farmandar1-600x362

فرماندار بندرانزلی در نشست کارگروه اشتغال شهرستان با اشاره به اینکه همه ساله برای دستگاه های اجرایی سهیمه اشتغال تعریف می شود، گفت: این فرصتی است که تمامی دستگاه ها به طور جدی به رسالت خود در امر اشتغال مولد عمل کنند.

 

قاسم روحانی فر روز چهارشنبه در این نشست اشتغال را مایه آرامش اجتماعی و روانی جامعه خواند و گفت: با توجه به ظرفیت های شهرستان انتظار می رود اداراتی چون جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری و نیز کمیته امداد و بانکهای عامل با برنامه ریزی درست، زمینه جذب سهمیه شهرستانی پیش بینی شده را فراهم سازند .

وی، در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت آماده داشتن بسته های پیشنهادی برای سرمایه گذاران و نیز فضا سازی برای حضور و جذب سرمایه گذار تاکید کرد.

روحانی فر یادآور شد: تا دو سال قبل استان گیلان در بحث بیکاری ، جایگاه دوم را در کشور داشت و خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و نگرش شخص استاندار حول محور اشتغال زایی ،هم اکنون در جایگاه هشتم هستیم که یقینا این کاهش بیکاری ، مرهون همکاری همه دستگاها با مجموعه استان بوده است.

فرماندار انزلی و رییس کارگروه اشتغال شهرستان در پایان تاکید کرد: همه ما باید تلاش کنیم با ظرفیت سازی، شرایطی را فراهم کنیم که همه مردم خاصه قشر جوان به داشتن شغل مناسب و پایدار امیدوار باشند و بتوانند اندیشه ها و ایده هایشان را نه فقط در یافتن کار که با معیشتی پایدار و کارآفرینی به منصه ظهور برسانند.

*جلسه با بانکهای عامل

دبیر کارگروه اشتغال شهرستان و رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی انزلی در ادامه این نشست با ارائه گزارشی به اعضا گفت: دو مرکز کاریابی در سطح شهرستان فعال هستند که در یکی از آنها دو هزار و ۱۵۱ نفر و در دیگری یکهزار و ۱۱ نفر جویای کار ثبت نام کرده اند.

عبدالمجید جوانبخت افزود: با توجه به شرایط شهرستان بویژه مهاجر پذیر بودن آن نرخ بیکاری در این شهرستان بالا است.

وی، با اشاره به طرح های مصوب شهرستان در زیر بخش های مختلف تصریح کرد: بسیاری از این طرح ها مصوب شده اند اما در مرحله دریافت وام دچار مشکلات مختلفی هستند که مساله وثیقه ، لزوم تسویه حساب از سایر بانک ها، نحوه تسهیلات و افزایش میزان نرخ تسهیلات از این جمله اند.

جوانبخت پیشنهاد کرد: در این خصوص نشستی با بانک های عامل جهت هماهنگی و حل این مشکلات برگزار شود.

وی از اعضای کارگروه خواست تا تعداد طرح های بیشتری را برای ارائه معرفی کنند و افزود: یقینا وقتی تعداد طرح ها بیشتر باشد ، سهمیه ای که به شهرستان تعلق می گیرد نیز ، افزایش می یابد.

در ادامه ای نشست اعضای کارگروه هریک ضمن ارائه گزارشی از روند پی گیری مسائل مبتلابه اشتغال در واحد متبوعشان ، خواستار همکاری هرچه بیشتر بانکهای عامل شدند.

منوچهر عاشوری بخشدارمرکزی انزلی نیز با محوری خواندن آموزش در امر اشتغال گفت: پیشنهاد می شود برای تقویت اشتغال زایی بین جوانان روستایی و ترغیب آنها به ماندن در روستا ، دوره های آموزشی فنی حرفه ای بویژه در رشته های متناسب با شرایط و ظرفیت های موجود در هر روستا، برای توانمند سازی روستاییان برگزار شود.

نماینده اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان نیز علاوه بر ارائه گزارش از این کارگروه خواست تا پایداری اشتغال را نیز در کنار ایجاد اشتغال مد نظر قرار دهند.

وی همچنین از فعالیت مستمر کمیته اجرایی بازاریابی و سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی خبر داد.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری انزلی نیز در پایان جلسه ضمن جمع بندی موارد مطروحه گفت: حتما نشستی اختصاصی با بانکهای عامل و دبیر کارگروه استانی برگزار خواهد شد.

غلامرضا رحیمی خاطر نشان کرد: ادارات ذیربط کارشان با معرفی طرح ها به بانک عامل خاتمه نمی یابد لذا مساله دریافت یا عدم دریافت تسهیلات را رصد کنند و چنانچه مواردی بود برای بررسی و رفع به کارگروه شهرستان ارجاع دهند.

شهرستان بندر انزلی ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد . از بین افراد جویای کار شهرستان سه هزار و ۱۶۲ نفر بطور رسمی در مراکز کاریابی این شهر ثبت نام کرده اند./ ایرنا-انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۳۰ مهر ۱۳۹۳

مسوولان پیگیر بحث اشتغال مولد در شهرستان باشند
یکی از مهمتریم مسئولان شمایی دیگه

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶:

:-D :yes: