IMG_8995

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، فرماندار انزلی در پی غرق شدن دختر جوان قایقران در تالاب این شهرستان از مردم و اهالی رسانه خواست به شایعات دامن نزنند و اگر از منبع خبر مطمئن نیستند آن را بازگو نکنند.

قاسم روحانی فر با بیان اینکه شایعات زیادی در رابطه با این اتفاق در میان مردم شنیده می‌شود اظهار کرد: گاهی اوقات سخنانی به گوش ما و خانواده داغدار قایقران جوان می رسد که واقعا بدون پایه و اساس بوده و نتیجه آن چیزی جز این نیست که بر داغ این خانواده افزوده شود.

وی همچنین با اشاره به اقدامات نیروهای امدادی از زحمات شبانه روزی امدادگران هلال احمر و غواصان نیروی دریایی و آتشنشانی تشکر کرد و افزود: ما در کنار دیگر مسئولان شهری پیگیر این موضوع هستیم، کمک هایی نیز از سوی نیروی دریایی سپاه برای پیدا کردن این مرحوم به تالاب ارسال شده اما متاسفانه تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است. قطعا تا زمانی که جسد مرحوم پیدا نشود نیروهای امدادی دست از جست و جو بر نخواهند داشت.

فرماندار انزلی در پایان سخنان خود تاکید کرد: خواهش من به عنوان فرماندار شهرستان انزلی این است که مردم بندرانزلی به شایعات تن ندهند و اخبار دقیق را از منابع رسمی خبری شهر پیگیری کنند، شک نکنید اگر به این شایعات دامن زده شود به نفع شهر ما نخواهد بود، عزیزان ما در حال تلاش هستند و امیدوارم هر چه زودتر اقدامات انجام شده به نتیجه برسد.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مازيار

۲۵ آبان ۱۳۹۳

عزیزان شما الان دارن زحمت میکشن؟ !!! ***! اون عزیزانی که باید مانع این حادثه میشدن کجا بودن؟!!! ***
کشتی انزلی با بی عدالتیهایه شما خیلی وقته به گل نشسته حرفایه پدر سرخیل هم شایعه بوده؟!!! خبر ساز بوده؟ کدوم شایعه؟ همه بی مسئولیتی ها نبودن امکانات کافی نبودن مربی اینا از دهن پدر محترم سرخیل گفته شده کدوم شایعه!؟؟؟؟؟ وااای خدا

پاسخ

خدابنده

۲۵ آبان ۱۳۹۳

گفتگوی اختصاصی دیارمیرزا با نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل

نائب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه قصد تغییر نام منطقه آزاد انزلی را نداریم تصریح کرد: باید بگویم که منطقه ازاد انزلی متعلق به کل استان گیلان است .
وی با بیان اینکه ماهیت و عملکرد مناطق آزاد شهرستانی و بلکه حتی استانی نیست یاداور شد:قانون مناطق آزاد اجازه مداخله عناصر شهرستانی را نمی دهد حتی اگر آن منطقه بخشدار داشته باشد باید با هماهنگی مدیرعامل آن منطقه آزاد صورت پذیرد و وزارت کشور راسا نمی تواند بخشدار انتخاب کند.

