SONY DSCبه گزارش انزلی کلاب به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی سعید رحیمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این منطقه در مراسماستقرار گمرک در این منطقه به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافر با بیان اینکه عملیاتی شدن این طرح موجب رونق تجارت و گردشگری گیلان می شود اظهار داشت: اولین و مهمترین گام در مسیر اجرای مصوبه کالای همراه مسافراستقرار و فعالیت گمرک است که با مستقرشدن گمرک در منطقه این طرح وارد فاز عملیاتی می شود.

 وی بابیان اینکه اجرای مصوبه کالای همراه مسافر جز با تعامل مدیران استان گیلان میسر نمی گردید اظهار داشت: همکاری استاندار،حوزه نظارت گمرکات استان و سایر نهادهای ذی ربط نقش بسزایی در کاهش زمان روند  اداری و اجرایی، عملیاتی نمودن مصوبه کالای همراه مسافر داشته است.

 رحیمی افزود: در فاز نخست مصوبه کالای همراه مسافر با استقرار گمرک در یکی از مجتمع های منطقه (ستاره شمال) شروع به کار می نماید تا دراین مرحله مشکلات و موانعی که در مسیر ارائه خدمات بهتر به تجار رخ می دهد برطرف گردد.

وی باتصریح براینکه در آینده این مصوبه درسایر مجتمع های فعال و در ادامه در تمامی محدوده محصور شده منطقه اجراء می شود اضافه نمود: معاونت اقتصادی منطقه آمادگی لازم برای ثبت سفارش کالاهای بازرگانان در منطقه داشته و به همین منظور مکاتبات لازم را با تجار استان و کشور انجام داده است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خواستارعرضه کالاهای باکیفیت در منطقه از سوی تجار شد و تأکید نمود: با عنایت به شرایط فرهنگی و گردشگری استان که منجر به پذیرش کالای با کیفیت می شود،حفظ شأنیت مصرف کننده داخلی و ایجاد رقابت در تولیدکنندگان کشور، از واردات محصولات بی کیفیت و قیمت پایین خودداری نمایند.

رحیمی در پایان افزود: از کلیه فعالان اقتصادی بویژه تجار و بازرگانان استان گیلان جهت حضور فعال به منظور بهره مندی از مزیت ارائه شده در این منطقه به عنوان یک فرصت تجاری برای ارائه خدمات به مردم استان و گردشگران دعوت می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *