حرف عکس:عکسی با یک دنیا حسرت…

  • 4 سال پیش
  • ۱۸ ديدگاه

anzaliclub

روزگاری بود ساده و بی آلایش، همین ده پانزده سال پیش، آن زمان ها مردم انزلی به شهرشان با حساسیت بیشتری نگاه می‌کردند، آن زمان ها مردم انزلی شادتر بودند.

آن زمان از نورپردازی های بی سرو سامان خبری نبود، آن زمان از لوسترهای سوخته خبری نبود، آن زمان میدانمان میدان بود، آن زمان میدانمان قو نداشت اما لااقل چون میدان شهرهای دیگر یک فواره داشت، قدیم ها از ماشین های پلاک منطقه آزاد خبری نبود و دلمان به پیکان خان دایی گرم بود.

 

قدیم ها در مرکز شهر درختانمان سرسبز بودند، قدیم ها شهرمان اینگونه ترافیک نداشت، قدیم ها یک پل داشتیم و به ترافیکش عادت کرده بودیم، مثل الان یک آینه دق را هر روز و هر شب جلو چشمانمان نمی دیدیم، اما آری به دیدن خرابه های این اثر باستانی نیز عادت کرده ایم.

قدیم ها تالاب مظلوممان تالاب بود، قدیم ها دریایمان دریا بود، قدیم ها این همه فاضلاب به دریا و تالاب نمی ریخت.

قدیم ها ملوان …

تنها خواستم به مدیران تازه نفس بگویم این انزلی زمانی جوان بود، ما و امثال ما بودیم که پیرش کردیم، شما نمک به زخم هایش نریزید.

یاد باد آن روزگاران یاد باد

علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۱۳ مهر ۱۳۹۳

شهر ما به مسئولانی نیاز دارد که بتوانند در میان بزرگان خودشان را هم همپای آنها بزرگ بدانند وبا شهامت وبا صراحت از حقایق ها صحبت نمایند.
شهر من به مسولانی نیاز دارد که معنی عشق به هم نوع عشق به هم وطن عشق به همشهزی عشق به اب وخاک عشق به انسانین را متوجه وتوجه ای خاصی به این موادها داشته باشد.

شهر من به الگو نیاز دارد
شهر من به کسی نیاز دارد که اتحاد وهمدلی وهمبستگی را سر لوحه همه حرکتها بداند.
شهر من به افرادی نیاز دارد که پیروحق وحقیقت باشند.
شهر من به افرادی نیاز دارد که اگر از علی ویا حسن ویا حسین یادی می کنند .یادهایشان در حد عمل باشد ونه در حرف .
شهر من به افرادی نیاز دارد که بتواند یک شهر را در کنار همدیگرجمع واتحاد را یاد آوری شان نماید.
شهر من به مسئولانی نیاز دارد که در هر یک ماه دور همدیگر جمع شوند .وبا صلح وصفا وبا عشق ومحبت فکری به حال جوانهای بیکار وجوانهای که هر روز از از عمرشان می گذرد وبه امید فردا ی هستند تا شغلی در این شهر پیدا کرده وتشکیل زندگی دهند .
وهمچنین شهر من به مسئولانی نیاز دارد که همانطور که دستی بر سر فرزندانشان از ته دل وبا عشق می کشند .با همان عشق واز ته دل دستی بر سر وصورت این شهر که محل زندگی ویا زادگاه ویا اب وخاک شان هست .دست نوازسی بکشند.
شهر من….
شهرمن …..
…..

پاسخ

guilak

گیلک

۱۳ مهر ۱۳۹۳

آدم با دیدن عکسها و مرور خاطرات انزلی دچار نستالژی میشه.کار میراث فرهنگی شبیه کار بعضیها شده که اشیا و وسایل قدیمی را در انباری و پستوها قایم میکنند.نه خودشان استفاده میکنند و نه به کسی می بخشند و تا ابد همانطور نگه میدارند. مثلا این تعداد از ساختمانهای قدیمی که در انزلی وجود دارد مالکیتش که مجهول نیست.یا دولتی هستند و یا خصوصی.اگر دولتی باشند که کار آسانتر است.اگر خصوصی هستند و از دید کارشناسان میراث فرهنگی باید حفظ و نگهداری شوند واضح است که باید خریداری و این کار انجام شود.اگر پول برای این کار ندارند که بهتر است حرفش را نزنندوگرنه باید به مالکان دستور داده شود تکلیفشان را سریعا مشخص کنند. چون واقعا تردد از کنار آنها خطرناک است.

پاسخ

حمید

۱۳ مهر ۱۳۹۳

حیف…
حیف از این شهر و پتانسیل هاش که داره با بی کفایتی یک عده (عمدتا مسئولین) بر باد میره…
مسئولینی که با حرف های قشنگ و البته بعضی مواقع با *** و شاید گاهی با *** و … میان و بعد تنها کاری که انجام میدن پرتر کردن جیب های پر از پولشونه…
مردم معمولی هم که از صبح به فکر درآوردن رزق و روزیشون هستن و هشتشون گرهه ۹شونه و وقت و اعصاب فکر کردن و پرداختن به همچین مسائلی رو ندارند…
حیف ، حیف از تخریب آثار تاریخی به بهانه ساخت بیمارستان و جاده و …
ملوان هم که شده محل کسب و کار یه عده که به اسم مالک و *** چمبره زدن دورش و توی انزلی واسه خودشون مافیا درست کردن و به ریش مردم میخندن که ای بابا اینا چی حالیشونه آخه … کی جرات داره حرف بزنه، اصلا حرفم بزنه، کی به حرف مردم گوش میده …
به قول گیلک ها : انزلی ده بوشو ماله