رییس هیئت تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مجلس هفتم با اشاره به اینکه مناطق آزاد چه اسمی داشته باشند برای ما اهمیتی ندارد اضافه کرد:برای مثال منطقه آزاد ارس تا کلیدبر و اردبیل گسترش پیدا کرده است یا منطقه ازاد قشم از لحاظ وسعت چند برابر استان گیلان است .بنابراین هیچ کسی در گیلان و ایران به دنبال تغییر نام منطقه ی آزاد انزلی نیست اما منطقه آزاد ماهیت شهرستانی و استانی ندارد بلکه «مناطق آزاد» ملی هستند و مداخله یک فرماندار در مناطق آزاد غیرقانونی است و اگر کسانی شک دارند می توانند قانون را مطالعه نمایند.
منطقه آزاد ایران در انزلی باید تمام قلمروی آبی خزر باشد
nadimi9256 (14)ندیمی با بیان اینکه به عنوان کسی به همراه اقای عبداللهی نماینده مردم زنجان ,انزلی را به ارس ,اروند و جلفا افزوده ام اعتقاد دارم; منطقه آزاد انزلی یا منطقه آزاد گیلان یا منطقه آزاد ایران در انزلی باید تمام قلمروی آبی خزر باشد و این کار در اردبیل صورت گرفته است و با این کار بهره ی فراوانی به استان گیلان و مازندران می رسد.چرا باید با تنگ نظری عده ای منطقه آزاد انزلی در ۸ یا ۱۰ هزار هکتار محدود شود؟منطقه آزاد ماکو ۵۰۰ هزار هکتار است.چرا با عدم قبولی واقعیات اقتصادی فرصت توسعه از گیلان و حتی گلستان و مازندران را گرفته ایم؟! چه اشکالی دارد کل محدوده ی دریا تبدیل به منطقه آزاد شود.بنابراین درخصوص وسعت مناطق آزاد باید تجدید نظر شود و ثانیا باید قبول کنیم که از لحاظ ماهیتی «مناطق آزاد», منطقه آزاد جمهوری اسلامی ایران هستند و کارکرد آنها ملی و فراملی است.
مسرور از تجربه کافی برخوردار و به دنبال حل مشکلات منطقه ی آزاد است
وی با اشاره به اینکه رضا مسرور مدیرعامل منطقه ازاد انزلی از تجربه ی مدیریتی کافی برخوردار است یادآور شد: مسرور به جد دنبال این است که مشکلات منطقه آزاد حل شود و از لحاظ خودرو و ماشین آلات نیز به استان کمک کرده است.از سوی دیگر به دنبال احداث اسکله است و تفاههمنامه ی امضا شده با بنیاد مستضعفان یک فرصت تاریخی برای استان گیلان است.
بنابراین منطقه آزاد همیشه به نام انزلی خواهد ماند اما نباید ماهیت منطقه آزاد را شهرستانی بدانیم و اگر هرکسی چنین حرفی بزند غیرقانونی اظهار نظر کرده است.
عملکرد ,ماهیت و مدیریت هیچ کدام از مناطق آزاد استانی نیست
ندیمی در ادامه افزود:عملکرد ,ماهیت و مدیریت هیچ کدام از مناطق آزاد استانی نیست .اینکه از حسن همجواری استفاده شود و به تیم فوتبال شهرستان کمکی صورت بگیرد یا اینکه درخصوص استخدام جوانان منطقه اقداماتی انجام شود به هیچ وجه اشکال ندارد اما باید بپذریم که منطقه ی آزاد شهرک صنعتی نیست.بلکه منطقه ی آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران است.به عنوان کسی که در تصویب منطقه ی آزاد انزلی نقش داشته ام و علاقه مند به توسعه منطقه آزاد و استان گیلان هستم باید بگویم که نباید برخی با سیاسی کاری روی کلمات دعوا کنند و با توجه به قانون فعلی منطقه ی آزاد, داشتن نگاه محلی و شهرستانی غلط است.
قادر به ساخت اسکله نیستیم آنگاه می خواهیم فرودگاه بسازیم
نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص مشکلات پیش آمده درخصوص الحاق فرودگاه رشت به منطقه آزاد انزلی اظهار کرد:چه کسی قادر است برای منطقه آزاد انزلی فرودگاه احداث نماید؟ اگر مشکل فرودگاه حل نشود اساسا ترانزیت و حمل و نقلی صورت نمی گیرد.یکی از فرصت های مناطق آزاد روادید است آیا می خواهیم از گردشگران بخواهیم همه با کشتی و از طریق دریا سفر کنند؟! هنوز قادر به اتمام اسکله نیستیم بعد می خواهیم فرودگاه جدیدی آن هم در فاصله ی چند کیلومتری با فرودگاه رشت احداث کنیم؟اساسا چنین دیدی نه منطقی است و نه اقتصادی.اگر فرودگاه رشت به منطقه ی آزاد انزلی الحاق شود بدون هیچ هزینه ای ,سازه ای در اختیار این منطقه قرار خواهد گرفت و این مسئله به نفع آنها خواهد بود و بار دیگر تکرار می کنم که از نظر من وسعت منطقه ی آزاد باید کل قلمروی آبی را در بر گیرد.

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳:

ندیمی که سهله بزرگتر از اون هم قدرت تغییر نام رو ندارن.چون اصن بحث کارشکنی اینا نیست.بلکه این مناطق ایین نامه دستور العمل و قوانینی دارن که خاص خودشونه و ضمناً دیدید که طرح دایی خاخورزا در جهت اضافه کردن بوجاق و کل طالب اباد و زیباکنار و حاجیبکنده شکست خورد.دوستان خیالشون راحت.من خیالم راحت بود ولی نمیخاستم این تنور انزلی پرستی و نگرانی سرد بشه

