81298455-5928060

فرماندار انزلی دردیدار با تعاونگران شهرستان بندر انزلی در نخستین روز از هفته تعاون بر ضرورت ارتقای کیفی خدمات رسانی و عملکرد تعاونی ها تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ˈقاسم روحانی فرˈ در این نشست با توجه به جایگاه ارزشمند تعاونی ها در ساختار نظام اسلامی تصریح کرد: تعاونی های فعال در شهرستان انزلی باید بکوشند تا با ارتقا توانمندی های خود فعالیت خویش را گسترش داده و در کنار افزایش کمی، بهای بیشتری به کیفیت و کارایی خود دهند.


رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بندرانزلی در ادامه این نشست با اشاره به توانمندی تعاونی های شهرستان گفت: تعاونی های ما به ویژه در بخش خدمات و تخلیه بار، نشان داده اند توانایی حضوری مطمئن در مزایده ها از جمله مزایده های بندری داشته و کارآمد هستند.

ˈعبدالمجید جوانبختˈ با اشاره به فعالیت ۶۴۲ تعاونی ثبت شده در شهرستان، بیان کرد: از این تعداد ۱۷۳ تعاونی به روز فعالیت پایدار دارند و بقیه نیمه فعال، در حال ساخت و یا غیر فعال هستند.

وی به نمایندگی از تعاونگران شهرستان با بیان اینکه یکی از دغدغه های ما شیوه چگونگی گسترش منطقه آزاد است، افزود: تعاونگران انزلی تمایل دارند با توجه به امتیازات و مزایایی که سازمان منطقه آزاد دارد گسترش آن به سمت شهر انزلی می تواند امید بخش باشد در حالیکه اکنون گستردگی منطقه آزاد انزلی در سمت مخالف شهرستان است.

فرماندار انزلی نیز با صحه گذاشتن بر دغدغه فعلی تعاونگران شهر گفت: با توجه به مزیتهای قانونی فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد ، تاکید داریم این فرصت را برای فعالان اقتصادی شهرستان محفوظ نگهداریم.

ˈقاسم روحانی فر ˈ افزود: همانطور که پیش از خطبه های نماز جمعه هم گفتم اگر منطقه آزاد از مزایای موجود در شهرستان بهره می برد مثلا ۱۵ درصد عواید اقتصادی در آمد ۶۰۰ میلیلارد تومانی گمرگ در سال گذشته به منطقه آزاد تعلق گرفت ، باید اولویت بهره مندی فرصتهای اشتغال و اقتصاد، اهالی انزلی باشند.

فرماندار انزلی با اشاره به مراجعات مردمی گفت: لازم است تعاونی مسکن مهر، عملکرد خود را ارتقا داده و با به حداقل رساندن ضعف ها، رضایت بهره مندان را جلب کند.

به گزارش ایرنا، تعاونی ها واحدهای کوچک اقتصادی هستند و از جمله سازمان های مردمی محسوب می شوند که از سوی اعضا و حداقل با هفت عضو تشکیل می شود و در چارچوب قوانین کشور به فعالیت در زمینه تولید و کارآفرینی می پردازند.

طبق اصل ۴۴ قانون اساسی تعاونی ها به طور مشخص به عنوان یکی از ارکان نظام اقتصادی در جمهوری اسلامی شناخته شده اند.

در بندر انزلی با قریب به ۱۴۰ هزار نفر جمعیت ، ۶۴۲ تعاونی ثبت شده وجود دارد که از آن میان ۱۷۳ تعاونی فعالند . این تعاونی ها به ترتیب در بخش های خدمات ، کشاورزی ، صنعت و مسکن بیشترین فعالیت را دارند.

۱۳ شهریور ۱۳۷۰ قانون تعاونی به تصویب رسید و بر همین اساس ۱۲ تا ۱۸ شهریور هر سال بعنوان هفته تعاون نامگذاری می شود.

از جمله مهمترین برنامه های هفته تعاون انزلی همایش تعاونی برتر است که ۱۶ شهریور مقارن با میلاد امام رضا و پنجمین روز هفته تعاون برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *