IMG20245265

دو عضو سازمان جوانان هلال احمر در حاشیه المپیاد آماده دانش آموزان این سازمان به علت شنا در دریا و غرق شدگی جانشان را از دست دادند.

روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر در اطلاعیه ای اعلام کرد: متاسفانه روز گذشته در مسابقات المپیاد آماده که با حضور حدود ۵۰۰ نفر از دانش آموزان سراسر کشور در قالب ۳۲ تیم در حال برگزاری است، چند نفر از دانش آموزان خارج از قالب برنامه مسابقات و به رغم اعلام مخالفتهای مکرر سرپرست تیم اعزامی هلال احمر استان مربوطه، از محدوده اردوگاه محل برگزاری مسابقات خارج شده و در زمان و مکان شنا ممنوع به شنا پرداخته اند که با توجه به شرایط جوی دریا دو نفر از آنان به نام های بهنام شاملو و ابوالفضل روشنایی دچار غرق شدگی شدند.

بلافاصله پس از این اتفاق و اطلاع نجاتگران و امدادگران هلال احمر مستقر در محل، عملیات امداد و احیا آغاز شد و در ادامه نامبردگان در حالیکه عملیات CPR برای آنها ادامه داشته به بیمارستان شهید بهشتی انزلی منتقل شدند که متاسفانه به رغم تلاشهای صورت گرفته تیم پزشکی یک نفر از آنها به عملیات احیا پاسخ نداده و دارفانی را وداع گفت و نفر دوم نیز پس از عملیات احیا تا صبح امروز تحت مداوای گروه پزشکی بیمارستان قرار گرفت که متاسفانه در نهایت وی نیز فوت کرد.

در اطلاعیه سازمان جوانان هلال احمر آمده است: بلافاصله پس از اطلاع از حادثه، ریاست سازمان به همراه مدیران ارشد این سازمان جهت بررسی و پیگیری های لازم عازم محل برگزاری مسابقات در انزلی شدند و با حضور در بیمارستان در جریان روند اقدامات صورت گرفته قرار گرفتند.

سازمان جوانان هلال احمر ضمن تسلیت به خانواده این دو عزیز از دست رفته، علو درجات در بهشت برین برای ایشان و صبر جزیل برای بازماندگان از خداوند متعال خواستار است.

این اطلاعیه در حالی از سوی سازمان جوانان هلال احمر منتشر شده است که برخی سایتها با انتشار خبرهایی که نقل قول از افراد غیر مسئول است، در صدد زیر سئوال بردن المپیاد مذکور هستند./ خبرگزاری مهر

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد رضا

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

رییس سازمان جوانان از **** هست- وحید قبادی- باید جواب بدهد که سرپرست منصوب شده وی در اردوگاه کجا بوده که در کنار اسکله اردوگاه و نه در منطقه شنا ممنوع دو نوجوان غرق می شوند و هیچ اقدامی انجام نداده است.

پاسخ