1

با توجه به گذشت ایام نوروز و مشاهده ی فرهنگ میهمان نوازی بالایِ مردم شهر مشاهده ی زباله های همیشگی در منطقه طالب آباد، بیش از پیش داغ دل همشهریان را تازه میکند…
نکته ی قابل توجه اینجاست که با توجه به افزایش جمعیت این منطقه ی میهمان پذیر در ایام نوروز، طبق گزارش، گزارشگر انزلی کلاب با ساکنان این منطقه در ۱۳ روز عید فقط یک روز و آن هم روز ۱۲ فروردین! دهیاری اقدام به جمع آوری زباله های ساکنین کرده است!
این بی توجهی در حالی باعث تشدید حساسیت ها شده که شرایط فعلی این منطقه بسیار متفاوت شده و وجود دانشگاه آزاد اسلامی, فروشگاه های زنجیره ای توجهاتِ بسیار بیشتری را نسبت به قبل به آن متوجه میکند! در هر صورت امیدواریم شاهد همت بیشتر مسولان باشیم تا حداقل دیگر زیر تابلویِ به شهر بندر انزلی خوش آمدید شاهد انباشت زباله نباشیم…

عکس,تهیه و تنظیم گزارش : آ. رستم زاد

2 3 4 5 6

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۱۷ فروردین ۱۳۹۲

بعد میگیم چرا شهر داره کوچیک میشه ، همین کمبود امکانات عمومی یکی از دلایل اصلی است :-X :reallyangry:

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۷ فروردین ۱۳۹۲

واقعا جای تاسف داره، شورای شهر انزلی باید شوراهای دیگر شهرستان تعامل داشته باشه و به جای جدا کردن و محدود کردن محدوده شهری انزلی برای توسعه شهر برنامه ارائه کنه. آرش عزیز برای گزارش خوبت ممنون.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۷ فروردین ۱۳۹۲

ما رو باش قصد داریم ضعف فعالیت شهرداری در مشارکت در امور فرهنگی رو به زودی به نقد بکشیم دوستان هنوز در وظایف اولیه خودشون درگیرن و پیچ و تاب میخورن، در حالی که امروز خدمات بهداشتی و رفاهی تنها وظایف شهرداری نیست و این نهاد موظفه در زمینه های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و هنری نقشی پر رنگ ایفا کنه.

پاسخ

a.n.z

۱۷ فروردین ۱۳۹۲

ایکاش یک برنامه ریزی حداقل ۱۰ طراحی بشه و رد اون توسعه شهری به تصوری کشیده بشه مثلا طی این ۱۰ چه خیابان هایی به انزلی باید اضافه بشه (نقشه مناطق اداری ، تجاری و مسکونی) متاسفانه عدم بزرگ شدن شهر یکی از مشکلات اصلی است و طی چنذین سال هیچ خیابان اصلی به شهر اضافه نشده وخیابان های عریضی که برای ساخت ساختمان های اداری و تجاری مناسب است برای اقدامات مسکونی مورد استفاده قرار میگیرند

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۴۷:

برنامه ۱۰ ساله منظورم بود

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۴۹:

دوستان باید به جای دروازه کنونی ساختمانهای اداری رو به این منطقه انتقال بدن، ناخودآگاه حضور ارگان های اداری و خدمات دهی مناسب به سادگی موجب گسترش شهر به اون منطقه میشه.
پس از انتقال زیبا کنار انزلی به رشت اولین اقدام انتقال صدا و سیما و چند سازمان دولتی که قانونا باید در اختیار مرکز باشه به این منطقه بود این یعنی شعور اصول اولیه توسعه شهری.
انزلی متاسفانه طی این سالها فقط از ارتفاع رشد کرده و اون هم بخاطر عدم برنامه ریزی برای حفظ اصالت شهر تنها زیبایی هارو از بین برده ( که این یک مورد تنها مختص به انزلی نیست ) اما به هر حال خیلی ها که جدیدا به انزلی سفر میکنن و قبلا به این شهر اومدن دنبال خاطرات و زیبایی های این شهر بیشتر میگردن تا از زیبایی های فعلی ش لذت ببرن. شهری که زمانی سرآمد شهر های ایران بود.