81412924-6120032

فرماندار انزلی در نشست بررسی موانع ساخت و ساز و تعیین حریم نوار ساحلی و تالاب، بر تعیین حریم بعنوان خط امن ساحل تاکید کرد.

 

قاسم روحانی فر در این نشست تصریح کرد: برای جلوگیری از گسترش تجاوزات ساخت و ساز، لازم است معیار ها و ضوابط مستدل را بر مبنای حریم ۶۰ متری ساحل بعنوان خط امن ، تعیین و با وحدت رویه در امتداد نوار ساحلی شهر اجرایی کنیم.

 

غلامرضا رحیمی معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار انزلی نیز در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از شرایط موجود گفت: لازم است با توجه به ویژگی های خاص اقلیمی مناطق نظیر وضعیت استثنایی موقعیت جغرافیایی انزلی و پهنه های آبی دریا و تالاب که شهر را در بر گرفته اند، دستورالعملهای مناسب و منطبق بر آنها تهیه و تبیین شود.

 

شهردار انزلی نیز در ادامه این جلسه گفت: برخی زمینهای داخل حریم ۶۰ متری که به دلیل پیش روی یا عقب نشینی آب دریا – مطابق خصوصیت اکولوژیکی دریای کاسپین – دارای سند مالکیت هستند؛ از سویی زمینهایی که کد منفی ۲۴٫۷ دارند، متعلق به آب منطقه ای هستند و در شرایط فعلی برخی از این زمینها مورد تصرف عدوانی سایرین قرار گرفته اند.

 

رضا پورشعبان برای حفظ اراضی حریم و بستر ساحل و دریا سه راهکار پیشنهاد کرد که مورد اتفاق نظر قرار گرفت.

 

وی گفت: براساس ضوابط حریم ۶۰ متری باید آزاد باشد لذا لازم است قبل از هر اقدامی، حریم ۶۰ متر بعنوان یک امن ساحلی که منطبق بر مسیری مشخص باشد، تعریف و اعلام شود.

 

وی پیشنهاد کرد به کسانی که در این حدود دارای سند مالکیت هستند اجازه محصور کردن با شرایط خاص و احداث سازه های سبک قابل حمل نظیر آلاچیق، در چهارچوب دستورالعمل تعیین شده، داده شود.

 

پورشعبان همچنین ادامه داد: به شهرداری مجوزی داده شود که به موجب آن زمینهای فاقد مالک شخصی و تحت قیومیت دولت، جهت استفاده عموم، مورد ساماندهی قرار گیرند.

 

*لزوم اقدام عاجل برای معرفی خط حریم ساحل

 

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان نیز در این نشست تاکید کرد: طرح جامع که مبنای کار طرح تفضیلی است در این منطقه وقتی می تواند به منصه عمل برسد که خط امن ساحلی و حریم ۶۰ متری به ما معرفی شود.

 

خدیجه انشاء گفت: انتظار داریم با توجه به تکلیفی که قانونگذار از قبل برعهده آب منطقه ای گذاشته، این مسئله به سرعت در استان پیگیری و ابلاغ شود.

 

وی هشدار داد: یقینا اگر بخواهیم جلوی تجاوزات در حریم ساحل و ساخت و سازهای غیر مجاز و نامتجانس را در جاهایی که بعنوان حریم تعریف می شود، بگیریم؛ لازم است مطابق طرح جامع عمل کنیم و هرچه تعیین این خط امن به تعویق بیفتد، قابلیت های طرح جامع برای توسعه اصولی شهر نیز، ابتر می ماند.

 

فرماندار انزلی در انتهای این نشست خاطرنشان کرد: باید استعلام های لازم انجام شود تا بر اساس آن ،با توجه به شرایط موجود بصورت موردی بتوانیم تعیین حریم را توسط دستگاه مسئول در پهنه ساحلی شهرستان عملی کنیم .

 

شهرستان بندر انزلی در ۴۰ کیلومتری شمالغرب مرکز استان گیلان واقع است و این شهر بندری در امتداد طولی نوار ساحلی ۴۷ کیلومتری قرار دارد.
منبع: ایرنا- انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ليلا

۱۵ آذر ۱۳۹۳

بزرگان محترم شهر آقایان ،بزرگواران بخدا مشکلات انزلی با جلسه وحرف حل نمیشود خواهشا این صحبتها وتصمیمات خوبی که میگیرید را اجرایی کنید الان که فصل توریست نیست کارها را اجرایی کنید نه تو فصل بهار وتابستان که باید میزبان میهمانان باشیم هر طرف شهر یک جور بهم ریخته است بخدا مردم این شهر خیلی مظلوم وساکت هستند برعکس چیزی که نشان داده میشود مردم بی آزاری هستند برای این مردم دلسوزی کنید ببینید چه جوری برای رسیدن به اهداف خوبتان برای شما از جان هم میگذرند فرماندار وشهردار محترم مردم انزلی دیدشان به شما مثبت تر از گذشته است خواهشا در حق این شهر پدری کنید باور کنید این همه انزوا حق مردم مظلوم انزلی نیست. :-((

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۶:

:yes: :yes: :yes:

majid

majid

۱۵ آذر ۱۳۹۳

شهردار طرحت عالیه.بزار اونی که سند داره محدودش هم در اختیار خودش باشه.قوانین خط ساحلی خیلی نا عادلانه است.
ضمناً تو شهرداری ۴۰% قابل ساخت رو با احتساب زمین باقی مونده حساب میکن.برای مثال زمینی که ۵۰۰ متره و ۴۰% میشه ۲۰۰ متر زیر بنا .اگه نصفش تو حریم باشه میشه ۲۵۰*۴۰%=۱۰۰ متر زیر بنا که واقعاً ناعادلانه است.طرف که حریم دریا رو ازش گرفتن بزار لااقل تو باقیمونده زمینش۴۰% کل زمین یعنی ۲۰۰ متر زیربنا رو بسازه.

پاسخ