Sahele-anzali-5

 

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا عبدالصمد صفرنژاد عصر یکشنبه اظهار کرد : اگر اوضاع بحرانی تالاب ادامه یابد ، نسلهای بعدی ما را نخواهند بخشید.

وی خاطرنشان کرد : آزاد سازی سواحل تا ۶۰ متر در انزلی اجرا نشده و منابع ملی در حال غارت است .

وی افزود : تمام ساحل را تصرف کرده اند و اگر وضع به این منوال پیش رود تا ۱۰ سال دیگر در انزلی ساحلی باقی نمی ماند .

صفرنژاد با بیان این که یک شبه که هتل در ساحل ساخته نمی شود به بی توجهی نهادهای نظارتی انتقاد و تاکید کرد : هرچه زودتر باید جلوی تصرف غیرقانونی اراضی دولتی و منابع ملی و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی گرفته شود .

وی در ادامه با بیان این که صیادان غیرمجاز روز روشن در حال صید ماهی هستند گفت : این بهانه که سوخت نداریم و افراد بیکارند دلیل نمی شود که حقوق بگیریم ولی وظایفمان را انجام ندهیم .

فرماندار انزلی گفت : کلیه سازمانها ادارات و نهادهای دولتی ملزم به انجام دقیق وظایفشان و حراست از منابع طبیعی ، ساحل و ثروتهای ملی هستند.

وی تاکید کرد : اگر کسی غیرقانونی بنایی را ساخته و کاربری زمین های کشاورزی و دولتی و منابع طبیعی را به صورت غیرمجاز تغییر داده تخلف است و باید به سرعت تخریب شود و هیچکس حق دخالت ندارد.

صفرنژاد با اشاره به ظرفیت بی نظیر گردشگری شهرستان تصریح کرد : بناهای تاریخی ارزشمند شهر در حال تخریبند و از در و دیوارشان علفهای هرز بیرون زده و گردشگر که وارد شهر می شود همه جا بناهای مخروبه می بیند .

فرماندار انزلی با انتقاد از بی توجهی به بناهای تاریخی شهرستان تاکید کرد : مسوولان و متولیان این بخش باید به تعمیر و مرمت بناهای تاریخی به عنوان میراث فرهنگی ارزشمند کشور همت بگمارند .

وی با اشاره به این که انزلی یک شهرستان گردشگر پذیر است افزود : لازمه مدیرانی که در بخشهای مختلف فعالیت می کنند شناخت و نگرش مناسب به بخش گردشگری است .

صفرنژاد انزلی را از شهرستانهای برتر کشور در زمینه گردشگری عنوان و تصریح کرد : گردشگری بهترین راه برای ایجاد اشتغال کوتاه مدت است .

وی وضعیت انزلی را به لحاظ منظر شهری ، فضاها ، نمادها ، فضای سبز ،مبلمان شهری و تابلوها ناهمگون و نامناسب خواند و گفت : با تشکیل ستاد زیباسازی برای شهر برنامه ریزی خواهیم کرد .

صفرنژاد اظهار کرد : دیوارها از نوشته های زشت پرشده و باید تصاویر زیبا جایگزین این نوشته ها شود.

وی همچنین وضعیت لنجهای رها شده در اسکله صیادی را نامناسب خواند و گفت : متولی ساماندهی این امر باید هرچه زودتر به این بخش رسیدگی کند .

فرماندار انزلی مدیران دولتی را ملزم کرد که در اسرع وقت نسبت به زیباسازی بناها و تابلوهای ادارات خود اقدام کنند .

وی تاکید کرد : شهرداری باید جلوی تخلفات ساختمانی را بگیرد نه این که با طرح ماده ۱۰۰ ، راه تخلف را برای افراد باز بگذارد .

صفرنژاد خطاب به مدیران و مسوولان ادارات گفت : با شعار اشتغال ایجاد نمی شود بلکه باید با اقداماتی نظیر کاهش بروکراسی و تسهیل امور برای سرمایه گذار جذابیت ایجاد کنیم .

وی از رسانه ها خواست با اطلاع رسانی صحیح و طرح جاذبه ها و نکات مثبت شهرستان اقدام نموده و ضمن انتقاد سازنده از بزرگنمایی مشکلات خودداری کنند.

وی با بیان این که فلسفه وجودی روسای ادارات و دستگاه های اداری خدمت به مردم بعنوان سرمایه های نظام است متذکر شد : مسوولیت ما بعنوان مجری مصوبه های دولت خیلی سنگین است و باید در این امر جدیت داشته باشیم .

صفرنژاد ، نحوه برخورد مسوولان و کارکنان ادارات را در رضایتمندی مردم بسیار موثر خواند و گفت : عکس العمل مردم به شما باز می گردد باید ببینید چگونه عمل کنید که مردم دلسرد نشوند .

وی با اشاره به این که در سه قوه موجود در کشور سه هزار پست مدیریتی داریم متذکر شد برای استقرار و ماندن نظام ۲۱۹ هزار شهید داده ایم یعنی برای هر پست مدیریت ۷۳ شهید و خوشا به حال مدیرانی که شرمنده شهدا و ایثارگران نیستند.

فرماندار انزلی همه مدیران را به رعایت نظم و انضباط اداری و نظارت بر نحوه عملکرد کارکنانشان توصیه کرد .

وی اطلاع رسانی صحیح به مردم از طریق رسانه ها را مورد تاکید قرار داد و گفت : مدیران کل باید به روسای ادارات شهرستان اختیارات لازم را بدهند نه این که حتی برای یک مصاحبه در حوزه خودشان مجاز نباشند .

وی با بیان اینکه از ظرفیت های شهرستان استفاده مطلوب نشده متذکر شد : توسعه شهرستان به مدیریت شهرستان است و هرجا مدیر به درستی منصوب شد بازده بالا می رود .

صفرنژاد در بخش دیگری از سخنانش به دست اندرکاران تیم هسته ای به خاطر کار سخت و طاقت فرسایی که انجام دادند و طرحی را تدوین کردند که منجر به افتخاراتی شده تبریک گفت .

وی خاطرنشان کرد طبیعی است که دو طرف مذاکره یعنی ۱+۵ و جمهوری اسلامی منافع ملی خود را لحاظ کردند و گرچه ممکن است نواقصی داشته باشد ولی بهتر از این نمی شد.

فرماندار انزلی با اشاره به در پیش بودن سفر رییس جمهور در هفته سوم فروردین ماه به گیلان گفت : اولویت ما اتمام پروژه های نیمه تمام است و ما این طرحها را به استانداری اعلام کرده ایم .

* لزوم استفاده از همه ظرفیتهای جامعه

امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه با اشاره به سخنان امیر مومنان علی(ع) در نهج البلاغه گفت : برای پیشبرد نظام اسلامی و اقامه حق باید از ظرفیتهای همه افراد جامعه استفاده شود.

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین اظهار کرد : شرایط کشور ایجاب می کند که با توجه به اوضاع منطقه ای و بین المللی و توطئه های دشمنان بیش از پیش وحدت و انسجام داشته باشیم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال بعنوان سال دولت ،ملت ، همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد : دولت به درد ملت برسد ، ملت هم به دولت کمک کند .

وی خاطرنشان کرد : یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی این است که همه از کوچکترین جزء جامعه یعنی خانواده تا بزرگترین در پیشرفت کشور سهیم هستند.

امام جمعه انزلی متذکر شد : همانگونه که رهبری تاکید کرده اند امروز تلاش اقتصادی ،جهاد است و همه دستگاهها در این امر سهیم و مسوولند.

حجت الاسلام شمس الدین افزود : باید درست مصرف کنیم ، جنس ایرانی بخریم ، سرمایه تولید کنیم ، مسوولان انسجام داشته باشند و قوای سه گانه نیز برای پیشرفت کشور در زمینه های مختلف بکوشند .

وی با اشاره به این که برخی مشکلات شهرستان مانند مرمت بناهای تاریخی و نوسازی بافت فرسوده بین بخشی است و متولیان متعددی دارد بر لزوم بهسازی و زیباسازی شهر تاکید کرد .

وی با نامناسب خواندن وضعیت میدان مرکزی شهر گفت : اداره میراث فرهنگی ، شهرداری ، مالکان بناها و دیگر دستگاههای مرتبط باید تلاش کنند .

حجت الاسلام شمس الدین خاطرنشان کرد : در بحث جلوگیری از تصرف اراضی که دستور مقام رهبری است و در شهرستان هم نمونه هایش کم نیست باید با جدیت وارد عمل شویم .

امام جمعه انزلی با اشاره به این که وضعیت مزار شهدا موجب نارضایتی مردم است متذکر شد ساماندهی مزار شهدا باید مورد توجه جدی قرار گیرد و مزار شهدای گمنام نیز بلاتکلیف مانده است .

شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان از مراکز مهم گردشگری و تجاری شمال کشور است.

 

منبع :ایرنا

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

اسلام نورمحمدی

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

جالبه که شخص جناب فرماندار در این مدت کوتاه قرار گرفتن در این مسند به مواردی اشاره کردن که خیلی از آقایان در سالها ندیدند.

پاسخ

محمد صادق پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۴ ۲۳:۴۱:

اگر بنا به دیدن باشه، همه دیدن،‌خوب هم دیدن، ولی صرف نمیکرده که صداشون دربیاد!
اولین شون هم نماینده های خریدار رأی!!

علی صیاد

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

امید که این جدیت پیدا در سخنان جناب فرماندار ، در عمل نیز اینگونه باشد و از این پس شاهد عمران و آبادانی در خور و شایسته شهر خوبمان باشیم

این روزها ، اخبار امیدوار کننده و مسرت بخشی به گوش می رسد .امید که در عمل هم باعث نشستن لبخند رضایت بر لب مردم این دیار بشود

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۴ ۱۶:۳۷:

:yes: :yes: :yes:

majid

MajiD

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

حرف های فرماندار جدید نشون دهنده نا اشنایی از اقلیم و شرایط زندگی صیادی و پلاژ دای انزلیه
آره.حریم ۶۰ متر رو جمع کنید و لنج های کهنه رو اوراق کنید تا نصف انزلی بیکار و گشنه بشن

پاسخ

اهورا

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

دوستان انزلی کلاب لطفا پیگیر مطالبات مردم انزلی در رابطه با سفر هفته اینده رئیس جمهور به گیلان باشید . الحاق شهر انزلی به منطقه ازاد – تامین اعتبار جهت کنارگذر انزلی – ساخت استادیوم ۱۵ هزار نفری که در سفر اول احمدی نزاد به گیلان به تصویب رسیده بود – احداث پیست بین المللی قایقرانی که در سفر دوم احمدی نزاد به گیلان به تصویب رسید – تامین اعتبار پروزه های نیمه تمام شهر و …… همه نماینده های استان فعالند و نماینده ما ……

پاسخ

محمد صادق پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۴ ۲۳:۴۳:

واسه احمدی نژاد دیگه کسی تره هم خورد نمیکنه!! چه برسه به اینکه به قول هاش عمل کنن.
فعلاً اولویت دولت با طرح های نیمه تمامه، تازه اگه همونا رو هم انجام بدن!!!!!

guilak

گیلک

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

برای جناب فرماندار و همه مسئولانی که حرف و عملشان یکی است آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.دوستان نگران بیکار شدن بعضیها نباشند.لنجهای کهنه و فرسوده برای جوانان انزلی شغل ایجاد نمیکند.یا اینکه کسی از بر خیابان پاسداران شروع کند و مهمانپذیری بسازد و لحظه به لحظه به طرف دریا با هر جزر و عقب نشینی دریا پیشروی کند و تعداد اطاقها و محوطه آنرا افزایش دهد اسمش پلاژداری نیست.پلاژداری زمانی بود که مردم انزلی به کنار ساحل دسترسی داشتند و با فاصله قابل توجهی از دریا مکانهایی عمدتا موقتی و به شکل غرفه های کوچک برای استفاده مسافران در فصل تابستان ساخته می شد و نوجوانان انزلیچی با فروش انواع و اقسام ملزومات به مسافران خرجی خود را تامین می کردند نه امروز که بعضیها با هزار ترفند و تبانی منفذی برای عبور کسی باقی نگذاشته اند.کسی مخالف فعالیت اقتصادی همشهریهای به اصطلاح پلاژدار نیست اما به نحوی که حق مردم و منابع طبیعی از بین نرود.ساختمانها باید در همان محدوده از ساحل بنا شوند که قانون مشخص کرده است.انصافا چند در صد از مردم انزلی پلاژدار هستند؟ عادلانه نیست عده معدودی کل ساکنان یک شهر را از دسترسی و تماشای زیباییهای دریا محروم کنند.

پاسخ

leila

leila پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۴ ۱۷:۲۲:

کاملا با شما موافقم دلیل نمیشه به علت بیکاری بیان ساحل رو محاصره کنند و منابع طبیعی و رو ملک شخصی خودشون بدانند. متاسفانه ما عادت کردیم به بی قانونی و اگه مسئولی هم بیاد قانونی عمل کنه جلوش میمونیم و مخالفت میکنیم.

نعیم

نعیم

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

حرفهای فرماندار و امام جمعه انزلی دقیقا حرفهای ماست حرفهای که افراد مختلف به روشهای مختلف بیان نموده اند .
حالا که جناب فرماندار به بسیاری از مشکلات شهر اگاه گردیده اند شایسته است تا با جدیت تمام و وپیگیری اجرایی مستمر و کسب بودجه بیشتر این مشکلات را که سالهات باعث رنجش اکثر شهروندان انزلی به جز یک قشر خاص و منفعت طلب گردیده را هر چه زودتر بر طرف نمایند
امیدوارم در راه نجات این شهر توفیق روزافزون داشته باشند.

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

سخنان آقای فرماندار کاملا بردل مینشیند امیدوارم هر چه سریعتروارد فاز عملیاتی بشود

پاسخ

اسلام نورمحمدی

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

قانون گرایی و الزام بعضی از همشهریان عزیز منافاتی با منافع اقتصادی و شغل و درامد ندارد عدم مدیریت صحیح شهری در طول سال ها باعث شده که بسیاری معیشت خود را وابسته به کارهای غیر قانونی و فراقانونی بدانند.باید توجه داشت که استفاده از ساحل دریا حق همه شروندان است .

پاسخ

محمد صادق

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

با این حرفهایی که فرماندار زده و بیان فکرهایی که توی سرش هست، مطمئنم تیم آقای معلوم الحال از الان برنامه زیر آب زدن شخص فرماندار رو کلید زده!!

پاسخ

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

آفرین اقای فرماندار………..به نکته حساسی اشاره نمودید که سالهاست در این شهر کسی به ان توجه نمی کند. وجالب اینجاست سالهاست که عده ای تلاش وزحمت می کشند .که این حرکت حرکت کثیف .زمینخواری وناحقی آبیاری گردد تا به نسل های کثیف وشیر ناپاک خورده خودشان هم رخنه وبه ارث برسد.
حتی بعضی از پرسنل ورئیس وروسا ادارات وارگانها هم با آنها همکاری وهمفکری هم می کنند..که از خداوند بزرگ خواستاریم ریشه شان را با درد وعذاب .نیست ونابود گرداند.
انقدر در این شهر زمین مصادره شده. که امروزه برای هر حرکتی ویا ساخت هر شرکتی ویا ارگانی اولین کلمه را بیان می کنند این است می گویند در انزلی کمبود زمین وجا می باشد.
تمام زمینهای نوار ساحلی مصادره شده. وهمه امروز دارای سند ومدرک هم هستند.
زمینهای که این شهر برای درامد زائی به ان نیاز داشت .زمینهای که باید در آنها پارک ویا اتوبان ویا غیره ساخته می شد تا بتوانند درآمدزائی نمایند. .
جالب است اول ماسه ها این زمینها به تاراج رفت. وبعد زمینها یکی یکی تقسیم شد . اگر اندکی وقت بگذارید وسری به این زمینها بزنید .یعنی ازسنگاچین گرفته تا به تالب اباد بعضی افراد انقدر زمین گرفته اند که دوباره تفکیک کرده وتکه تکه می فروشند.
آن هم دوباره با سند ومدرکتازه وبه روز..
چه کسی به این اشخاص سند ومدرک می دهد .
چگونه شهری یک شبه ساختمان ساخته وداخل اش می نشینند ودر داخل اش زندگی می کنند.
حالا نوبت به زمینهای اطراف تالاب رسیده ومنتظر هستند .اطراف تالاب خشک شود .وکسانی که با مسئولین ارگانها .در ارتباط هستند .با همدیگر ساخت وباخت نمایند .زمینهای اطراف تالاب را مصادره نمایند.
تا قبل از اینکه کمر بندی ساخته واحداث گردد . زمینهای اطراف تالاب تقسیم بندی خواهد شد.
آری آقای فرماندار همانطور که بیان کردید .این افراد فردای قیامت باید رو در روی شهدای مان قرار گیرند .تا جوابگوی شان باشند. که چگونه به ان عزیزان خیانت نمودند آری برادرم (آقای فرماندار ).
هیچ تلاشی بی مزد وهیچ خیانتی به عذاب نخواهد ماند.
ولی کو چشم بینا وکو گوش شنوا. نصف پاداش زحمات وخیانات خود را در این جهان ونیم دیگر ان را در اخرت خواهیم گرفت.ولی جالب است که بعضی اشخاص متوجه این پاداش ومجازات ها نشده اند.
یکی به فرزند .یکی به زن یکی به مادر ویکی به برادر وگاهی هم به خود آن شخص .پاداش ومجازات رسیده که یا متوجه شده به خود نمی آورند ویا هر گز از خواب غفلت بیدار نمی شوند.
آری آقای فرماندار .ادم ها ومسئولین وکارمندان خوب هم در این شهر کم نیستند .
امروز این مقدار آرامش واین حدود کار واین اندازه خوشی وزیبائی را مدیون همان تعداد اندک افراد سالم وپاک هستیم.
وگرنه افراد گرگ ودرنده ونامرد .ریشه انسانهای پاک وسالم را می زدنند.
اقای فرماندار . وآقایان مسئولین پاک .وشیر پاک خورده .نترس وبا شهامت باشید وپیشقدم. .
زیرا هنوز جوانهای وانسانهای پاک وسالم .مثل شهدای در این شهر واین کشور فراوانند ..با کوچک ترین اشاره به سمت حق وحقیقت خواهند آمد.
آری آقای فرماندار هنوز کسانی هستند که پرچم حق را در دست بگیرند.ونگذارند ناحقی ریشه بدواند.
دعای ماهم بدرقه راه همه کسانی که در راه حق وحقیقت گام بر می دارند.واز خالق بزرگ خواستاریم همیشه حامی وپشتیبان این عزیزان وخانواده های شان باشد.
ونفرین ولعنت ما هم بر کسانی که هم به شهدا وهم به جامعه مظلومان خیانت می کنند.

