ابراهیم برفچالان بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دفتر شورای شهر انزلی برگزار شد با اشاره به اینکه سد معبر یکی از معضلات این شهر محسوب می شود، اظهار کرد : عدم برخورد قاطع با این پدیده طی سال های گذشته سبب شده امروز به چالش بزرگی برای شهر انزلی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه برخورد با سد معبر در دستور کار شورای پنجم و شهرداری انزلی قرار دارد، افزود: در این زمینه بدون توجه به هیچ توصیه و موضوعی به دنبال رفع سد معبر از سطح شهر هستیم.

سخنگوی شورای شهر انزلی نیروی انتظامی را یکی از دستگاه های اجرایی مهم در مقابله با سد معبر عنوان کرد و گفت: متاسفانه با گذشت ۱۰ ماه از فعالیت شورای شهر پنجم، نیروی انتظامی و برخی از دستگاه های ذیربط آنگونه که باید حمایت و همکاری لازم را با این شورا نداشته اند.

 ضرورت وجود طرح مطالعاتی برای اجرای پروژه ها در انزلی

وی با اشاره به اینکه شورای پنجم برای تحقق وعده های انتخاباتی نیازمند زمان بیشتری بوده و مردم شهر نیز باید صبر و تحمل داشته باشند، خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت این شهر برای ایجاد تغییر و تحول نیازمند زمان هستیم.

برفچالان وجود طرح مطالعاتی برای همه پروژه ها را از اولویت های شورای پنجم انزلی برشمرد و تصریح کرد: بدون طرح مطالعاتی هیچ پروژه ای در شهر انزلی قابل اجرا نیست.

وی با بیان اینکه برای اجرای بسیاری از پروژه ها با توجه به افزایش مواد اولیه با مشکل مواجه هستیم، تأکید کرد: نبود درآمد پایدار مهم ترین مشکل شهرداری انزلی است که برای رسیدن به آن تلاش می کنیم.

سخنگوی شورای شهر انزلی در ادامه با اشاره به ساختار سنتی شهرداری انزلی، اظهار کرد: تغییر این ساختار نیازمند زمان است. متاسفانه در سنوات گذشته شهرداری انزلی موفق به ارائه خدمات مطلوبی به شهروندان نشده و نتوانسته به سمت ایجاد شهر هوشمند گام بردارد.

وی همچنین به برخی صحبت ها در زمینه عدم تعامل نماینده شهرستان با شورای پنجم نیز اشاره کرد و افزود: شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود به دنبال ایجاد تعامل با نماینده شهرستان بوده که متاسفانه از سوی وی تمایلی برای ایجاد این تعامل دیده نشده است.

اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی برای انتقال فاضلاب به تصفیه خانه انزلی

برفچالان با اشاره به معضل ورود فاضلاب به دریا، خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای انتقال فاضلاب به تصفیه خانه انزلی و غازیان ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با توجه به تخصیص بخشی از این اعتبار در فاز نخست این پروژه تا پایان سال جاری بخشی از فاضلاب های بندرانزلی و ساحل پاسداران  به تصفیه خانه منتقل می شود.

به گفته این مسئول، شهرداری بندرانزلی نیز در تلاش است با ایجاد تله های رسوبگیر باقی فاضلاب های ورودی به دریا را مدیریت کرده و از ورود زباله به دریا جلوگیری کند تا پس از تخصیص اعتبارات و با احداث خط لوله انتقال، باقی فاضلاب ها به تصفیه خانه منتقل شود.

وی الحاق شهر انزلی به منطقه آزاد را یکی از مطالبات به حق شهروندان عنوان و تصریح کرد: امیدواریم با توجه به تمایل مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، این مهم هرچه سریعتر محقق شود.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *