DSC_0111

به گزارش سامانه تحلیلی خبری انزلی کلاب، کارشناس ترویج جهاد کشاورزی از پرورش قزل آلا در مزارع کشاورزان انزلی به عنوان کشت دوم خبر داد.

نور بخش در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب گفت: بعد از برداشت برنج یک سری از زمین ها هستند که فاکتورهای لازم برای پرورش قزل آلا را دارند و ما چهار سال است که در این زمینه فعالیت می کنیم و به نتایج خوبی نیز رسیده ایم.

وی در رابطه با روش پرورش قزل آلا در مزرعه برنج گفت: حاشیه ۴۰۰ متر از شالیزار بعد از برداشت برنج به ارتفاع ۸۰ سانتیمتر به وسیله کیسه های ماسه بلند می شود و یک پلاستیک کف این زمین پهن می شود تا آب را نگه دارد، چهار هزار قطعه بچه ماهی نیز در آن رها می شود که قبل از فصل کاشت برنج آماده فروش در بازار خواهند شد، در این متراژ و این تعداد ماهی حدود هفت میلیون هزینه می شود و پانزده میلیون از فروش ماهی ها نصیب کشاورزان خواهد شد.

کارشناس ترویج جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات این کار و ضرر و زیان آن افزود: ما امسال برای ۱۰ کشاورز در بندرانزلی برنامه ریزی کرده ایم که این کار را انجام دهند اما باید برای رفع مشکلات این کار نیز همراه کشاورزان باشیم، سال گذشته برای هر کشاورز پنج میلیون تومان وام تهیه شد و مسئولین بندرانزلی به دنبال این هستند که این رقم را برای کشاورزان افزایش دهند، در جلسه ای از اداره کل شیلات تقاضا کرده ایم برای خرید بچه ماهی نهایت همکاری را با این کشاورزان داشته باشند و از همه مهمتر به دنبال بیمه این استخرها هستیم تا کشاورزان متضرر نشوند، متاسفانه بعد از برف سنگین سال گذشته ماهی های زیادی در مزارع آبکنار خفه شدند و دیگر نمی خواهیم شاهد اینگونه ضررها برای کشاورزان باشیم.

وی این طرح را کمک به تولید کشور و اشتغالزایی در بندرانزلی دانست و خاطر نشان کرد: همه باید کمک کنند تا این طرح به خوبی اجرا شود و امیدوارم در سالهای آینده تعداد کشاورزانی که از این روش استفاده می کنند افزایش یابد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

fraction

۲۲ مهر ۱۳۹۳

درود بر دست اندرکاران
خسته نباشید
بعدش واسه کشاورزای قزوینی که امروز شبکه یک بین المللی نشونشون میداد چه پیامی دارید؟
لااقل طرحتون ملیش کنید که دیگه قزوینیها ماهیای خاویاری پرورش ندهند!!

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۱:

:yes:

۲۲ مهر ۱۳۹۳

اگر تدبیر بیندیشید که وارد تالاب ودریا نشود اکوسیستم رو بهم نزنه ازولا نشه

پاسخ

انزلیچی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۵:

شما اصلا مطالعه دارید که میاید اینجا فقط می خواید یه جوری حاضر جوابی کنید حداقل انتقاد هم می کنید از رو مطالعه و بررسی باشه نه کینه ورزی.ماهی ،ازولا (در ضمن آزولا درستشه)می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۳:

اکوسیستم نابود شده با رودخانه های فاضلاب رشت مگه ماهی هم آزولا تولید میکنه؟!

3eyedAli پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۴:

فکر کنم منظورشون رشد بی رویه و خارج از کنترل بود که آزولا رو مثال زدند

ابکنار دوست داشتنی

۲۲ مهر ۱۳۹۳

دو سال پیش ما این طرح پیاده کردیم با حدود ۳ ملیون ضرر بدهکار مردم شدیم این زیان بدون احتساب اجاره زمین و کار کردن خودمون بود

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۲ مهر ۱۳۹۳

http://damna.ir/Pages/News-2773.aspx تو مازندران داخل زمین کشاورزیشون هم ماهی پرورش میدن هم پرورش اردک دارن و هم کشت می کنن،مشکلیم واسشون پیش نیومد.البته ابکنار دوست داشتنی که این کارو انجام داده و متضرر شده از رو تجربه صحبت می کنه و مطمئنا بهتر از ماهایی که فقط نظر میدیم به زیر و بم کار واقفه.

پاسخ

حسین هادی نیا

۲۲ مهر ۱۳۹۳

سلام دوستان.از نزدیک با آقای نوربخش برای موردی صحبت کردم انسان فهمیده ای هستند.جهاد کشاورزی میتونه خیلی خلاقانه تر از چیزی که الان هست عمل بکنه. ما طرح های خلاقانه زیادی داریم که میتونه اجرایی بشه.بحث آب بندان ها(دریاچه مصنوعی که از آب باران و گود برداری زمین حاصل میشه) اصلا در انزلی مشاهده نشده در حالی که در مازندران فراوانه.آب بندان محل پرورش ماهی, تامین کننده آب کشاورزی و همچنین مورد بهربرداری تفریحی قرار میگیره که در واقع چند منظوره هستش. طرح دیگه که جلوه ملی داره و درواقع پیشنهاد خود بنده هستش که تا حالا جایی مجال مطرح کردنش رو نداشتم ایجاد شهرک های کشاورزی مثل شهرک های صنعتی هستش.یعنی شهرک هایی ایجاد بشود با قطعات زمین کشاورزی زیاد که در اختیار فارغ التحصیلان کشاورزی قرار بگیره و توش به کشت مکانیزه و در کنارش پرورش دام بپردازند.کارشناسان هم بالای سرشون باشند از طرف جهاد. این زمین ها چندساله در اختیار اون افراد باشه و بعد که کشاورز خبره ای شدن خودشون مستقل بشن.اینطور هم کشاورزی استان در محصولات مختلف پویا میشه و از حالت تک قطبی (برنج)خارج میشه و هم معضل بیکاری تا حدی تسکین پیدا میکنه.

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۳:

:yes:

همشهری

۲۲ مهر ۱۳۹۳

واقعااداره کشاورزی بجزدادن سهمیه کودوسم داره چی کارمیکنه؟؟!!کشاورزی منطقه شالیوروسوسرداره ازبین میره واونافقط دست رودست گذاشتن… :cry:

پاسخ

۲۲ مهر ۱۳۹۳

باسلام من از روی کنجکاوی یه سرکی به ایجا میزنم وهمیشه از کم سوادی دوستان رنج میبرم ان مطلب کوتاه رو که نوشتم اهلش میفهمند نه غیر عصبانیت شما بیمورده واسرجهل اگر یک گونه انهم وحشی وارد این محیط بشه چی میشه تخم ولارو ماهیان ارزشمند بومی رو میخوره و…
از این جنس کارها زیاد انجام شده ووضع موجود نتیجه همین گونه رفتارهاست ازولا هم ازهمین جنس کارهای بی مطالعه بود که موجبات تخریب بیشتر این اکوسیستم تالابی رو فراهم نمود
برای این نوشته ها نباید ایراد شکلی گرفت اگر میتواند ایراد ماهیتی بگیرید

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۰۹:

محمود عزیز سلام، به هر قصد و نیتی که به این سایت تشریف میارین، قدمتون سر چشم. پاسخ شما در مصاحبه بالا موجود است لطفا ارتباطش را با اکوسیستم تالاب مشخص بفرمایید:
حاشیه ۴۰۰ متر از شالیزار بعد از برداشت برنج به ارتفاع ۸۰ سانتیمتر به وسیله کیسه های ماسه بلند می شود و یک پلاستیک کف این زمین پهن می شود تا آب را نگه دارد، چهار هزار قطعه بچه ماهی نیز در آن رها می شود که قبل از فصل کاشت برنج آماده فروش در بازار خواهند شد، در این متراژ و این تعداد ماهی حدود هفت میلیون هزینه می شود و پانزده میلیون از فروش ماهی ها نصیب کشاورزان خواهد شد.
ضمنا سواد و دانشی که افتادگی و احترام دربر نداشته باشه به عقیده بنده فاقد ارزش است.
افتادگی آموز گر طالب فیضی … هرگز نخورد اب زمینی که بلند است

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۰۷:

ممنون از شاهین عزیز و با ادب بابت پاسخ محترمانه.
منم با شاهین جان موافقم

patriotism

patriotism پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵:

همینکه مشخص نفرمودید منظور از دوستان بی سوادتان چه اشخاصی هستند
خودش ماهیت شما را آشکار کرد.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

شاهین عزیز درست میفرمائید شما امان از ولی واما.

امروزه برکسی پوشیده نیست که جابجائی گونه های گیاهی وجانوری بدون بررسی چه اثرات مخرب وجبران ناپذیری بدنبال دارد بدینگونه که فرمودید ایا اگر بدلیل بارندگی که مکرر شنیده ودیده ایم که استخر ها راتخریب وماهیان به دریا وتالاب راه پیداکرده اندانوقت چه چرا روی گونه های موجوددراکوسیستم کار نمیکنند شایسته است که یک ماهی قزل رها شده تخم ماهیان خاویاری یا صوف و…را ببلعد

پاسخ

انزلیچی پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۵۹:

از رو دو تا کامنت نمی شه شخصیت کسی رو روانکاوی کرد.اما شما فقط رو دور مخالفت هستید به جای اینکه یه راه حل تازه پیدا کنید صورت مسئله رو پاک می کنید.
تو بحث (یک پیشنهاد کم خرج برای شهردار بندرانزلی
) فقط مخالفت می کنید.

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۹:

من هم مثل بقیه دوستان راجع به اقا محمود اطلاع خاصی ندارم ولی شاید ایشون از کسانی هستند که جانب احتیاط ونگه میدارند خوب اینجور افراد مثل کسانی هستند که چتر نجات را میسازند.درکل حرفهایشان خیلی هم بیراه نیست باید تحقیقات کامل بشه آوردن گونه های غیر بومی در شهر خیلی به صلاحمون نیست ولی بازهم باید چند تا کارشناس دلسوز وکار بلد نظراتشون و ارائه بدن.یادمه ۷،۸سال پیش با یه سرمایه گذار مذاکره کرده بودم درخصوص طرح پرورش کروکودیل که اگه شیلات موافقت میکرد استان وزیرو رو میکرد اینقدر بهانه آوردن آخرش گفتن ممکنه یه بچه کروکودیل بیاد توتالاب محیط زیستمون ونابودکنه بچه کروکودیل از دیوارهای ۴متری ،فنس،نگهبان چطور میخواست بیادبالا نمیدونم اونم حیوون به اون گرونی که سرمایه گزار خودش ۴چشمی مواظبش بود از همه چیزش استفاده میشد واز طریق گمرک صادراتمون به حداعلاءمیرسید اما مسئولان غیر بومی شیلات انواع سنگها رو انداختن که نشه و طی نامه به شیلات ایران عدم تطبیق گونه غیر بومی را لحاظ کردن حالا ماهی قزل هم غیر بومیست باید کارشناسان راجع به خطرناک نبودن این گونه برای زیست بوم ما نظر قطعی بدن آزولا هم به نیت خیر وارد وطن شد ولی قاتل تالاب شد،یا شانه دار دریای خزر که یک گونه غیربومی مهاجم بود خلاصه که باید بررسی کامل شود نه اینکه بیایم ابرو رودرست کنیم چشم وکورکنیم.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۰۴:

سخن همین بود وقتی نقد براه دارید و در اون زمینه از آگاهی و شناخت هم برخوردارین چرا از ادبیاتی بهره میبرید که به جای جذب با دافعه روبرو بشید. در حالی که شما خود وبلاگنویس انزلی هستید و مطالب ارزشمندی در خصوص انزلی و کشتی میرزاکوچک نگارش کردین.
من هم معتقدم نقد و انتقاد زمینه ساز توسعه و تعالی است و از آن در حد توان استقبال میکنم اما در یک مباحثه اگر هدف متقاعد ساختن دیگران است نحوه بیان تاثیر بسزایی خواهد داشت. موفق باشی یا علی …

۲۲ مهر ۱۳۹۳

اقایان اصلا رسالت این گونه فضاها انتقاد است انتقاد به امید روزی که هموطنانمان فقط در کله پزی پاچه خواری نمایند

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷:

ما اگه مثل بصضیا پاچه خوار بودیم الان مثل شما تو دولت آدم داشتیم.
ما اگه مثل بعضیا پاچه خوار بودیم الان از منطقه آزاد بهمون سودی میرسید.
ما اگه مثل بعضیا پاچه خوار بودیم کسی نمیتونست لقب شهرمونو بدزده.
ما اگه مثل بعضیا پاچه خوار بودیم وضعمون این نبود حاجی

۲۲ مهر ۱۳۹۳

طرح اقای هادی نیا بسیار مفید وتاثیر گذار درحوضه کار وکسب ومعیشت مردمه تمع وزمینخواری عدهای باعث شده که طرحهای از این دست انجام نشه

پاسخ

۲۲ مهر ۱۳۹۳

عزیز من شما به خودت نگیر ماگفتیم اسد حسن چرا جواب میده

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۱۱:

انزلی چی اسد و حسن نداره، همه یک نفرن. متحد.
فهمیدی؟

۲۲ مهر ۱۳۹۳

عزیزان هر جای بهرکاریست فقط گونه های موجود دراکوسیستم بخدا دنیا افغانیها افریقائیها به ما میخندنند گونه های بسیار ارزشمند ماهیان خاویاری رومنهدم میکنیم دنبال پرورش در قفس قزل انهم دروحشی ترین دریاچه عالم ماهی ازاد کاسپین رو چه بهسرش اوردیم میدانید ارزش وقیمتش چقدره میدانید انهدام این گونه ها چه به سر جوامع محلی اورده دیروز نقلی از دوست بسیار ارزشمندی دارم نرنجید بخوانید قدری بیندیشید

پاسخ

۲۲ مهر ۱۳۹۳

ما در مملکتی زندگی می کنیم که همه مردمانش شریف، همه مسوولینش خادم، همه پزشکانش متعهد، همه معلمانش آگاه، همه کارگرانش با عزت، همه مرزبانانش غیور و … هستند، اما نمی دانم چرا روز به روز بیشتر در لجن فرو می رویم؟

با هر که حرف میزنی، آخر مهارت و تخصص و دانش و بینش و اعتبار و کسوت و … است، اما نمی دانم چرا روز به روز بیشتر در گنداب فرو می رویم؟

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۴۲:

والا الان ایران در بسیاری از جوانب کلی پشرفت کرده و لجنی در کار نیست.
در اینکه مردم شریفن شکی نیست و خدا رو شکر سالهاست که تو همه چی حداقل در خاور میانه و شایدم دنیا کلی حرف داریم واسه گفتن.
البته همیشه خائنینی هستند که کار رو خراب کنند.

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۶:

با سلام. به نظر بنده محمود عزیز هم با شما عزیزان هم عقیده اند اما کمی محتاط تر و محافظه کار تر و احتمالا با تجربه تر هستند.با عرض پوزش گاها کمی هم صریح الهجه و تند.اگر متعاقب انتقادشان پیشنهادی هم ارائه کنند بیشتر مورد قبول و تامل دوستان خواهد بود.همانطور که یکی از دوستان نوشته اند انزلیچی حسن و اسد ندارد .میخواهم توصیه کنم که همه کاربران انزلیچی این سایت و دیگر همراهان صمیمی غیر انزلیچی را هم خودی بدانیم.زیرا هدف ما یکی است فقط لحن و نحوه بیان ما متفاوت است و این موضوع نباید باعث تفرقه شود.لازم است تلاش کنیم به جاذبه خود بیافزاییم که افزودن دافعه اصلا به صلاح ما نیست .نیاز به همدلی و همراهی یاران صدیق و صمیمی داریم تا از سدها و موانع بگذریم .با عنایت به اینکه در گذشته هم کارهایی از این دست بدون کارشناسی و شاید عجولانه انجام شده متاسفانه نتیجه خوبی نداشته است آقا محمود تلویحا مخالف طرحهای جدید هستند.اما چون خودشان هیچ طرح و پیشنهادی ارائه نمی کنند و همین باعث می شود که همیشه مخالف و منفی نگر جلوه کنند.دوستانه درخواست میکنم اگر طرحی را قاطعانه یا تلویحی رد میکنند یا به یک معضل فرهنگی می پردازند طرح پیشنهادی خودشان و یا علت پدید آمدن آن معضل را هم بگویند تا خدای ناکرده باعث سو تفاهم یا قضاوتهای ناخواسته نشود.وگرنه کدام انزلیچی است که خواهان توسعه و رفاه شهر و مردمانش نباشد. سرافراز باشید.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۱:

با تشکر از گیلک عزیز کاملا هم عقیده هستم. :yes:

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۵:

:yes:

انزلیچی

انزلیچی

۲۲ مهر ۱۳۹۳

من می خواستم امروز واستون کامنت بزارم اما گفتم ولش کن بزار بحث تموم بشه اما مثل این که شما ول کن نیستی .شما صحبتاتون متین ،اما سعی کنید ادبیاتتون رو تغییر بدید.

پاسخ

۲۲ مهر ۱۳۹۳

باسلام جسارتا انهای که مختصری هم منو میشناسند میدونند که یکی ازنشانه های من ایده پردازی ورفتار خلاقانست البته این روحیات تو جامعه مثل ما جواب نمیده بماند پرگوئی نکنم. ودیگر انکه همانجاپیشنهاد هم دادم توجه نکردید ماهیان خاویاری وماهی ازاد کاسپین این دو گونه زندگی مردمان جامعه محلی رارونق میبخشد

پاسخ

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۴۶:

محمود عزیز تمام دوستان با نظرات شما موافقن فقط نحوه گفتن باعث سوتفاهم شده.متاسفانه ما کاری رو اصولی و با مطالعه انجام نمی دهیم.یا به کل رد می کنیم یا بدون مطالعه اجرا می کنیم.به طور مثال اگر بخوایم یه تلکابین وسط تالاب بزنیم یا میگن نه نمیشه محیت زیست از بین میره یا به صورت وحشتناکی بدون در نطر گرفتن استانداردهای زیست محیطی می سازند.نمونه بارزش کنار گذر و پل انزلی.کلی اب رو خشک کردن.در حالی که خیلی روشهای مدرن و منطبق با محیط زیست هم برای ساخت اینگونه طرحها موجود است.موفق باشید.
انزلی دروازه اروپا

۲۲ مهر ۱۳۹۳

ببینید اول بگم من از ان ادمهای هستم که باورم اینه که این ادمها نیستند که شهرها رو میسازند بلکه شهرهاادمها رو میسازنند این بحث جالبی فعلا بماند انزلی خیلی با شهرها یابهتر بگم ده شهرهای اطرافمون فرق داره این ویژگیها درطول هزارها وصده ها شکل گرفته درده های اخیر معکوس شده ادمهای ناتوان وعجیب وغریبی اینجا بکار گمارده شدنندواین انزلی فعلی بااین کاستیهانتیجه حضور همان ادمهاست عکسها ومطالب انزلی قدیم رو ببینید برای مثال مستندی دارم از شوکه شدن چهار ژاپونی کارمند وزارت خارج ژاپن که عازم اروپا بودنند پزیرائی وساختمانهای انزلی حیرت اور بود برایشانصد سال پیش دو پل متحرک داشتیم بخدااگر یک مسئول شهری واستانی بگوید پلهاچرا متحرک بودنند من دیگه حرف نمیزنم از این طرف ماپل پیل علی باغ رو داریم چقدر بده که خیلیها نمیدونند اینجا هم که فرصت نمیشه خلاصه وکوتاه بگم همه مصیبتهای انزلی نبود مدیرات توانمند بوده وهست یک جریانی هر چه ادم حسابی ببینه یاحس کنه قلع وقمع میکنه. شان مردم رو هم انقده اوردن پائین که اینجا یک ۱۵دهم هشتپر شده ماایرانیان خیلی سالهاست که درلفافه حرف میزنیم اشعار مشاهیرمان گویاست قلم ما هم ناتوان.عزیز من تله کابین رو باید اهلش بزنه ان بلد تامل با محیط زیست رو کمربندی هم همینطور قصاب وبقال اینا خط کشتیرانی دارند پلهایمان را ببینید ببینید خیابان سی متری که خیلیها معنیش رانمیدانند چهل ساله عقب نشینی ندادنند تازه زمزمه عقب نشینی اولین بلوار ایران به سبک اروپارادارند انصافا جنس کارهای که این چند ساله توانزلی انجام شه باید بررسی واسیب شناسی بشه فقط ببینید پروژه های پایلوت رو دست چه کسانی وباچه رزومه ای میدن بعد نتیجه ببخشید نمیشه جمعش کرد

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۴۴:

محمود عزیز اینکه آدمها نیستند که شهرها رو میسازند کاملا مخالفم. اتفاقا شهرها به واسطه شهروندانش ساخته و پرداخته شدن، اگر انزلی زمانی سرامد شهرهای ایران بود چون مهاجرینی که به این شهر می اومدن اکثرا از کشورهای توسعه یافته تر بودن، با سواد بودن و به رشد پیشرفت ساکنین این منطقه هم کمک شایانی کردن.
بدون شک شهرها روی شهروندانشون تاثیر گذار هستن اما در ابتدا از خود همین شهروندان بستر توسعه و پیشرفت شهری حاصل میشه. به گواه آمار شهری که زمانی خودش پیشتاز در مبحث انجمن های کارگری در ایران بود امروز از کمترین مشارکت مردمی در امور پیرامون خودش بهره میبره.
اصلاح فرد اصلاح جامعه است.

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۵:

با نظرت موافقم که کار دست کاردان نیست.اما در مورد اینکه شهرها افراد را میسازند با شاهین بیشتر موافقم.این دو (شهر و شهروندان)رابطه متقابلی با هم دارند.شهر هم روی افراد تاثیر میگذاره و میتونه افراد را پرورش بده.به طور مثال زندگی تو کشوری پیشرفته مثل ژاپن یا آلمان با زندگی در یه کشور بسیار عقب افتاده خیلی فرق میکنه و کسی منکر تاثیرات متفاوت این دو نیست.اما کشوری مثل ژاپن را چه کسی به اینجا رساند؟؟
انزلی دروازه اروپا

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۰۷:۴۱:

:yes: :yes: :yes:

۲۲ مهر ۱۳۹۳

دوست عزیز پس به عبارت خودتان پذیرفتید شهرها روی شهروندانشون تاثیر گذار هستند همین کافی باقیشم باما چای بخوری میپذیری هنوز که چیزی نگفتیم ودیگربدانید که میفرمائید فرد رو جامعه اصلاح میکنه من میگم این شهرها هستند که فرد رو میسازنند مثال یه لنگرودی بایه رودسی ری فرق میکنه یه هشتپری ترک زبانه ولی چقدر بااستارائی فرق میکنه چای بخوریم بعد حضوری میگم بقیه اش رو

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۰:

