index33

 

همزمان با سومین روز از ماه مبارک رمضان، با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان، معاونین و مدیران سازمان و فعالان اقتصادی منطقه فاز اول مجموعه بهشت پرندگان در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار گرفت.
بنا بر این گزارش در افتتاح فاز اول مجموعه بهشت پرندگان، فرش نوری هوشمند منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار گرفت که دارای مساحت ۳۲ متر مربع بوده و به دلیل فعالیت همزمان دو دستگاه هوشمند در آن که به حرکت انسان حساس در کشور بی نظیر است، از جذابیت بصری ویژه ای برخوردار می باشد.
پخش موزیک، سنسورهای حساس نور پردازی، حرکت ماهیان در این فرش نوری هوشمند جلوه زیبایی از تلفیق هنر و احساس قدم گذاشتن بر روی آب تالاب گونه را به هر عابری القاء می کند.
از سوی دیگر پل چوبی نیز در مجموعه بهشت پرندگان منطقه آزاد انزلی آماده بهره برداری طبیعت دوستان استان و کشور شد. این پل چوبی به طول ۱۰۰ متر و عرض ۲ متر، دارای قوس های متعدد می باشد که این شکل آن زمینه تردد علاقمندان در داخل جنگل کوچک این مجموعه طبیعی را فرآهم شده است.
از سوی دیگر در نورپردازی این مجموعه از چراغ هایSMD استفاده شده که علاوه بر کاهش بسیار در مصرف برق و سازگاری با شرایط آب و هوایی استان، زیبایی خاصی به منظر طبیعی اعطاء می کند.
از سوی دیگر به منظور تشابه بیشتر به قدم نهادن در فضای طبیعت گونه محوطه های زیست پرندگان در استان، علاوه بر رها سازی پرندگان بومی در مجموعه باغ پرندگان، این سازمان اقدام به رهاسازی ماهیان علفخوار در تالاب کف درختان این مجموعه نموده است.
متنوع سازی امکانات و توانمندیهای گردشگری منطقه، ایجاد الفت بیشتر با فضای طبیعی، جذابیت بیشتر در ظرفیتهای طبیعت گردی به منظور ایجاد سازه های جدید توریستی در هر دوره فصل حضور مسافرین در راستای جذب گردشگران بیشتر و بالتبع سرمایه گذاران جدید از جمله اهداف ساخت خدمات و امکانات فوق در مجموعه بهشت پرندگان منطقه آزاد انزلی است.
گفتنی است مجموعه بهشت پرندگان با مساحتی در حدود ۲ هکتار در منتهی الیه شرقی فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی اقامتگاه پرندگان مهاجر و محلی در اکثر اوقات سال می باشد. این سازمان با بهسازی و ایجاد امکانات گردشگری طبیعی زمینه بهره مندی علاقمندان به طبیعت گردی را در چنین فضایی مهیا کرده و براین باور است این علاقمندان خود بهترین محافظان از زیست بوم طبیعی بوده و از آسیب رساندن به درختان آن امتناع می کنند

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *