1234

فرماندار انزلی در مصاحبه اختصاصی با سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب وضیعت تالاب بین المللی انزلی را یک وضیعت قرمز دانست و خاطر نشان کرد: نجات تالاب بین المللی انزلی، نیازمند عزم همگانی و برنامه ریزی دقیق علمی است.
قاسم روحانی فر پیشرفت شهرنشینی و دخل و تصرف در حریم تالاب انزلی و آلودگی رودخانه هایی چون زرجوب و گوهر رود، دو رودخانه مهم رشت که علاوه بر اینکه جز آلوده‌ترین رودخانه‌های جهان هستند و تاثیر منفی بر اقتصاد گیلان و خصوصا وضیعت تالاب بین المللی انزلی دارند را یک نابود کننده برای تالاب دانست و افزود: این دو رودخانه باعث ایجاد رسوب در عمق تالاب بین المللی انزلی شده که عمق آن را به یک متر رسانده اند و این در حالی است که زمانی عمق تالاب ۱۱ متر بوده است.
وی با بیان اینکه تالاب بین المللی انزلی داری امتیازات برتر شیلاتی است تصریح کرد: مناطق حفاظت شده تالاب انزلی علاوه بر اهمیت شیلاتی، جایگاه امن برای مهاجرت ۷۷ گونه پرنده مهاجر شناخته شده که سالیانه ۱۰ تا ۱۲میلیون قطعه از پرندگان مهاجر نظیر غاز، قو، اردک، مرغابی، چنگر و خوتکا از این مسیر برای ورود به سرزمین های معتدل تر عبور می کنند.
وی در ادامه اضافه کرد: ورود بخشی از فاضلاب های خانگی شهرستان های رشت، صومعه سرا، فومن و ماسال و پساب های کشاورزی حاوی سموم از مزارع کشاورزی اطراف و افزایش رسوبات حوضه آبخیز این تالاب از جمله مهمترین چالش های تالاب بین المللی انزلی به شمار می رود که برای شهر و مردم انزلی یک خطر اساسی به حساب می آید.
فرماندار انزلی نیز چون کارشناسان جایکا یکپارچه سازی در مدیریت تالاب بین المللی انزلی را تنها راه حل حفظ تعادل زیستی در این منطقه دانست و تاکید کرد: نیاز است که یک طرح مدیریت یک پارچه پشنهاد شود تا در خصوص تالاب بتوان با ثبات بیشتری تصمیم گیری کرد و به عقیده بنده؛ نجات تالاب بین المللی، نیازمند عزم همگانی و برنامه ریزی دقیق علمی است.
روحانی فر در ادامه به مشکل جهانی بحران آب نیز اشاره نمود و ابراز داشت: در حالی که قرن ۲۱ قرن بحران آب نامگذاری شده، می توانیم با احیای تالاب علاوه بر رونق گردشگری معضلات آب شهرستان و بخش مهمی از استان را نیز حل کنیم و با یک برنامه ریزی صحیح در استفاده از این ظرفیت ها برای توسعه پایدار صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال گام برداریم.
وی در خصوص ویژگی های تالاب بین المللی انزلی که آن را نگین سبز شمال ایران میدانست اظهار داشت : تالاب انزلی با ۴۱ رود اصلی و فرعی جزء تالاب های طبیعی و آب شیرین کشور است و در داخل تالاب جزایر زیبایی وجود دارد و با بیش از ۱۰۰ گونه پرنده ۵۰ گونه ماهی ، صدها گونه گیاه،  طبیعت کم نظیری را در شمال ایران و جنوب دریای خزر به وجود آورده است.
لزوم جلوگیری از ورود فاضلاب شهرهای صومعه‌ سرا و رشت به تالاب‌ انزلی از دیگر موارد بود که فرماندار انزلی در مصاحبه با انزلی کلاب به آن اشاره نمود و افزود: ساخت سیستم‌های تصفیه فاضلاب یکی از راهکارهای اصلی در مدیریت فاضلاب شهری و کاهش فشار به رودخانه‌ها و محیط زیست تالاب بین المللی انزلی به حساب می آید و مدیریت فاضلاب شهری می‌تواند نقش مهمی در کاهش آلایندگی این رودخانه‌ها ایفا کند.
قاسم روحانی فر به شیطنت های چند رسانه نیز اشاره نمود و گفت: گناه شهرستان انزلی با ۴۰۸ شهید گلگون کفن چیست که این چنین عده ای چشم به دارایی هایش داشته اند، تاریخ پر شکوهش را دست کاری میکنند و القابش را به نام خود سند میزنند! کار را به جایی رسانده اند که تاریخ ساختگی شان را هم به یقیین باور میکنند! آنهم در این برهه حساس کشور که جامعه نیازمند آرامش و اتحاد است عده ای این چنین هدفمند و هماهنگ بر گسترش نفاق در جامعه تاکید دارند و در زمانی که همه با کمک یکدیگر باید برای آرامش کشور و مردم کشور گام برداریم بعضی از رسانه ها تخم نفاق و تفرقه را در میان مردم شهرستان ها می کارند و با چند تیتر ساکنین مناطق را به یکدیگر بد بین میکنند و این نه به صلاح کشور و  نه دولت و نه منطقه است .
وی در ادامه خاطر نشان کرد: بنده به عنوان فرماندار انزلی در صورت تکرار هرگونه تحریف در نام تالاب بین المللی انزلی مراتب را به مقامات گزارش کرده و با این جاعلان ، طبق قانون برخورد میکنم و حتما این موضوع را قانونی پیگیری خواهم کرد و اجازه نمی دهم افرادی مجهول این چنین بین شهرهای استان و اهالی شریف گیلان اختلاف ایجاد کنند.
فرماندار انزلی تاکید کرد: تالاب به نام انزلی ثبت شده است، باید با این نام شناخته و معرفی شود همانطور که نمیتوان منطقه آزاد انزلی را با نام دیگری معرفی کرد، تالاب بین المللی انزلی نیز با نام انزلی در جهان معرفی می شود، این ها با نام انزلی رشد کرده اند.

