فراخوان طراحی سازه های شهری

  • 6 سال پیش
  • ۳ ديدگاه

th

خدا را شاکریم که این افتخار نصیب انزلی کلاب شد تا جنب و جوشی در جوانان با استعداد این شهر راه بیندازد و با رونمایی از طرح دروازه شهر (دریادلان) توانستیم موجب توجه بیشتر جوانان شهرمان به اوضاع و احوال پیرامون شهر شویم، که این خود یک موفقیت بزرگ است، بدون شک انتقادات شما شهروندان در بهبود این مجموعه نیز مثمر ثمر خواهد بود و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد تا انزلی کلاب همانی باشد که شما انزلیچیها می خواهید…

با افتخار می خواهیم میزبان طراحی های مفهومی شما همراهان انزلی کلاب باشیم که آمادگی خود را برای ارسال طرح  ها و نظراتتان اعلام کرده بودید. ضمن آنکه از طرف انزلی کلاب به بهترین طرح جایزه ای به رسم تقدیر اهدا خواهیم  کرد، و انتخاب بهترین طرح  را به خود کاربران واگذار میکنیم تا از بین طرح های ارسالی بهترین را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است در جلسه ای که میهمان شورای شهر بودیم با رئیس شورای شهر آقای بدیعی فر در مورد پیشنهاد طرح های جوانان این شهر برای میادین و پروژه های دیگر صحبتی داشتیم که ایشان اظهار داشتند  با اشتیاق از طرح ها  استقبال می کنند و در صورت امکان از آنها استفاده خواهند کرد. لازم می دانیم تشکر ویژه ای از سرکار خانم  حقیقی داشته باشیم، چراکه طرح ایشان با تمام لطف ها و کم لطفی هایی که به آن شده است جرقه ای بود تا هنرمندان این شهر را بیدار کند تا برای زیبا سازی شهر خود آستینها را بالا بزنند و نظراتشان را اجرایی کنند.

شهروندانی که امکان استفاده از نرم افزارهای طراحی را ندارند ایده های خود را در قسمت نظرات بنویسند تا طراحان آن را مورد استفاده قرار دهند. همه طرح هایی که برای ما ارسال می شود در چند نسخه چاپ شده و در اختیار مسئولین محترم قرار خواهد گرفت. امیدواریم با اینکار بتوانیم استعدادهای شهرمان را شنایی کرده و به شورای شهر انزلی معرفی کنیم تا کارگروهی در این زمینه تشکیل گردد و در همین طرح یا طرح های آتی، سازه های شهری ضمن همخوانی بیشتر با شیوه ساخت ساز و قدمت  و تاریخ شهر از حال و هوایی بومی بیشتری برخوردار باشند و به زیباسازی شهر کمک کنند.

لطفا” طرح های خود را به آدرس info@Anzaliclub.ir ارسال کنید

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۲ دی ۱۳۹۱

جا داره اینجا هم از انزلی کلاب بابت این فراخوان تشکر کرد . که باید از اول توسط شهرداران و شورای شهر اقدام عملی صورت میگرفت و همینجا عذرخواهی و پوزش خودم از خانواده بزرگ دانشجویان معماران و طراحان از سرکار خانوم حقیقی که اگر توهین یا برخورد تندی در خصوص طرحشون صورت گرفته می طلبیم که ببخشند بنده و دوستان رو البته همیشه رعایت ادب و سلامت کاری رو بنده ملاک خودم قراردادم و هیچ جا زیرسوال نبردم شخص سرکار رو البته در جای خود دوست داریم نقدها و حمایت های ما نسبت به طرح ها رو پذیرا باشند . من فکر میکنم این فراخوان فرای یک فراخوان مجازی در یک جلسه و یه جمع کارگروه همراه با اعضای شورای شهر باشه خیلی بهتر هست تا تحصیلات و بودجه مورد نظر فعلی و آینده که نقش موثری در طراحی بناهای شهری و طرح های شهری زیبا و ماندگار باشه چه بسا سنتی یا کلاسیک و مدرن این خیلی تاثیر داره . البته باید اصل کار بر زیبایی طرح باشه تا توجه به بودجه که با کمترین میزان مالی بهترین طرح رو اتود بزنیم و عملی کنیم

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ دی ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۰۴:

امیر جان خانم حقیقی از بزرگان طراحی دیجیتال ایران هستند و در حال حاضر نیز مشغول به کار و به درخواست انزلی کلاب وقتشون رو صرف کاری کردن تا چرخه ای به حرکت در بیاد. انزلی کلاب هم قصد نداشت بدون ارائه طرح نقدی رو مطرح کنه و معتقدیم باید به حرف جامه عمل پوشاند. نقدها کاملا به جا بود مشکل اینجا بود طرحی که تصویب نشده مورد نقد قرار گرفت در حالی که در مطلب هم اشاره شده بود که این طرح کامل نیست و طی چند ساعت مطرح شده و هدف تنها این بود که بدانیم میتوان طرحهایی ارائه کرد که همخوانی بیشتری با تاریخ و هویت شهر انزلی داشته باشد. به عنوان مثال شاید در طراحی های معماری نوین و استفاده از سازه های ساده نیز این ایراد وارد باشد که هیچ گاه اگر قرار باشد برای شهر ونیز سر دری طراحی شود این طراحی از معماری کلاسیک فاصله بگیرد و یا مواردی دیگر.
منتظر طرح های فعالان هنری و معماران انزلی هستیم انشاا… بتوانیم شورای شهر را متقاعد کنیم تا کارگروهی از فعالین هنری و مهندسین شهر تشکیل بشه تا حداقل در آینده شاهد اقداماتی درخور شهر انزلی باشیم.

a.n.z

۱۲ دی ۱۳۹۱

تشکر می کنم از انزلی کلاب برای چنین نواوری
اینکار میتونه شروع خوبی برای حضور موثر جوانان در مدیریت شهرمان انزلی باشد

پاسخ