ما چایی نخورده هم قبولت داریم آقا محمود عزیز. اما شهرها از زیر بته عمل نمیان که برادر من، چطور میشه شهری پیشرفته مثل انزلی که صاحب اولین ها بود در اولین هاش باقی مونده، آیا فرهنگ ساکنین فعلی انزلی با ساکنین گذشته ش یکسانه؟ شهر ها رو سکنه ش بهش اعتبار میدن و توسعه میدن، با مشارکت پویا با راه اندازی NGO ها و … شهر خوب شهریه که شهروندان خوبی داشته باشه.
بحث نژاد و روحیات و خلق و خوی جوامع مختلف رو کاری ندارم، به هر حال انسان های نخستین از روی درخت و غارها بار و بندیل نبستن و به شهرها مهاجرت کنن، اگر انزلی زمانی سرآمد شهرهای ایران بود، چون هم به علت موقعیت جغرافیاییش و هم به علت مهاجرین اروپایی ش خیلی سریع تر از سایر شهرهای ایران در مسیر توسعه و تعالی گام برداشت.
اما متاسفانه امروز شاهد حضور مهاجرینی در این شهر هستیم که ویرانه های باقی مانده فعلی انزلی هم براشون یک شهر اروپایی در ایران رو به تصویر میکشه برای همینه که تلاشی برای زندگی بهتر توش صورت نمیگیره، وقتی مسئولین ببینن که مردم منطقه ای خواب تشریف دارن و خدمات و عدم خدماتشون تاثیری نداره و دیده نمیشه مطمئنا تغییرات شگرفی توی اون شهر صورت نمیگیره.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۳:

ضمنا محمود جان من هرگز نگفتم فرد رو جامعه اصلاح میکنه گفتم: اصلاح فرد اصلاح جامعه است. چون جامعه متشکل از افراده و همین خرده فرهنگها فرهنگ کلی یک شهر رو سر و شکل میده.

MAJID پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۲۹:

شاهین :yes:
یه بنا داشتیم به همراه همه اقوامش از استان های همجوار اومده بود انزلی و به زور فارسی حرف میزد و دم به دیقه میگفت :انزلی پاریسه الله وکیلی

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۴:

درسته محمود عزیز فکر میکنم برای اثبات نظرتان باید چند نفر از دوستان را به چای دعوت کنید.چون از طریق این کامنتها امکانش نیست.باور کنید با چندین مرتبه مهمان کردن دوستان به شام و نهار هم هم موفق نخواهید شد.اما خلاصه عرض میکنم .میگویید شهرها آدمها را می سازند.مگر ممکن است فی البداهه چنین اتفاقی بیافتد؟!!اگر از ابتدا آدمی وجود نداشته باشد اصلا شهری وجود نخواهد داشت .باید افراد انسانی باشند و اجتماعات کوچکتر از خانواده و طایفه و قبیله و روستا تشکیل بدهند و سپس در مسیر تکامل اجتماعی و مدنی خود به فکر ساختن اجتماع بزرگتری به نام شهر بیافتند و با همکاری همدیگر اقدام به تاسیس آن کنند.شاید منظورتان ساختن بعد شخصیتی و معنوی آدمهاست باز هم فرقی نمیکند.اما با فرمایش شما مبنی بر اینکه شهرها مردم را می سازند با این توضیح موافقم که اگر شهر مورد نظر ما درست و اساسی و بر مبنای اصول مترقی و متعالی انسانی و فراموش نکنیم توسط آدمها ساخته شده باشد بی تردید می تواند بر ساکنان اصلی و مسافران و هر انسانی که در آن حضور پیدا کنند اثر مثبت و تربیتی شگرفی داشته باشد.خودمانی بگویم داستان تاثیر انسانها و شهرها بر یکدیگر بسیار شبیه همان قضیه اولویت خلقت مرغ و تخم مرغ است که نمی شود تقدم و تاخر آن را دقیقا مشخص نمود.اما چیزی که هست لازم و ملزوم هم هستند.نتیجه اینکه انسانهای خوب ابتدا شهرهای خوب و ایده آل را میسازند و این شهرها که بر گرفته از مجموعه فرهنگ و ارزشها و رفتار درست اجتماعی است تاثیر مهمی بر رفتار و منش ساکنان در نسلهای اینده خواهد داشت.با جمله معروف شاهین عزیز موافقم .گاصلاح فرد اصلاح جامعه استگ.جسارتا فکر میکنم اگر بجای بحثهایی از این دست به مسائل و مشکلات شهر محروممان تمرکز کنیم بهتر باشد.