81297464-5926303

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت : غواصان اعزامی از بندر انزلی جسد چهار جوانی را که در دریاچه نئور اردبیل غرق شده بودند از آب بیرون کشیدند.

ˈ فرهاد منتصر کوهساری ˈ عصر سه شنبه به ایرنا اظهار کرد: گروه غواصان در پی درخواست استاندار اردبیل برای کمک ، با دستور استاندار گیلان شب گذشته به اردبیل اعزام شدند .

وی افزود: تیم اعزامی متشکل از علی میثمی فر، کامبیز باب خسرو، محمود خوش اخلاق، حامد خانی پور و شاپور صیاد امین که از غواصان مجرب این اداره هستند، موفق به کشف اجساد این چهار جوان شدند.

مدیرکل بنادر ودریانوردی گیلان درگذشت این جوانان را به خانواده هایشان تسلیت گفت و به مردم توصیه کرد هنگام سوار شدن بر قایق و یا شنا در دریا و رودخانه ها اصول ایمنی را در نظر بگیرند.

اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان دارای گروه های زبده امداد و نجات در دریا ، غواصی و تجهیزات نوین برای این امر هستند.

به گزارش ایرنا ، این جوانان دو برادر و دو دوست آنها بودند که به قصد تفریح و عکاسی سوار یک قایق فرسوده در دریاچه نئور شده و وزش باد آنها را به وسط آب انتقال داد و بر اثر تقلای نافرجام و شکسته شدن قایق ، غرق شدند و به اعماق باتلاقی این دریاچه فرو رفته بودند.

دریاچه نئور در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا واقع است و مساحتی بالغ بر ۲۱۰ هکتار دارد، عمق متوسط این دریاچه پنج متر است که در برخی مناطق عمیق تر می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ليلا

۱۴ شهریور ۱۳۹۳

یعنی اردبیل چهارتا غواص نداشت ازاینجا غواص رفت واقعا؛که ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) کوهساری هم که امروز تشریفشون روبردن یه مدیر مازتدرانی برکرسی بنادرودریانوردی تکیه زدند. :shock: :shutmouth:

پاسخ

نگار پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸:

آقای نعیمی شد مدیرکل بنادر و دریانوردی

nabid.port

نگار

۱۴ شهریور ۱۳۹۳

کوهساری باز نشت شد در ضمن یک سال هم اضافه تر موند کلا نزدیک هفت سال مدیر کل بود و حالا آقای نعیمی از بندر امیر آباد شد مدیرکل بنادر و دریانوردی

پاسخ

nabid.port

نگار

۱۴ شهریور ۱۳۹۳

کوهساری باز نشست شد در ضمن یک سال هم اضافه تر موند کلا نزدیک هفت سال مدیر کل بود و حالا آقای نعیمی از بندر امیر آباد شد مدیرکل بنادر و دریانوردی

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۱۴ شهریور ۱۳۹۳

:yes: :yes: :yes:

پاسخ