علیرضا اسدی

۲۵ آبان ۱۳۹۳

نباید بزاریم جریان خرداد امسال در مورد گم شدن یک دانش آموز تکرار شود یک فضای بدی بود هنوز هم برخی مردم دنبال این هستند که بگویند فلان دانش آموز گم شده این ترس پنهان را در نگاه های اولیای دانش آموزان هر روز میبینم حتی زنگ آخر مدرسه که میخورد اگر دانش آموزی در کلاس با معلم خود صحبت کند و راننده سرویس یا مادرش نتواند او را همان لحظه جلوی درب ببیند در عرض چند ثانیه دهان به دهان میچرخد که مثلا سامان گم شده بعد تک تک اولیاء میگویند آقای ناظم سامان پیدا شد ؟!! جو بسیار سنگین است فرماندار عمق فضا را درک می کند که می گوید شایعه درست نکنید

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۵ آبان ۱۳۹۳

جو بسیار سنگین است فرماندار عمق فضا را درک می کند که می گوید شایعه درست نکنید :yes:

پاسخ

3eyedAli پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴:

اصولا از نظر آقایون جو همیشه سنگینه پس نباید هیچگاه حرف یا اعتراضی کرد

مائده گم شد جو سنگینه حرف نزنید
ملوان وضعش خراب شده جو سنگینه حرف نزنید
منطقه آزاد انزلی داره به یغما میره جو سنگینه حرف نزنید
شادی سرخیل غرق شد جو سنگینه حرف نزنید
و …
پس کی باید حرف زد

ليلا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۲۴:

بحث بحث سنگینیست صلواتی عنایت فرمائید :shutmouth:

هییت همراه پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۰۶:

دو کلام هم از مادر عروس بشنوید :-* :-*

شهرام بحری

۲۵ آبان ۱۳۹۳

ممنون جناب فرماندار ان شاءالله که زحمات همه عزیزان ختم به خیر بشه و مرحومه پیدا بشه

پاسخ

sari

۲۵ آبان ۱۳۹۳

نماینده لاهیجان وسیاهکل هم فهمیده باید از چه راهی وارد بشه.
اوفهمیده کلان شهری( ساکنین رشت. ها خواب اند .
لاهیجان سالهاست تلاش می نماید امتیاز استان بودن را بگیرند .اگرخوب به شهریت شان توجه کرده باشید بیشتر از رشت که مرکز استان هست طرقی نموده.ودر حال سبقت می مباشد .العن هم که پشت اش با فلانی گرم است .جدیدا صدایسیمای استانی کلا مسیرش را به همان سمت کشانده.
آین آقا جالبه می گه سر تاسر ساحل باید منطقه آزاد شود. .ما که از خدا می خواهیم سرتاسر ایران منطقه آزاد شود.برادر عزیز ای کاش به یکی از مناطق سری بزنید .زیرا دارای یک سری قوانین های خاص خود را دارند. .ویک حدود خاصی برای اینگونه مناطف همیشه در نظر گرفته می شود .زیرا در اینگونه مناطق افراد تجار وبازرگانان ویا توریست های کشورهای مختلف رفت وامد می نمایند.واینگونه مناطق باید قوانی خاصی را یرای نظو دادن پیاده نماید. .
جزیره کیش که یک جزیره بسته بود زمانی که توریست های شوروی وارد کیش می شدنند در فرودگاه به آنها یک روسر وجوراب می داند تا اندکی لباس شان همانند کشورما شود .آنها با همان لباس های خانکی وراحت به سمت کیش حرکت می نمایند.
کاری نداریم ولی جالب اینجاست تلاش شما هم برای خودتان می باشد .
اگر اندکی خودتان را به منطقه بچسبانید . می توانید آن وقت راحتر امتیاز استانی را بگیرد ودیگر اینکه مسیر لاهیجان ومنطقه هم توسعه یافته وهمه رفت وامدها در این مسیرصورت خواهد گرفت ودیگر اینکه کمر بندی انزلی هم درحال نزدیکی های افتتاح شدن می باشد ..
در این صورت همه رفت وآمدها از مسیر لاهیجان به منطقه ازاد واز اینطرف هم از تبریز به انزلی ومشهد وشهرهای دیگر انجام خواهد شد.
پس اینجا تنها کسانی که ضرر خواهند نمود ساکنین رشت یعنی مرکز نشینان خواهند بود..
همسای های عزیزمان این راهمیشه آویزه گوشتان نمائید . هر چه از انزلی وساکنیناش دور شوید .به ضرر خودتان تمام می شود. باور نمی کنید اندکی به نقشه های منطقه ای خوب توجه نمائید.
قلب ما بزرگ وسفره ما به روی همه باز .شاید از پایینی ها ضرر بکنیم ولی پشتمان بالایی ها هستند وبس.

پاسخ