پاسخ

nabid.port

نگار

۱۳ مهر ۱۳۹۳

شبیه میدون اعدامه تا میدون اصلی،

پاسخ

narima

narima

۱۳ مهر ۱۳۹۳

خوشگل بود ممنون که گذاشتید تویه سایت
من ندیده بودم ……………

پاسخ

۱۳ مهر ۱۳۹۳

سلام

بسیار زیبا بود و دلنشین توام با حسرت

قلمت نویسا

راستی وعده پیگیری رییس میراث به کجا انجامید ؟!

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۱۳ مهر ۱۳۹۳

گیلک عزیز برعکس . اگر دولتی باشند کار خیلی سخت تره . عکس دومی که در متن موجود ساختمان بانک ملی ، بانک ملی هم نه اینکه اصلا پول نداره به هیچ وجه دست به تعمیر ساختمون نمیزنه . معاون و رئیس و …. کشور میراث فرهنگی کل کشور و استان هم اومدن انزلی هیچ آبی ازشون واسه این شهر گرم نشد
کنار مصلی به اصطلاح بزرگ رشت پارکنیک طبقاتیییییییییی میسازن به چه عظمت چون طرف از اون آقا زاده هاست اما تو انزلی یه مناره رو علم کردن نمیزارن هیچ کس ساخت و ساز بکنه .
همه چیز فقط باید با نفود و پارتی حل بشه . این زمین دارای انزلی چی چون نفوذ ندارن نمیتونن هیچ کاری بکنن بعد کنار مصلی رشت که نماد مذهبی کشور و به نوعی خانه خدا حساب بشه مجوز ساخت بانک قوامین میدن و میزارن بغلش یه پارکنیک طبقاتی بزرگ درست کنن
میراث فرهنگی و گردشگری انزلی مدت هاست که در خواب ناز زمستانی به سر میبره . افوس افسوس

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ مهر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۱:

عکس دوم منظورم عکس دوم پست خواب خوش میراث فرهنگی انزلی در هفته گردشگری بود

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۱۴ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۸:

بنده با این پیش فرض که مسئولان دولتی شاید کارشکنی نکنند همکاری با آنها را سهل و آسان میدانستم.

علیرضا

علیرضا

۱۳ مهر ۱۳۹۳

آقا میلاد . گفتی وعده . اومدن جلسه ها برگزار کردند . بازدید کردند . اما هیچ اتفاقی نیوفتاد . در همون حد وعده باقی موند

پاسخ

میلاد پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۳:

مشکل ما اینه که یک موضوع که میگیم بعد رها میشه، مسئول وقتی وعده بررسی داده باید دوباره ازش حضوری سوال بشه که مثلا این مورد چی شد یا مثلا مورد دیگه قابلیت اجرایی نداره. دیگه بعدا از زیر کار در رفتن سخت میشه. وعده که نوشته ای است بر آب

برقرار باشید

a.n.z

a.n.z

۱۳ مهر ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۳ مهر ۱۳۹۳

متنی بسیار زیبا و دارای نکاتی قابل تامل بود
ممنون

پاسخ

رضا ايلبيگي اصلى

۱۳ مهر ۱۳۹۳

سینه مالامال درد است ‘ ای دریغا مرحمی
ممنون از نوشته وزین شما

پاسخ

علی مهدی زاده

۱۳ مهر ۱۳۹۳

دوستان تغییر را باید اول از خودمان مردم شهر شروع کنیم. مگر این مسئولینی که میگوییم و شهر را به انها سپردیم از کره مریخ آمده اند. به همین اعضای شورای شهر نگاه کنید اکثر آنها ۱۵-۱۶ سال است که عضو شورای شهر هستند چه کردند؟ چه خلاقیتی؟ چه نوآوری؟ چه ایده جدیدی؟ شما بعد از ۱۶ سال از این آقایان و خانمها بپرسید در طول این مدت چه کاری انجام دادید که چهره شهر را تغییر مثبت داده باشد؟؟؟ وقتی خودمان اینها را هر دوره انتخاب می کنیم انتظار بیشتری نداشته باشیم. از ماست که بر ماست.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۵۳:

ممنون از نظر خوبتون. اصلاح فرد اصلاح جامعه است.

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۶:

:yes: :yes: :yes: گل گفتی داداش ما همش شکایت میکنیم شدیم مثل مسئولینمون اصلا این مسئولین ازخود ما هستند دیگه وقتی نتونیم کار بکنیم غر غر میکنیم گله شکایت اونم فقط در حد حرف که فقط باعث سردرد میشه وقتی هم که عرصه مهیا میشه فقط وعده وعید اونم در حرف که بازهم باعث سردرد میشه پس ما خودمون مقصریم جماعتی که فقط حرف زدن بلدند وزورشون میاد یه تکونی به خودشون بدن وضعشون از این بدتر نشه باید خدارو شکر کرد. :-(

محراب پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۷:

افرین علی جان.منم باهات کاملا موافقم
:-(