82129658-70827974[1]

 

 

عبدالصمد صفرنژاد روز سه شنبه در جلسه ساماندهی سواحل اظهار کرد: با توجه به همکاری وزارت ورزش و جوانان با بخش خصوصی به عنوان متولی انجام این کار، باید به گونه ای عمل شود که انزلی به عنوان شهر نمونه ( پایلوت ) نتایج مطلوب این طرح را به سراسر کشور معرفی کند .
وی با اشاره به نقش مهم ناجیان غریق و تلاش متعهدانه آنان در کاهش خطر غرق شدن افراد تصریح کرد: تاکنون با همت استاندار گیلان مبلغ شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانداری تامین و در دو روز آینده به حساب ناجیان غریق واریز می شود.
صفرنژاد افزود :برای برون رفت از این مشکل در سالهای آینده پرداخت حقوق ناجیان غریق از محل تملک دارایی های شهرستان در دستور کار قرار گفته و به عنوان دستورالعمل به فرمانداری ها ابلاغ خواهد شد.
فرماندار انزلی با ادعای این که انتقادهای اخیر رسانه ای تاثیری در سرعت بخشیدن به امر پرداخت مطالبات ناجیان غریق نداشته گفت: خودمان دلسوز تر از دیگران هستیم .
وی با اشاره به لزوم بهره گیری از تبلیغات در تجهیزات ، لباسها و امکانات ناجیان غریق به عنوان منبع درآمد زا خاطرنشان کرد: در طول نوار ساحلی نیز می توان با استفاده از تبلیغات علاوه بر تجهیز هرچه بیشتر طرح های ساحلی با شناسایی نواقص ، درجهت رفع آن نیز برآییم .
صفرنژاد با تاکید بر لزوم نصب تابلو و تبلیغات محیطی هشدار دهنده برای عدم استفاده گردشگران از نقاط خطر آفرین دریا اظهار کرد: در خصوص شنای مسافران در نقاط خطرآفرین تا حد امکان با تذکر و هشدار از آن جلوگیری می شود اما در هر صورت در این اماکن نیز ناجی غریق وجود دارد.
فرماندار با اشاره به پیش بینی های لازم برای درآمدزایی درساحل خاطرنشان کرد:ساحل انزلی می تواند به تفرجگاه بسیار خوبی برای مسافران و گردشگران تبدیل شود.
*وجود ۲۲ نقطه خطرآفرین در انزلی
معاون سیاسی فرماندار نیز درادامه جلسه با تاکید بربومی سازی ساماندهی سواحل اظهار کرد: علاوه بر افزایش نظارت اداره صنعت ، معدن و تجارت در فروش خدمات کالا به مسافران، تبلیغات یکپارچه محیطی در نوار ساحلی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
حسن صفری با اشاره به وجود ۲۲ نقطه خطر آفرین در ساحل شهرستان انزلی افزود: ۱۰ نقطه مشخص شده خطر آفرین در حوزه روستاها و ۱۲ نقطه آن در حوزه شهری است که سال گذشته بین ۱۰۴ ناجی غریق تقسیم شد.
وی با اشاره به استفاده از ۶۰ ناجی غریق در ایام تعطیلات سه روزه ۱۵ خرداد ماه امسال گفت: متاسفانه سال گذشته ناجیان غریق روزهای توفانی دریا ترک پست کرده و طوفانی بودن دریا را به عنوان روز تعطیل خود می دانستند در حالیکه روزهای توفانی دریا مهمترین ساعات لزوم حضور ناجیان در ساحل دریاست.
صفری خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان و سرمایه گذاری بخش خصوصی، انزلی در راستای کاهش آمار غریق برای اولین بار می تواند با واگذاری ساماندهی طرح های سالم سازی دریا به عنوان الگویی برای سایر شهرهای ساحلی کشور باشد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۸ تیر ۱۳۹۵

بنده چندین سال است برای شنا به دریا نرفته ام.اطلاعی ندارم مگر در طرحهای سالمسازی دریا از مردم پول میگیرند؟!! اگر اینطور باشد و آنرا به بخش خصوصی واگذار کنیم بدون تردید هر ساله با مشکلات جدیدتری مواجه خواهیم شد. البته اگر پولی هم نباشد که برای بخش خصوصی جذابیتی ندارد. فکر می کنم وظیفه دولت است که برای تفریحات و سرگرمیهای مردم هم کمی هزینه کند. تامین نیازمندیهای لازم جهت استفاده مردم از دریا این نعمت ارزشمند خداوندی کمترین هزینه را برای دولت ایجاد می کند.ضمن عرض ارادت خدمت مسئولان بزرگوار شهرستان و استان جسارتا پیشنهاد می کنم مشکلات مالی چنین مکانهایی در سطح ملی بطور جدی انعکاس یابد تا هر ساله ردیف بودجه ای برای آن در نظر بگیرند.بخصوص برای پرداخت حقوق ناجیان غریق .وگرنه هزینه کردن مبالغی از بودجه استان ضعیفی مثل استان ما چه توجیه اقتصادی دارد؟!! مسافری که فقیرتر از ماست و در پیاده روها و پارکها میخوابد و نان خشکه و پنیر و کشک و ماست چکیده و مایحتاج دیگرش را با خودش آورده و انواع زباله ها را در جای جای شهر بجا می گذارد آیا واقعا سودی هم به لحاظ اقتصادی برای انزلی دارد؟ بنابراین تا مادامیکه در شهر ما سرمایه گذاریهای اساسی و زیربنایی برای استفاده و بهره مندی بهینه از گردشگری انجام نشده دولت جمهوری اسلامی باید هم از میزبان که ما باشیم و هم از میهمانان و گردشگران عزیز حمایت و پشتیبانی کند.

پاسخ