Masror

روحانی فر به بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و مشاور عالی سازمان محیط زیست کشور از تالاب بین المللی انزلی در فروردین ماه سال جاری نیز اشاره نمود و خاطر نشان کرد: بعد از بازدید رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل این سازمان ،و دکتر سعید نمکی مشاورعالی رئیس سازمان محیط زیست کشور انتظار می رود عزیزان توجه ویژه ای به تالاب بین المللی انزلی داشته و تقاضا من این است که این تالاب نیز جزئی از منطقه آزاد انزلی شود تا بتوانیم از پتانسیل های این سازمان برای احیای استفاده کنیم.
فرماندار انزلی با اشاره به سفر استاندار و مدیرکل سازمان محیط زیست استان گیلان به ژاپن افزود: شرکت جایکا که به عنوان مشاور سازمان محیط زیست ایران در فعالیت است سابقه خوبی در زمینه احیای تالاب دارد که با استقرار در انزلی میتواند نظارت مستقیم بر روال احیای تالاب انزلی داشته باشد و تلاش ما این است که این امر تحقق یابد.
روحانی فر با بیان اینکه بودجه ها و کمک های اختصاص داده شده به احیای تالاب بین المللی انزلی مطلوب اما ناکافی است تصریح کرد: چندی پیش شرکت جایکای ژاپن ۱۰ میلیارد تومان به عنوان کمک در اختیار احیاسازی تالاب قرار داده است ، ۷ میلیارد نیز از بوجه استانی تامین شد و در قسمت اعتبارات ملی نیز به منظور احیا سازی، دولت ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است که امیدواریم با تخصیص این ۲۷ میلیارد تالابمان دوباره به حیات بازگردد.
وی همچنین به ثبت تالاب بین المللی انزلی نیز اشاره نمود و خاطر نشان کرد: تالاب بین المللی انزلی از مهمترین و با ارزش ترین تالاب های کشور محسوب می شود که با ۱۹۰ کیلومتر مربع مساحت در سال ۱۳۵۴ به عنوان مهمترین سایت در کنوانسیون رامسر به ثبت جهانی و کشوری رسیده است.
فرماندار که تالاب را یک تصفیه خانه برای رودخانه ها و یک زیست بومی مطلوب برای پرندگان جهان میدانست گفت: همانطور که جناب استاندار گفتند تخریب تالاب انزلی و نابودی آن فرصت عظیمی را از استان گیلان خواهد گرفت و به هیچ وجه نابودی تالاب انزلی نباید اتفاق بیافتد.
قاسم روحانی فر در مصاحبه اختصاصی خود با انزلی کلاب فرهنگ سازی را مهم ترین اصول پیشگیری قلم داد کرد افزود: زباله های زیادی از رودخانه های رشت و صومعه سرا وارد تالاب می شود، باید به این موضوع توجه داشت که همین زباله ها است که وارد دریا شده و بعد از مدتی دوباره به ساحل آورده میشود که این خود برای شهر و مردم شهر انزلی ایجاد مشکل خواهد کرد.
وی اضافه کرد: میتوان با ایجاد بوروشورهای آموزشی ، هماهنگی با تعاونی قایق داران در زمینه پاک سازی و جلو گیری از ریختن زباله، جلوی بروز چنین خطراتی برای تالاب گرفته شود.
فرماندار انزلی در پایان به سند تهیه شده برای سال ۱۴۰۴ تالاب بین المللی انزلی اشاره نمود و خاطر نشان کرد: تحقق این سند چشم انداز برای تالاب بین المللی انزلی میسر خواهد بود اما همان طور که گفتم نیازمند عزمی همگانی و برنامه ریزی دقیق علمی است.
متن سند چشم انداز سال ۱۴۰۴ تالاب بین امللی انزلی که چندی پیش توسط کارآگاه برنامه ریزی اجتماعی برای حل مشکلات تالاب بین المللی انزلی که با حضور جمعی از فعالان محیط زیست کشور،استان ، شهرستان و نمایندگان رسمی سایت انزلی کلاب تهیه و برای تصویب نهایی به سازمان های مربوطه ابلاغ شد به شرح زیر است:
تا لب زندگی، تالاب انزلی
زیست بومی آرام، زیبا و پاک که حضور پرنده های مهاجر، قوها، ماهی ها و نیلوفران آبی بستری برای جشن، قهقهه و مهرورزی میان انسان و طبیعت فراهم کرده است..
معیشت مردم سازگار با محیط زیست بوده و طرح های پایدار گردشگری مسئولانه با حضور گروه های کوشا و توانمند حافظ تالاب اجرا می شود.

خبرنگار:علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محراب

محراب

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

فرماندار تو بیستی بیست.انزلی اینجور مسئول می خواد.با دل و جرات و نترس.
خدا قوت مرد.ما پشتتیم

پاسخ

عليرضا2

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

متاسفانه سازمان محیط زیست با این الحاق مخالف است

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۰:

خانم ابتکار اول بفرمایند چه گلی به سر تالاب انزلی زدن که مخالفن این خواست عموم مردم انزلیه و انشاا… عملی میشه.

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۴:

علیرضای عزیز خواهشا از نام کاربری دیگر یا با عنوان علیرضای ۲ استفاده کنید

ليلا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۳۶:

شاهین جان میترسم تالاب به منطقه ازاد الحاق بشه بعد مسئولان ما کهشبیه شاه سلطان حسین تاجش وبخشید این مسئولان شاه سلطان حسینی تالاب ومنطقه روهمه روباهم ببخشند از طرفدیگه تالاببه منطقه پیوند بخوره وضعیت اداره حفاظت ازمحیطزیست وکه میبینید چقدر ضعیف عمل میکنه فردا این سرمایه دارهای کله گنده میان به خاطر سودجویی های خودشون تالاب ونابود میکنن من احساس میکنم دلیل مخالفت خانم ابتکار احساس خطر از همین جوانب است.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۱:

لیلا جان اتفاقا ورود سرمایه و جاذبه بالای تالاب باعث میشه تا منطقه با دست باز تری که داره راحت تر از سازمان محیط زیست با بودجه بخور نمیرش که حداقل خرج لفت و لیس مدیرای قبلیش رو هم پوشش نمیاد بر بیاد و دستی به سر و گوش تالاب بکشه. سرمایه دار قدر گنجی مثل تالاب رو بیشتر میدونه مطمئن باش برای کسب درامد بیشتر از این پتانسیل عظیم خیر زیادی به تالاب میرسه.

مهدی

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

مرسی فرماندار

پاسخ

صادق صیاد

انزلی شهر عشقه

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

امیدوارم سایرین هم مانند فرماندار دل و جرات حرف زدن داشته باشند .
ما معمولا عادت کرده ایم سکوت کنیم ولی باز خدارو شکر کسی پیدا شد حرف دل بزند
آقایان که در مجلس هستند هرگز حرفی نمیزنند

پاسخ

واعظ

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

تالابی که در آستانه نابودیه بذار به نام ص… و ر… خشک بشه.
به جای عکس فرماندار بیا برادری کن یه عکس از مرداب چراغ پشتان بذار تاهمه ببینن مرداب ما داره میمیره.
مردابی که تا این بارون دو سه روز پیش بیاد ۱۰۰ بار مرد و زنده شد.
خیلی امیدوار بودم امروز عکس ماهی مرده های غازیان رو ببینم ولی…

علی یار هرچی مرد.

پاسخ

Shahin

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

درود به آقای روحانی فر بعد عمری ییه مسول حرف دل مردم رو زد .

پاسخ

حسین

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

درود بر تو مرد ، فرماندار ما پشتتیم

پاسخ

جوون این شهر

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

بعد از مدت ها به سخنان یک مسئول شهری افتخار میکنیم . جناب فرماندار خوش حالیم که صدای ما را شنیدید .

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

این تو دهنی فرماندر انزلی به دهان دزدان الغاب انزلی لازم بود .
مردم انزلی با تمام قوت از فرماندار حمایت میکنند.

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

احسنت جناب فرماندار،احسنت.
به نمایندگی از طرف مردم انزلی دست شما رو به گرمی می فشاریم.
مدت ها مردم انزلی خواستار همچین برخوردی بودن و شما با درایت و کوبندگی بسیار خوبی جواب دندانشکن به دشمنان مردم شهید پرور بندرانزلی دادین.
اگه این پیام رو میخونید در جریان باشین که مردم انزلی بشدت با شما موافق هستن و از این به بعد بشدت از شما حمایت میکنن.
از جناب شهردار هم خواستاریم که با این موضوع منفعلانه برخورد نکنن و واکنشی همانند جناب فرماندار محترم انجام بدن.
جناب فرماندار محترم دمت گرم. :yes: :yes: :yes:

پاسخ

عليرضا2

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

شاهین جان در این خصوص از مدیر محیط زیست استان سوال و پاسخ را منتشر کنید.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۶:

در خصوص الحاق تالاب انزلی به منطقه آزاد میفرمائید؟ تا جایی که در جریانم خود منطقه آزاد نیز این درخواست رو داشته اگر این مطالبه برای پیوستن شهر انزلی به منطقه آزاد همزمان به درخواستی مردمی برای الحاق کل تالاب انزلی به منطقه آزاد انزلی صورت بگیره به نظر دور از ذهن نمیاد، به جرات وضعیت تالاب به مراتب بهتر میشه، دست برای رسیدگی و سرمایه گذاری توی تالاب باز میشه. به نظر من با مطرح شدن یک درخواست جمعی و مدنی این اتفاق کاملا شدنیه.

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۳۹:

جناب فرماندار به عنوان درخواست مردمی الحاق تالاب به منطقه آزاد رو مطرح کردند . حالا دیگه ریش و قیچی دست منطقه آزاد .
جناب مسرور این مطالبه مردم مظلوم انزلی ، تالاب غریب انزلی رو شما پیگیری کنید

مریم2

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

آخه من نمیدونم این تالاب و چرا همه دست به دست دارن نابود میکنن؟
پدرم میگه یکی رو میشناسه خونشون نزدیک تالابه روزی ۱۵ تا مرغابی شکار میکنه میفروشه
یعنی این وجدانه اون داره؟ روزی ۱۵ تا؟ تازه با افتخارم میگه اینا چون به تالاب عادت کردن نرفتن منم شکارشون میکنم! این رفتارها خیلی کم محبتی به محیط زیسته
ما فقط عادت داریم از بقیه توقع داشته باشیم
این زمین قراره میراث بمونه واسه نسل آینده…

پاسخ

Sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۲۴:

باید آموزش داد به اینها،تو این دوره و زمونه اى که کلى مراکز پرورش وجود داره دیگه شکار اونم به این صورت منسوخ شده و کاملاً بى رحمانه هست،و فقط جنبه تفریحى داره ،که به نظر من این طور تفریح وحشیانه ترین تفریحه

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۰:

فرهنگ سازی مهمترین اصول در مدیریت تالاب انزلی حساب میشه . یک عزم ملی و برنامه ریزی دقیق علمی

majid

majid

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

فرماندار اصل آبایی خدایی.
یادت نره اولویت ما الحاق انزلی به منطقه ازاده
یا بهتر بگم الحاق منطقه ازاد به موطن اصلی (انزلی)
صومهسرا رو ولش
روستای تازه شهر شده با ۴۰ هزار نفر جمعیت کجا و دروازه اروپا ،کلان بندر انزلی گجا
به ما نمیخورن.منطقه ازاد رو بچسب
اولین باره احساس می کنم پشت این شهر به یک مسئولش گرمه
خوبه .الان کهجاپاش محکمشده موتورش هم برای ابادانی انزلی روشن شده

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

فرماندار انزلی تاکید کرد: تالاب به نام انزلی ثبت شده است، باید با این نام شناخته و معرفی شود همانطور که نمیتوان منطقه آزاد انزلی را با نام دیگری معرفی کرد، تالاب بین المللی انزلی نیز با نام انزلی در جهان معرفی می شود،

«این ها با نام انزلی رشد کرده اند»

جمله ای که عمق فاجعه را نشان میدهد . یعنی به خاطر امکانات و امتیازات شهر انزلی بوده که این سازمان ها و نهاد ها پیشرفت کرده اند و حال باید پاسخ گو درخواست های مردمی باشند
واقعا خوش حالم که جناب مسرور در مراسم افتتاح پروژه ها بر نیروی بومی تاکید داشتند اما باز میگویم : به عمل کار بر آید به سخن دانی نیست . ببینیمو تعریف کنیم جناب کاپیتان

پاسخ

سارنگ

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

“قاسم روحانی فر پیشرفت شهرنشینی و دخل و تصرف در حریم تالاب انزلی و…”
واقعا روی این جمله باید تامل کرد

پاسخ

سارنگ پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۲۹:

این دخل و تصرف توسط چه کسانی و با چه مجوزی صورت میگیرد؟

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۴:

سارنک عزیز توسط مردم بومی اطراف تالاب ، به وسیله چرای دام بی رویه ، به وسیله آتشسوزی سوری ، به وسیله دور کردن و خوش کردن شبانه زمین تالاب . این اتفاقات در محدوده تالاب بین المللی انزلی در قسمت صومعه سرا به چشم قابل رویت .
منبع : فرمانداری صومعه سرا

سارنگ

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

آقای شهردار که به هیچ گروهی باج نمی دهی امیدوارم که شما هم…..

پاسخ

آبای بندر

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

Sinaclub

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

خوشم اومد عالى صحبت کردى جناب روحانى فر،میبینى فرماندار، وقتى حرف دل مردم رو میزنى چطور تشکر میکنند، حالا یه درصد فکر کنید که تموم این حرفاتون عملى بشه این مردم سر تا پاى شمارو طلا میگیرند،کاش همه مسئولین ما مثل شما از حقوق انزلى و انزلیچى دفاع کنند،
آقاى نماینده یاد بگیر،تو مجلس از این حرفها میزنید؟!!!!!!
بازم دمممممم فرماندار که کم کم داره محبوب مردم میشه گررررررررممممممممم،

پاسخ

majid

majid

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

آقای فرماندار پرچم رو بردی بالا.ولی باید پیگیر گفته هات باشی
ضمناً انزلی حتما باید منطقه ازاد بشه
یا علی
انزلیچی آبایه

پاسخ

محمد (فعال محیط زیست)

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

دوستان این واقعا ظلمه که فاضلابهای شهرهای دیگه هم باید بریزه تو تالاب انزلی. این آلودگی و معضل زیست محیطی در نهایت دودش در درجه ی اول به چشم فرزندان و مردم انزلی میره. هممون این بوهای تعفنی رو که از مرداب بیرون میاد سالهاست با پوست و استخوان داریم حس میکنیم. اگر همین امروز و در این دولتی که با دغدغه ی محیط زیست رو کار اومده نتونیم کاری بکنیم. دیگه زندکی هممون درخطره. من به دوستانم در سایت انزلی کلاب پیشنهاد میکنم در صورت امکان مجوز یک تجمع مسالمت آمیز برای اعتراض به وضعیت مرداب رو از فرمانداری بگیرند تا بتونیم با صدایی واحد و رسا ناراحتی و اعتراضمون رو به گوش مسئولان کشوری برسونیم. بیاید خودمون رو گول نزنیم. این مشکل، مسئله ای نیست که توسط فرماندار یا سایر مدیران شهری یا استانی حل بشه. این یک اراده کشوری میخواد و یک صدای رسا و بلند از مردم این شهر. این تنها راه حله. اگر قبول دارید یا علی

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۷:

آلودگی تالاب در درجه اول ضررش متوجه مردم و ساکنین اطراف تالاب میشه . این یک زنگ خطر . یه آژیر خطر وحشتناک که مدت هاست به صدا اومده و هیچ کس نخواسته که بشنوه . اگر هم شنیدن خودشون رو تو پناهگاه مخفی کردن . تالاب به یک عزم ملی و دانش دقیق علمی نیاز داره

abai

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

سلام آبایان
از حرف های آقای فرماندار خوشحال شدم
ولی
لطفاً یک کار عملی صورت بگیره
با شعار چیزی حل نمیشه

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۸:

آبای عزیز ما هم مثل شما امیدواریم . مطمئن باشید این موضوع رو تا تحقق گفته ها پیگیری میکنیم

احسان

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

احسنت به فرماندار انزلیچی، این روستای صومعه سرا خیلی پر رو شده.

پاسخ

سارنگ پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۱:

آقا احسان این خوب نیست که ما به هموطن و هم استانیمون توهین کنیم. ضمن اینکه کم نیستند در انزلی کسانی که صومعه سرایی هستند و پستهای کلیدی دارند

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۵۰:

احسان جان توجه کنید که گفته فرماندار به خاطر رفع و مانع شدن برای تفرقه بین مردم دو منطقه بوده . این شیطنت چند رسانه مجهول بود که با این تو دهنی خوب سر جای خودش نچست .
نباید حرف های یک عده منافق رو به پای کل مردم منطقه نوشت

