82117359-70805642[1]

فرماندار انزلی در دومین جلسه شورای آموزش و پروش شهرستان درسال ۹۵ گفت : آموزش و پرورش باید با رفع نواقص عملکرد خود را هر سال ارتقاء دهد.
عبدالصمد صفرنژاد روز شنبه در این جلسه با تشکر از برگزار کنندگان مراسم گرامیداشت و تکریم معلمان در انزلی، با تاکید بر لزوم افزایش سطح کیفی برنامه های تابستانی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان باید به نحو مطلوب و اثرگذار و با ایجاد فضای رقابت و همفکری در بین آنها انجام شود.
فرماندار انزلی بعنوان رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان تشکیل اتاق فکر را در ارتقای کیفیت آموزشی مدارس تاثیر گذار و بر لزوم تشکیل آن تاکید کرد.
در ادامه جلسه رییس آموزش و پرورش شهرستان انزلی از آماده سازی فضای مدارس برای سال تحصیلی جدید در قالب پروژه مهر سخن گفت .
سید حسین دریابکی افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان درجهت انتخاب رشته مناسب از پایه دهم به نهم کاهش یافته و رشته های دانش آموزان با توجه به نمره اکتسابی و با مشاوره مسئولان این حوزه در بخش های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش انجام می شود.
وی با اشاره به وجود یک هزار و ۵۸۰ دانش آموز پایه نهم درسطح مدارس شهرستان گفت: از روز دوشنبه با حضور مشاوران در مدارس نمرات دانش آموزان در سایت سجا ثبت و رشته های سال آینده دانش آموز با کمک مشاور انتخاب می شود.
دریابکی با تاکید برتلاش مسئولان آموزش و پرورش در جهت کاهش مشکلات دانش آموزان خاطرنشان کرد: توزیع رشته های تحصیلی بین دانش آموزان به صورت متعادل و در همه رشته های مورد نیاز تحصیلی است.
رییس آموزش و پرورش انزلی با اشاره به گردشگر پذیر بودن شهرستان گفت : ۱۹مدرسه در قالب ۱۴۵ کلاس تجهیز و آماده پذیرایی از میهمانان است.
دریابکی بابیان اینکه از این تعداد کلاسها ۱۰۳ کلاس درجه الف و ۴۲ کلاس درجه ب هستند افزود : انزلی تنها شهرگیلان دارای ۱۰۳ کلاس با درجه الف است که در ایام نوروز ۷۰۰ خانوار را اسکان داد.
وی با اشاره به انتخاب ۲۳ مدرسه برای اجرای طرح اوقات فراغت دانش آموزان درانزلی گفت: از این تعداد ۱۰ مدرسه درغازیان و ۱۳ مدرسه درانزلی است و کانون ریحانه برای دختران و کانون چمران برای پسران از مراکز فعال فرهنگی آموزش و پرورش انزلی است.
در این جلسه تعیین نرخ شهریه مدارس نمونه دولتی مطرح و با ۲۰ درصد افزایش از رقم دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به سه میلیون ریال افزایش یافت.
شهرستان بندرانزلی در غرب گیلان ۱۹ هزار دانش آموز دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *