کارخانه کمپوست (آسیب دیده از برف ۹۲) ارائه کرد.

 

رضا پورشعبان به عقد قرار داد جمع آوری مکانیزه پسماند و نظافت شهری اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه این یکی از وعده های شهرداری برای رفاه اجتماعی شهروندان بود، که بزودی با آغاز بکار پیمانکار محقق می شود.

 

شهردار انزلی خاطر نشان کرد: دغدغه بزرگ مجموعه شهرداری و از مصوبات جلسات این کارگروه، ساماندهی شیرابه کارخانه کمپوست است.

 

وی تصریح کرد: بشرط تامین اعتبار لازم، بسرعت یکی از روش های پیشنهادی مشاور و یا تلفیقی از بهترین شیوه ها را برای مدیریت شیرابه کارخانه کمپوست آغاز خواهیم کرد.

 

پورشعبان همچنین تاکید کرد: زیر ساختهایی چون سوله، جاده دسترسی، برق و آب و سایر امکانات هم اکنون در انزلی برای نصب زباله سوز، جهت تکمیل فرایند مدیریت پسماند در این شهر فراهم است.

 

شهردار انزلی در انتها افزود: از استانداری می خواهیم چنانچه در خریداری و نصب زباله سوز مساعدت لازم را به لحاظ مسائل مالی و اعتباری با شهرداری انزلی داشته باشد، آماده ایم نه فقط زباله انزلی که زباله های غرب گیلان را تحویل گرفته و مدیریت و امحاء کنیم.

 

*لزوم تعیین وضعیت ضایعات فروشی ها

 

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان بندر انزلی نیز در نشست کارگروه مدیریت پسماند با اشاره به نا مشخص بودن وضعیت ضایعات فروش ها که ضایعات پلاستیکی و فلزی و …را بعنوان زباله های بازیافتی خریداری می کنند، گفت: متاسفانه وضعیت نابسامان و نامناسب آنها علاوه بر مشکلات محیط زیستی و بهداشتی، گاه به مسائل اجتماعی و امنیتی هم منجر می شود.

 

ابراهیم وحدانی تاکید کرد: از اصناف می خواهیم که برای این گروه صنف مستقلی را تعریف کند چرا که بسیاری از اینها هیچ پروانه و مجوزی ندارند.

 

در ادامه سایر دستگاه های عضو کارگروه نیز به گزارش اقدامات خود پرداختند.

 

کارگروه مدیریت پسماند انزلی به ریاست فرمانداری و دبیری اداره حفاظت محیط زیست بیش از ۵ سال است که فعالیت خود را بطور منظم و پیگیر ادامه میدهد.

 

شهرستان بندر انزلی با ۱۴۰هزار نفر جمعیت با توجه به موقعیت اقلیمی و بهره مندی از دریا و تالاب، به لحاظ بوم سازگان موقعیت ویژه و شکننده دارد لذا مدیریت پسماند ها و پسآبها و نیز کنترل خروجی های کارخانجات در این شهر کوچک، از اهمیت خاصی برخوردار است.
منبع: ایرنا- انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مهدی

۲ دی ۱۳۹۳

خدارو شکر که بفکر این وانت های سرگردان در محله ها افتادن .که سلب اسایش میکنن و باعث الودگی صوتی محیط میشن و ارامش در حریم شخصی از بین میبرن :-X

پاسخ