ليلا

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

باتشکر ازفرماندار عزیزمون ولی به قول دوستان دیگه یک دست صدا نداره عزم ملی میخواد هرکدوم ازما که غم شهرمون وبه دل داریم یه گام برداریم به مسئولانی مثل شهردار وفرماندار کمک کنیم انزلی به معنای واقعی بهشت میشه.انزلی ازمعدود شهرهای ایرانه که به صورت کاملا؛مستقل ازهمه مواهب برخورداره آب خوب زمین حاصلخیزکشاورزی دامداری آبزی پروری صنعت توریست وتالاب ودریای زیبای انزلی فقط یه چیز نداره دلسوزواقعی :cry: یه جا یه مسئول دلسوز میاد ازتو دل کویر بهشت بیرون میاره بعد مسئولان ما میان بهشت انزلی رو به جهنم تبدیل میکنن دیگه جای سکوت نیست هرکدومتون یه یا علی بگین وبه یاری مسئولانی دلسوز مثل شهردارو فرماندار بریم بخدا همه گرفتاری های ما ازسکوت بیجای ماست :yes: ما می توانیم :-)

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۵۲:

:yes: :yes: لیلا خانم . مسئولان باید بشنوند که تقاضای مردم یک تعامل و اتحاد بین ۴ قدرت شهری انزلی چون نماینده و فرماندار و مدیر عامل منطقه آزاد و شهرداره
این پنج قدرت باید با هم تعامل داشته باشند

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

سلام،
بدون تردید مواضع دلسوزانۀ آقای روحانی فر نسبت به سرنوشت تالاب بین المللی انزلی مورد حمایت تمام ساکنین اطراف آن می باشد بویژه آنان که به تالاب علاوه بر جلوه زیبایی های طبیعت ، بعنوان تإمین کننده معیشت خود می نگرند ، صیادانی که مستقیم از آن ارتزاق می کنند و کشاورزانی که از آب بهره می برند و همچنین شاغلینی که در تورهای تالاب گردی فعالند و پرورش دهندگان ماهی که به امید تالاب سرمایه گذاری کرده اند.
قابل باور است که جمیع نامبردگان و دوست داران محیط زیست و روستانشینان اطراف تالاب از اظهارات آقای فرماندار خشنود هستند اما واقعیتی که از لابلای صحبت های ایشان پیداست ، نجات تالاب نیازمند یک عزم جمعی و مدیریت یکپارچه است و لذا به همین سبب تأکید می کنند:
– نیاز است که یک طرح مدیریت یک پارچه پشنهاد شود تا در خصوص تالاب بتوان با ثبات بیشتری تصمیم گیری کرد و به عقیده بنده؛ نجات تالاب بین المللی، نیازمند عزم همگانی و برنامه ریزی دقیق علمی است.
به عقیدۀ نگارنده نه تنها این جملۀ آقای فرماندار قابلیت آب طلا گرفتن دارد بلکه سرنخ نجات تالاب است و در غیر اینصورت باید شاهد و ناظر مرگ تدریجی ” نگین سبز شمال ایران” باشیم.
نکته ای که لازم است به عرض مدیران محترم و تصمیم گیرندگان منطقه آزاد انزلی برسد این است که تحت پوشش گرفتن تالاب انزلی می تواند پتانسیل های سازمان و تالاب را با هم شکوفا کند.
در پایان از همکاران محترم رسانه ای خود در سایت انزلی کلاب برای انجام این مصاحبه تشکر می کنم.

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۳۶:

رضا طاهری عزیز از شما و حمایت مردم آبکنار نیز متشکریم . ممنون به خاطر نظر دقیقتون

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۳:

با تشکر از حضور و توجه شما جناب طاهری عزیز

محمد (فعال محیط زیست)

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

اگر کلاهمون رو قاضی کنیم و به تجربه های گذشته و حال این کشور نگاه کنیم میبینیم که به هیچ معضل زیست محیطی این کشور توجه نشده مگر صدای محکم مردم و مسئولان اون شهر شنیده شده باشه. حالا بالاخره صدای بعضی مسئولان شهرهم بگوش میرسه ولی همچنان مردم این شهر در خواب زمستانی هستند…

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۵۶:

مردم انزلی مظلوم ترین مردم ایرانن محمد جان . متاسفانه بی مهری بعضی از مسئولان گذشته مردم رو به سران شهری کم امید گاهی هم نا امید کرده . باید این پل بین مردم و مسئولان زده بشه
واقعا در عجبم این پل مثل پل ولایت ۲ انزلی ساخته شده اما راه داره تا افتتاح بشه . ما امیدواریم هر دوتا پل به زودی سر و سامون بگیره

majid

majid

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

آبایان بگید با نظر من موافقید یا مخالف.
فک میکنم رابطه مسرور و خسته بند خوب نیست.چون تا دو ماه پیش ۲۴ ساعته با هم بودن ولی الان اصن خبری ازش نیست
در عوض رابطه مسرور و فرماندار خوب شده.با توجه به اینکه فرماندار و خسته بند با هم خوب نیستن ،رفت و امد زیاد فرماندار به منطقه ازاد نشون همین تیرگی روابط مسرور و خسته بند نیست؟

پاسخ

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۲۵:

زمان خودش همه چی رو مشخص می کنه، خوبه که فرماندار همیشه تو منطقه آزاد حضور پررنگ داشته باشه، پررنگ تر از مهدوی! کاش سمتی هم داشت، همین مهدوی عضو غیرموظف هیئت مدیره ی منطقه آزاد بود که چندماه پیش استاندار جایگزینش شد

احسان پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۰۰:

مجید جان جو نده داداش خسته بند هفته قبل اینجا( منطقه ازاد) بود و خدا رو شکر روابطش با سازمان و شخص مسرور عالیه. این نزدیکی مسءولین انزلی از جمله شهردار و فرماندار و افتابی و غیره به مسرور با توصیه و حمایت خسته بند بوده. من به عنوان یه انزلیچی که تو منطقه ازاد کار میکنه به شما عرض میکنم که هماهنگی و رفاقت بین مدیران سازمان و مسئولین شهرمون بی سابقست.
ضمنا مهدوی قبل از اینکه فرماندار رشت بشه به عنوان یک مدیر استانی تو هیات مدیره بود.

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۳۲:

مجید جان به احتمال زیاد این طور نیست . خوشبختانه یک تعامل بین مسئولان ایجاد شده که به حق ستودنیست. واقعا جای خوشحالیه که مسئولان شهری چون نماینده و فرماندار و شهردار با هم در کنار هم در حال تعامل هستند
خوشبختانه جناب مسرور نیز دید مثبتی به شهر انزلی دارند و باز هم برای صحبتهای ایشون در آخرین مراسم ازشون متشکرم
خوشبختانه چند صباحیست آرامش نسبی ای بین این چهار قدرت شهری برقرار . امیدواریم ادامه داشته باشه و مردم برنده این میدان باشند
همین که با اختلاف نظرات و اختلاف عقاید در کنار هم هستند خودش بزرگترین امتیاز شهر انزلی حساب میشه و قطعا به سود مردم خواهد بود
اینکه مردم رو وارد دعواهای سیاسی بکنیم فقط فضای رو واسه بد خواهان انزلی باز کردیم

ان شا الله همیشه این طور بمونه و مردم قانع انزلی ، راضی باشند

MAJID پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۶:

من برداشتم رو گفتم.ممنون از نظرات دوستان .خوشجال شدم که نظرم اشتباه بود.برای اقا احسانم خوشالم که به عنوان یه انزلیچی کارمند منطقه ازاده.این حداقل حق جوونای انزلیه که تو شهر خودشون مشغول باشن

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۵۲:

بله مجید جان . احسان و علیرضای ۲ همیشه دید مثبتی به عملکرد منطقه آزاد داشتند .

[…] بویژه اهالی محترم آبکنار ، تربه بر ، اشپلا و …. را به مصاحبۀ فرماندار محترم انزلی جلب می کنم که در سایت انزلی کلاب درج شده است و ایشان در […]

sari

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

خدایا شکر مسئولین با غیرت وبا تعصب شهر ما کم کم دارند نمایان می شوند وونشان دادن اینکه می توانند الگوهای سالمی برای این شهر وبرای حومه واطراف این شهر باشند .با داشتین الگوهای سالم وبا شهامت می توان به پیشرفت وطرقی شهر ما امیدوار شد .افررادی مثل فرماندار وشهردار و اقای مسرور وبعضی از مسئولین ادارات شهر ما . به امید خدا بتوانند بعد از پیدا تشخیص دردهای شهر ومحیط ما با دست در دست هم وبا همت ویاری همدیگر با صلح وصفا .دردها را همدرمان وریشه کن نمایند. زیرا امروز فقط با شهامت ومردانگی وقدرت بیان ودور از دشمنی ونفاق می توان خدمتی برای جامعه مظلوم ما بخصوص شهر انزلی انجام داد.وگرنه همه باهم چه مسئول وچه فقیر وچه ارباب همه باهم در گرداب بدبختی ها گرفتار خواهیم شد .که جبرانش نا ممکن می شود. جوانان این شهر برای این به شهادت رسیدن تا راه را به نادانان بیاموزند .ودیگرا ن راه شان را ادامه دهند .وگرنه آنها هم می توانستند به زندگی شان ادامه دهند . همانطور که اقای فرماندار وبعضی عزیزان بیان نمودن که عده ای در تصاحب نام بعضی مکانها برای خودشان هستند .بایدگفت .اینگونه اشخاص خائنین به این کشور واین استان هستند .که می خواهند با چنین حرکتهای نام خودشان را بر سر زبانهای عام بندازند. وگرنه همه باهم باید دست در دست هم دهیم تا از نعمت های که خالق بزرگ ما به ما اهدا کرده درست استفاده نمائیم نمونه همین تالاب انزلی که همیشه افراد زیادی روضی حلالی از آن در آوره همچنین گرسنگان زیادی را توانسته سیر نماید وهمچنین اعصاب ودرهای افراد زیادی را هم تسکین دهد.هر چند گاهگاهی با اشتباهاتی همبخاطر بی تجربه گی اشخاص روبرو بوده ..اگر مسئولین شهر ما از اینگونه نعمت ها چشم پوشی کنند مثل ماسوله مثل بلوار وسواحل وجنگلهای زیبای گیسوم وغیره .با اندکی بی توجعی وچشم پوشی هم این مکانها نابود خواهد شد .هم ماها زیراهیکدام درور از همدیگر معنای ندارند.پس بهتر است ارزش اش را بدانیم..منطقه آزاد انزلی در کنار این نعمت ها می تواند جان بگیرد ونام بدر کند .وگرنه بدون طبیعت زیبای این منطقه ونادیده گرفتن این مناطق منطقه آزادی وجود نخواهد داشت ودرآمدی هم وجود نخواهد داشت. آیا فقط باید در منطقه آزاد با فروش .ظایعات ویا اجناس استوک ویا از رده خارج . چین وتایلند ویا کشورهای دیگر بدنبال روزی ویا شغل وزندگی بود .یا باید . از طبیعت سواحل وتالاب انزلی وماسوله وشفارود وجنگلهای گیسوم ویا ریبایی دیگر اطراف این منطقه دنبال کسب وروزی حلال بود . جزایر کیش وجزایر ومناطق ازاد دیگر که زودتر توانستند موفق شوند بیشتر بخاطر درست استفاده نمودن از طبیعت واستفاده نمودن از داشته هایشان بوده که موفق شدند نه فقط به چندین بازار وساختمان . امروز اقای مسرور می خواهد موفق شود باید .از داشته های این استان استفاده واین شهر زودتر استفاده نماید .وگرنه کاری نا تمام ویا به جاها ویا استانهای دیگر انتقال خواهد گرفت. ای کاش آقای مسرور در موقع تعطیلات در بعضی از مسیر های پایانی انزلی مثل کلویر ویا بشم ویا میدان مالا .لحظهای ایست می کرد .. آن وقت متوجه مسافرانی می شد. که از تبریز اردبیل ومشهد در انزلی برای سفر آمده بودند . سئوال می کردنند با چه وسیله ای می توانند به دیدن منطقه آزاد بروند . باید به تجار واجرانی که برای سرمایه گذاری به این شهر می آیند .چگونه ایجاد نمودن شرکتی که می توانند طرقی وپیشرفت نمایند را روشن نمائید .مثال در کیش قایق های مسافر بری زیبای هستند که مسافرین وتوریست ها را برای دیدن مکانهای زیبای کیشودیدن مرجان ها جابه جا می نمایند .انزلی هم بایداینچنین طرقی وایجاد شغل نماید .دیدن تالاب .دیدن جزیره تالقانی دیدن بلوار وسواحل ودور زدن توریستها از تالاب انزلی وهمچنین از انزلی به منطقه آزاد وبلعکس با قایق ها ویا وسییله های دیگر مثل تله کابین وترن های دریایی . ما چرا نمی توانیم مثل رامسر از این منطقه به نفع استان ما استفاده نمائیم. چرا استان مازندران از کوهها ودشت ها وسواحل به نفع استان شان استفاده می کنند وجوانان اشتان شان را به نوعی مشغول می نمایند ما چرا نباید اینچنین باشیم.ودیگر اینکه چرا باید فضولات وزباله های کارخانه ها به داخل تالب ریخته شود . اگر تالاب انزلی نبود .کار اینگونه کارخانه ها چه می خواهد بشود . اگر مسئولین شهر ما به تلاب اندکی توجه نمایند وبه تالاب اندکی برسند . کسی .جرائت به ریختن فضولات وزباله ها در این تالاب نمی کنند .بی تفاوتی وبی توجعی وارزش نگذاشتن مسئولین شهر ما هم باعث می شود دیگران هم از این فرصت استفاده نمایند.

پاسخ

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

باسلام دوستان ماداشته هامان در حد کماله ولی چراحال و روزمان اینطوره چونکه مامنابع انسانی کارامدمون روکنارزدیم وازمنابع وعناصر ناکارامد وغیر مرتبط استفاده میکنیم فقط تحصیلات مهم نیست باید عناصری بکار گرفته شوند که خودشان را فراموش کنند وغمخوار مردم باشند قدرت تشخیص داشته باشند وبرای ارتقائ زندگی ومعاش مردم تلاش کنند

پاسخ