به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، در آستانه فصل بهار و آغاز تعطیلات نوروزی؛ مسافران و گردشگران زیادی به منطقه آزاد انزلی سفر خواهند کرد، و مانند سالهای گذشته این سازمان تمهیدات فراوانی برای نوروز و استقبال از گردشگران در نظر گرفته است.

در همین رابطه معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب، اظهار کرد: با راه اندازی ستاد خدمات سفر در سازمان منطقه آزاد انزلی، کمیته های مختلفی تشکیل شده و طی جلسات مستمر وظایف هر کدام از کمیته ها به آنها محول شده است.

مجید فاتحی با بیان اینکه امسال برنامه های متعددی در حوزه گردشگری تعبیه شده است، تصریح کرد: دو واحد پذیرایی با مشارکت بخش خصوصی تا قبل از پایان سال افتتاح خواهد شد، همچنین “فری سوئینگ” بزرگترین تاب غول پیکر کشور که در ساحل فاز گردشگری منطقه آزاد انزلی نصب شده است در روزهای آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

فاتحی زیباسازی فضای شهری را مهم دانست و افزود: رنگ آمیزی تمامی بلوارها و خیابان ها، جمع آوری ضایعات و نخاله های اطراف معابر و بهسازی آلاچیق های ساحلی  از دیگر اقدامات این سازمان جهت زیباسازی فضای شهری و استقبال هرچه بهتر از میهمانان و گردشگران است.

وی با اشاره به برگزاری نوروز بازار توسط سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این بازارها در فاز تجارت، پارک طالب آباد و پارک چپرپرد برپا می شوند و کسانی که در حوزه صنایع دستی و خوراک محلی فعالیت دارند می توانند محصولات خود را در نوروز بازار برای ارائه به گردشگران، عرضه نمایند.

فاتحی در خصوص برگزاری جُنگ شبانه در منطقه آزاد انزلی، گفت: در ایام نورز هرشب در نظرگاه ساحلی سازمان و پارک جنگلی چپرپرد جُنگ شبانه برگزار می شود که امسال برای اولین بار شاهد پخش زنده تلویزیونی و رادیویی مراسم ها از طریق شبکه های جام جم و باران خواهیم بود.

جانشین رئیس ستاد سفر منطقه آزاد انزلی ادامه داد: در ستاد سفر میزهای متعددی برای پاسخگویی به شکایت، سلامت و نظارت بر بازار پیش بینی شده است و همکاران دستگاههای خدمات رسان در طول این دو هفته با دقت و جدیت به انجام کارهای خود می پردازند.

وی افزود: تهیه بروشور و کتاب راهنمای گردشگری، هماهنگی جهت استقرار گروههای امداد و نجات در مسیرهای اصلی و فرعی منطقه، بازگشایی درمانگاه در فاز تجارت، هماهنگی با بانکها جهت فعالیت بدون نقص تمام دستگاههای ATM، دعوت از چهره های ملی در حوزه های هنری، فرهنگی و ورزشی برای جشن های نوروزی،  برگزاری نمایش های آئینی اقوام ایرانی و تئاترهای خیابانی از دیگر مواردی است که سازمان منطقه آزاد انزلی برای ایام نوروز پیش بینی نموده است.

معاون فرهنگی منطقه آزاد انزلی یکی دیگر از برنامه های این سازمان را برگزاری کنسرتهای مختلف دانست و گفت: در ایام نوروز و در مکان همایش های بین المللی سازمان سه کنسرت بزرگ تشکیل خواهد شد.

جانشین رئیس شورای ترافیک منطقه آزاد انزلی، در مورد امکانات اقامتی – رفاهی این منطقه تصریح کرد: ۱۴ هتل، متل و کاشانه مهمان در منطقه مشغول فعالیت هستند که در مجموع ۵۸۰۰ تخت اقامتی با نظارت دقیق همکاران حوزه گردشگری ما آماده پذیرایی و ارائه خدمت مسافران هستند؛ همچنین در دو نقطه از منطقه مدارسی جهت اسکان مسافران فرهنگی تعبیه شده است.

مجید فاتحی در خصوص اقدامات محیط زیستی سازمان منطقه آزاد انزلی، خاطرنشان کرد: کیسه هایی با پیامهای زیست محیطی برای جمع آوری و تحویل زباله میان گردشگران توزیع خواهد شد، همچنین کمپینی با همکاری NGO ها برای رهاسازی ماهی قرمزهای سفره هفت سین روز سیزده فروردین در برکه باغ پرندگان در حال شکل گیری است؛ این اقدام علاوه بر حفظ رودخانه های گیلان از مشکلات زیست محیطی، به زیبا سازی برکه مذکور نیز کمک شایانی خواهد کرد، همچنین در نظرگاه ساحلی مکانی در نظر گرفته شده است تا مردم سبزه های خود را به آن محل آورده، کنار هم قراردهند و در پایان روز سیزدهم فروردین این سبزه ها تبدیل به فرش بزرگی با لگوی سازمان منطقه آزاد انزلی خواهند شد، که هم نشان از نوعی همبستگی ملی دارد و هم اقدامی محیط زیستی جهت جلوگیری از رها سازی سبزه ها در محیطهای طبیعی می باشد.

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *