IMG_5843

فرزند شهید موسی نامجوی در مصاحبه ای دوستانه با انزلی کلاب به گفت و گو پرداخت و از مردم انزلی به عنوان دلاوران و شهیدپروران غیور کشور نام برد.

سید مهدی نامجوی در این مصاحبه اظهار کرد: چندین همایش برای زنده نگاه داشتن نام و خاطره ی شهید نامجوی برگزار شده است و می توان از این همایش که در بندرانزلی، محل تولد این شهید بزگوار و به همت فرمانده محترم ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی نداجا برگزار شده به عنوان بهترین همایش نام برد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار انزلی کلاب که از او پرسید: آیا مستند ساخته شده از زندگی شهید نامجوی توسط یک انزلی چی توانسته زندگی شهید نامجوی را به تصویر بکشد یا خیر، پاسخ داد: همه گفته اند و نگفته شد ز کتاب فضل تو یک الف… مستند «بر آستان نجابت دریا» اثر استاد کرم الله رضایی قطره ای از دریای زندگی شهید نامجوی بود، از کارگردان این مستند تشکر می‌کنم.

کوچکترین پسر شهید نامجوی همچنین به سادگی زندگی پدر خود اشاره نمود و تصریح کرد: وظیفه‌ی ما چون پدر ساده زیستن است، شهید نامجوی نیز در زمانی که وزیر دفاع بود با وضیعت مالی مناسب هنوز هم با یک فولکس در شهر تردد می‌کرد و این وظیفه زینبی بر دوش ماست که چون ایشان رفتار کنیم.

سید مهدی نامجوی با بیان اینکه راهش ادامه‌ی راه پدر است افزود: بنده نیز افتخار زندگی ام این است که در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کنم و می‌توانم چون پدرم در دفاع از کشور موثر باشم.

IMG_5812

وی نام بردن اسمش به عنوان فرزند شهید را مسئولیت سنگینی قلم داد نمود و با بیان اینکه این وظیفه‌ شیرین را پذیراست خاطر نشان کرد: سعی من بر این است که همواره ادامه دهنده‌ی راه پدر و همه  شهدای انقلاب باشم.

فرزند شهید نامجوی در پاسخ به این سوال که دلیل گمنامی پدرش چیست و چه اقدامی را در معرفی بیشتر شهید سید موسی نامجوی موثر می‌داند پاسخ داد: دوست دارم با یک جمله از مقام معظم رهبری به سوال شما پاسخ دهم، ایشان فرموده اند: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، بر همه ی ما علی الخصوص سازمان های نظامی، کشوری و لشکری واجب است که یاد و خاطره‌ شهدایی چون شهید نامجوی را همیشه زنده نگه داریم.

کوچکترین پسر شهید نامجوی که به زادگاه پدری اش افتخار می‌کرد بیان کرد: کمتر توفیق دارم که به انزلی سفر کنم اما واقعا خوشحال می‌شوم زمانی که همشهری خود و پدرم را از نزدیک ملاقات می‌کنم و همچون همه‌ مردم انزلی به تیم ملوان و جای جای این شهر علاقه دارم.

سید مهدی نامجوی در پایان با یک جمله خطاب به مردم انزلی به سخنان خود پایان داد و گفت: امیدوارم شهر انزلی با یاد و خاطره‌ی شهید نامجوی مالامال از توفیق روز افزون شود و بتواند بیش از گذشته نام و خاطره‌ شهید را زنده نگه دارد.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

احمدجعفری......فرزندشهید

۱۰ مهر ۱۳۹۳

درود و سلام بر فرزند شهید نامجو…..فرزند شهید یعنی یادگار هویزه. دهلاویه.طلاییه. شلمچه و . . . البته اگر قدر این نعمت را دانسته و به خاطر ۲روز منصب و جایگاه فراموششان نکنند.

پاسخ

آبای بندر

۱۰ مهر ۱۳۹۳

ممنون انزلی کلاب
لطفا کمی از فرزندان شهید نامجو علی الخصوص سیدمهدی بگید

پاسخ

جاوید

۱۰ مهر ۱۳۹۳

یکسری ها جونشونو دادن واسه مملکت. یکسری هم که زمان جنگ مخفی شده بودن الان اومدن***

پاسخ