پاسخ

farhad

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

با حلوا حلوا که دهن ادم شیرین نمیشه باید دید چی کار میکنند ایشون که با توپ پر امدند ایشون تنها ۱۰درصد مشکلات شهری انزلی را بیان کردند انزلی بیشتر شبیه خرابه ها شده یادم میاد از هرکسی که سنش ۵۰ به بال هست میپرسی میگه انزلی قدیم شهرتی داشت همه عاشقش بودن اما الان چی ما حتی یه طرج جامع درست برای شهرمون نداریم من یه معمارم میبینم که واقعا شهر دارای یه برنامه ریزی شهری مناسب نداره مثل پل انزلی اصلا دلیلی نداشت پل انزلی از جایی بگذره که او ساختمونا بانک مشکل ساز بشن یا دلیل نداشت کهدروازه انزلی رو بزنن در حالی مقاصدی پشت این کار بود تنها راه اینکه انزلی ساخته بشه اینکه کل انزلای تکرا میکنم کل انزلی به منطقه ازاد تبدیل بشه

پاسخ

علی

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

جنایت از وقتی شروع شد که تمام سواحل را به اشخاص وسازمانها فروختندو راه که باز شد آنوقت از ما بهتران میلیاردر از اطراف و اکناف مثل گرگ حمله کردند البته شبان (شهرداری وقت) نی خوش نوایی میخواند که بیا ببین سینه ستبر می کردن که برای شهر درآمدزایی میکنن حتما….حالا کار به جایی رسیده که من بومی جد درجد انزلی چی از سر خیابان پاسداران بالا پایین میپرم که دریا طوفانی یا نه . وقتی دست پچه خودم رو میگیرم تا ساحل رو بهش نشون بدم جلوم و میگیرن میگن ورودی بده و من بر می گردم و برمیگردم به گذشته جالب این که اکثریت فروشندگان سواحل انزلی چی بودن خیلی دوست دارم بدونم نظرشون چی؟ چند کوچه متصل به دریا به عمد توسط مالکین میلیاردر تهرانی مسدود شده ایشون علاوه بر محدوده خودش چندین متر را هم فنس کشی کرده و گل و…..وقتی با فیگور کوهنوردی رد میشی چپ چپ هم نگاه میکنه مطمئن هستم به لطف برادران گشت شهرداری فردا یافردایی دیگر آن کوچه ها هم بسته میشن واقعا کاری نمی شه کرد برم از جیگر بپرسم واقعا کاری نمیشه کرد ،کاری نمیشه کرد، نمیشه کاری کرد ..نمیشه ……

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۴ ۲۳:۳۲:

اگر ما بگوئیم شاید به دوستان بر بخورد وجدانا خودشان بروند و تحقیق کنند و ببینند در کجای دنیا اینگونه سواحل را اشغال میکنند؟ در کدام کشور بدبخت و عقب مانده ای در دنیا مردم را از دیدن چشم انداز و منظره زیبای دریا محروم میکنند.فاجعه بار تر اینکه قانون و مقررات برای حفظ حریم دریا وجود داشته باشد و اجرا نشود و کسی هم حرفی نزند و از حق عمومی مردم دفاع نکند و با مشت آهنین قانون بر فرق متجاوزان نکوبد!!!